به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن انتظاری امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی مخابرات (ایران تله کام 2014) در پاسخ به سوال مهر درخصوص تاخیر در برگزاری جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: این جلسه به زودی برگزار می شود و دلیل تاخیر در برگزاری آن به اهمیت مطالبی که قرار است در این شورا مطرح شود برمی گردد. بر این اساس مرکز ملی فضای مجازی در حال آماده سازی و هماهنگی تعداد زیادی دستور جلسه است که قرار است در این جلسه مطرح شود.

وی با تاکید بر...

۰۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۸/مهر
به گزارش سایبربان

ترکیه در سال گذشته در دو مورد در ارتباط با آزادی رسانه‌های آنلاین خبرساز شد. در یک مورد دولت این کشور توییتر را فیلتر کرد و در مورد دوم، فیلتر وب‌سایت یوتیوب در این کشور برای چند روز خبرساز شد. در هر دو مورد هم علت فیلتر شدن شبکه اجتماعی توییتر و رسانه اجتماعی یوتویب توسط دولت ترکیه، انتشار اخبار و مطالبی بود که مطلوب دولت این کشور نبود چرا که خبرهایی از حزب حاکم را منتشر می‌کرد که قرار بود محرمانه بوده و از دید مردم مخفی بماند.

اردوغان در ملاقاتی با نمایندگان...

۰۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۸/مهر
به گزارش سایبربان

بنا بر بیانیه مشترک اینترپل و شرکت امنیتی کسپرسکی، در جدیدترین دزدی سازمان‌یافته که با همکاری هکرهای برنامه‌نویس صورت پذیرفته، مبالغ قابل توجهی از ده‌ها خودپرداز بانکی در اروپا و سایر نقاط دنیا که با نوعی بدافزار آلوده شدند، به سرقت رفته است.

بدافزاری که کسپرسکی از آن با عنوان Tyupkin نام برده، ابتدا توسط باند اصلی بر روی خودپردازها نصب می‌شود، سپس کدهای موقتی را تولید می‌کند که هکرها این کدها را در اختیار دزدهای خیابانی برای سرقت قرار...

۰۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۸/مهر
به گزارش سایبربان

یکی از لایه‌های حفاظت امنیتی سرویس‌های گوگل، ممنوع کردن دسترسی از مناطق جغرافیایی نامتناسب با موقعیت جغرافیایی معمول کاربر است.

همین لایه امنیتی، هنگام استفاده از شبکه Tor می‌تواند دسترسی شما را به جیمیل مسدود کند. می‌‌دانیم که شبکه Tor از طریق تغییر خودکار آدرس آی‌پی کاربر، ردیابی و تعقیب او توسط دیگران را غیر ممکن می‌سازد. به این ترتیب، اگرچه شما از شهر محل سکونت خود به اینترنت متصل می...

۰۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۸/مهر
به گزارش سایبربان

شرکت Adobe با تایید اینکه اطلاعات کتاب‌های الکترونیکی که کاربران مطالعه می‌کنند را جمع آوری می‌کند، این کار را قانونی می‌داند چراکه در شرایط استفاده از نرم افزار‌هایش آن را ذکر کرده است. 

نسخه ۴ این برنامه یک کپی از تمام صفحاتی که مطالعه شده‌اند به همراه زمان مطالعه، موضوع کتاب، ناشر و دیگر اطلاعات را تهیه می‌کند و آن‌ها را ذخیره می‌کند. این اطلاعات به منظور حفظ حقوق مولف و ناشر انجام می‌شوند اما چگونگی انجام آن‌ها جای سوال...

۰۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۸/مهر
به گزارش سایبربان

فیشینگ به حملاتی می‌گویند که کاربر به نوعی فریب داده می‌شود و از او خواسته می‌شود تا روی لینکی کلیک کند. به محض کلیک روی لینک دیگر مشخص نیست چه اتفاقات ناگواری در پس زمینه ممکن است اتفاق بیفتد.

در سیستم عامل اندروید اپلیکیشنی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا برخی از لینک‌های مخرب را شناسایی کنید. کار با این اپلیکیشن ساده است. کافی است تا لینک مورد نظر را کپی کرده و در آن قرار دهید. اما باید بدانید که هرگز امنیت صد در صد وجود نخواهد داشت.

نام...

۰۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۸/مهر