به گزارش سایبربان

مدیران 216 شعبه رستوران های زنجیره ای در آمریکا از هک شدن کارت‌های اعتباری مشتریان خود در نتیجه یک حمله هکری خبر داده‌انداین حمله سایبری که گفته می شود از 16 ژوئن تا 5 سپتامبر در شعب رستوران‌های جیمی جان رخ داده است، اعتبارات بانکی مشتریان را در معرض خطر قرار داده است. مدیران این رستوران زنجیره ای پس از این حاثه اعلام داشتند که در حال بررسی این حمله با مقامات مربوطه می باشند و اطلاعات جدید این سرقت را در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهند کرد....

۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه امنیتی اعلام داشت که خدمات پشتیبانی و ارائه اصلاحیه های امنیتی این شرکت برای سیستم عامل Windows Server 2003 در تابستان سال آینده متوقف خواهد شد.

با توجه به اینکه سیستم عامل Windows Server 2003 همانند ویندوز XP دارای کاربران زیادی در سراسر جهان می باشد، پایان دادن به پشتیبانی آن می تواند خطرات و آسیب های جبران ناپذیری را برای...

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس، سجادی امروز در افتتاحیه نخستین نمایشگاه امنیت سایبری اظهارداشت: در دوره تازه فعالیت، چند بحث را برای امنیت در نظر گرفتیم که امنیت فناوری‌ها و ساماندهی فعالیتهای غیرقانونی در این حوزه از جمله اقدامات در دستور کار است.

معاون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: از دیگر اقدامات در دستور کار، توانمند‌سازی سازمان‌ها برای مقابله با تهدیدات سایبری است.

وی اضافه کرد:...

۱۵:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

همزمان با ارائه مدل های جدید گوشی های اپل، هکرها بیکار ننشسته اند و بلافاصله به دنبال شناسایی آسیب پذیرهای مختلف در این دستگاه ها می باشند. در حال حاضر ویدئو های مختلفی پخش شده اند که نشان دهنده دور زدن اهراز هویت با اثر انگشت جعلی ایجاد شده از چسب در گوشی آیفون 6 می باشد، اتفاقی که در سال گذشته نیز سر و صداهای زیادی را در مورد آی فون5S  به پا کرد.

این تکنولوژی که برای تأیید اعتبار صاحب...

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

کارل هگلوند (Carl Haglund)، وزیر دفاع فنلاند از نیروهای دفاعی این کشور خواست تدابیر لازم برای آمادگی در برابر تهدیدات سایبری را در نظر بگیرند.
سپهبد لیندبرگ گفت: "من و جناب وزیر در این خصوص بحث کرده و به درک مشترکی رسیده‌ایم. آمادگی برای تهدیدات سایبری به عنوان بخشی از برنامه‌ریزی‌های گسترده‌تر عملیاتی مورد بررسی قرار گرفته است".
تهدیدات سایبری، کارکردهای ویژه اجتماعی را تهدید می‌کنند، مثل شبکه توزیع برق، آب و فاضلاب و سامانه‌های ارتباطی. این تهدیدات در محیط آنلاین ریشه دارند.
...

۱۳:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

این کنفرانس مانند گذشته تحت عنوان WinHEC برگزار خواهد شد که مخفف عبارت Windows Hardware Engineering Community است و هدف اصلی آن آگاه سازی تولید کنندگان سخت افزارهای مرتبط به سیستم عامل ویندوز محسوب می گردد. آخرین کنفرانس...

۱۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

اپل که علاوه بر مشکلات متعدد یک ماهه اخیر اعم از هک شدن آی کلود، قطع پخش مستقیم کنفرانس،خم شدن آیفون 6 پلاس، خرابی های iOS 8.1، باگ امنیتی Bash ، از مشکل عدم استقبال از ipad خود نیز از...

۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

این آسیب پذیری که Shellshock معرفی شده است در نرم افزار  Bourne Again Shellموسوم به Bash وجود دارد که یکی از محبوب‌ترین ابزار کاربران لینوکس نیز می‌باشد. Stéphane Chazelas که موفق به شناسایی این آسیب پذیری شده است بیان می کند که تمام توزیع‌های لینوکس از...

۱۱:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

اچ تی سی با عرضه‌ی گوشی هوشمند خود، one M8 توجه بسیاری را به سمت خود جلب کرد، اما بسیاری از کارشناسان و منتقدین دوربین  4مگاپیکسلی این تلفن‌هوشمند را از جمله‌ی نقاط ضعف آن خواندند. حال شایعاتی مبنی بر ارائه‌‌ی one M8 با دوربین 13 مگاپیکسلی دوگانه منتشر شده که حکایت از عرضه‌ی آن به بازار تا پایان ماه اکتبر دارند.

بنابر اخبار منتشر شده  One M8...

۱۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

بحران بزرگی گریبان گیر اپل شده و کاربران این کمپانی را به شدت ناراحت ساخته است. اسمارت فون های آیفون 6 پلاس با وارد شدن فشار خم می‌شود و دقیقا یک روز پس از ارائه آپدیت iOS 8.0.1 آنتن دهی آیفون 6 و همین‌طور تاچ آی‌دی شان از کار می افتد. همین دو مورد سبب شده که در این چند روز اپل مضحکه خاص و عام شود.

پس از واکنش این شرکت به مشکل خم شدن آیفون 6...

۱۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۵/مهر