به گزارش سایبربان

بسیاری از سایت هایی که در دنیا وجود دارند از این نوع الگوریتم استفاده می کنند. این الگوریتن به منظور صحت داده ها استفاده می شود. یک الگوریتم ناقص برای مهاجمان این امکان را فراهم می کند که certificates های جعلی ایجاد کنند. در حملات قبلی علیه الگوریتم هش MD5، مهاجم می توانست به certificatesهای جعلی دسترسی داشته باشد؛ لذا این موضوع باعث شد تا متخصصان به منظور جلوگیری از پدید آمدن مشکل مشابه اقدام کنند.

این...

۱۷:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

Steve Pandelides، رئیس واحد جرم و جنایت اطلاعات در طول راه اندازی اولیه این پورتال می گوید: " پورتال تجزیه و تحلیل بد افزارهای مخرب کمک شایانی به اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده و سازمان های اطلاعاتی می کند و بخش های خصوصی نیز از آن بهره مند خواهند شد." وی در ادامه افزود : "ارسال گزارشات می تواند به جای چند ساعت، در عرض چند دقیقه به طول بینجامد. شرکای خصوصی ما قادر به حفاظت از شبکه های شرکت خود بوده و شرکای اجرای قانون...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

سیسکو در مورد پروژه جدیدی با نام Intercloud  سخن گفت که هدف آن کمک به روند کسب و کار و همچنین مدیریت داده های میلیارد ها دستگاه دیجیتالی و همچنین به اشتراک گذاشتن برنامه های کاربردی در سرتاسر جهان است . ایجاد مدیریت داده ها در شبکه ابری گسترده جهانی سبب پر کردن شکاف های بین ابر کامپیوتر های عمومی و خصوصی می شود.  Intercloud به یک شرکت اجازه می دهد که ترافیک داده ای خود را کنترل کند.

سیسکو اطمینان دارد که می تواند امنیت پروژه...

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

در اوایل این هفته، مدیران امنیتی سیستم های تحت شبکه هواپیمایی ژاپن موسوم به JAL چندین نفوذ غیر مجاز را بر روی ماشین های مورد استفاده برای ذخیره سازی اطلاعات مربوط به مشتریان را شناسایی کردند. بر اساس بررسی های انجام شده مشخص گردید که اطلاعات نزدیک به 750 هزار کاربر از جمله اسامی، محل زندگی مشتریان و تمامی اطلاعات مربوط به پرواز آنها به سرقت رفته است.

به گزارش ژاپن تایمز، تحقیقات انجام گرفته نشان می دهد که 23 رایانه توسط...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس، محققان امنیتی آسیب‌پذیری‌های تازه‌ای را در Bash شناسایی کرده‌اند که وصله‌های قبلی عرضه شده نمی‌تواند آنها را برطرف کند.

آسیب‌پذیری‌های یاد شده که در خط فرمان bash قرار دارد کاربران سیستم عامل‌های یونیکس، لینوکس و اپل را دچار مشکل کرده است. استفاده گسترده از این سیستم عامل‌ها در رایانه های سرور هم خطر آلودگی وب سایت ها و رایانه های کاربران را تشدید کرده است...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

در فهرست 400 نفر از ثروتمندان آمریکایی که مجله فوربس منتشر کرده است سهم بزرگی از نفرات نخست را بزرگان تکنولوژی به خود اختصاص داده اند که البته بعضی از این افراد چند وقتی است که به جمع ثروتمندان اضافه شده اند . از بین این افراد می توان به موسس شبکه اجتماعی Facebook مایک زاکربرگ اشاره کرد که با ابداع یک شبکه اجتماعی که به سرعت محبوبیتش نزد مردم فزونی یافت اشاره کرد .گفته می شود زاکربرگ بیش از 34 میلیارد دلار ، یازدهمین ثروتمند آمریکایی است . همچنین بیل گیتس برای بیست و...

۱۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

در این گزارش که از سوی شرکت امنیتیIncapsula  ارائه شده است، مجرمان سایبری با استفاده از ابزارهای مختلف و بدافزارهای پیشرفته حملات مخرب خود را انجام می دهند. بیشترین آمار مربوط به حملات اختلال سرویس توزیع شده و طراحی کیت های مخرب برای تزریق به سرور همراه با تروجان جهت سرقت اطلاعات می باشند که وب سایت های بسیاری را از همین طریق تحت تاثیر قرار داده است.

محققان امنیتی Incapsula در ادامه این گزارش افزودند...

۱۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، پلیس بین‌المللی قاره اروپا در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، تقویت قوانین سایبری در قاره سبز را خواستار شده است. نفوذ به نرم‌افزارهای تخصصی و حملات هکری به کارت های اعتباری جهت سرقت شناسه و کلمات عبور کاربران و فروش آنها در انجمن های زیرزمینی از جمله مشکلاتی است که پلیس یوروپل اروپا با آنها دست و پنجه نرم می کند.

در این گزارش که تحت عنوان" ارزیابی تهدیدات سازمان یافته اینترنت" توسط سازمان اطلاعات جنایی اتحادیه اروپا تدوین شده است...

۱۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس ، مایکروسافت فردا تعدادی از متخصصان و اصحاب رسانه را برای مراسم معرفی رسمی ویندوز 9 تازه‌ترین سیستم عامل خود دعوت کرده است .این سیستم عامل با اسم کد آستانه یا Threshold قرار است سال آینده میلادی در دسترس علاقمندان قرار بگیرد؛ هر چند زمان دقیق عرضه آن هنوز اعلام نشده است.

در حالی که قیمت و نحوه به روزرسانی به ویندوز 9 اعلام نشده برخی منابع خبری از رایگان بودن انتقال از ویندوز 8 به ویندوز 9...

۱۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر
به گزارش سایبربان

لئو ییپ (Leo Yip) مدیر انجمن توسعه اقتصادی سنگاپور (EDB) و چوآ ساک کونگ (Chua Sock Koong) رئیس اجرایی سینگ‌تل (SingTel) معتقدند این همکاری‌ها اولین در نوع خود بوده و به دیجیتالی کردن سنگاپور و تشویق شرکت‌ها برای حرکت بسوی این میدان جهانی و همچنین بهره برداری از این روند عظیم جهانی کمک خواهد کرد.

 این اقدامات بخشی از یک...

۱۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۸/مهر