به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش محققان امنیتی، آسیب پذیری های مختلفی از جمله آسیب پذیری الگوریتم هش در...

۲۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

محقق امنیتی Ebrahim Hegazy در حال آنالیز لینک innovationjockeys.yahoo.net بود که با بررسی درخواست های ارسالی توانست حمله SQL Injection را انجام دهد. بعد از انجام موفقیت آمیز حمله، او توانست حساب کاربری ادمین را از...

۲۱:۰۶ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

در دنیای امروز شارژ ابزارهای دیجیتالی، به‌خصوص تلفن‌های همراه هوشمند، به یک معضل تبدیل شده است و با توجه به وابستگی بیش ‌از حد به این ابزارها با مشکلاتی روبرو خواهیم بود که نمی توان بدون تلفن همراه آن‌ها را حل کرد و باید گوشی خود را در هر شرایطی شارژ کنیم. بنابراین دانشمندان سعی کرده اند تا از هر حرکتی که انسان در طول روز انجام می‌دهد برای ایجاد انرژی لازم برای شارژ کردن گوشی استفاده کنند و به همین دلیل نیز با اتصال ابزارهایی به ‌صورت فرد، می‌توانند انرژی حاصل ‌شده...

۱۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

عمل یاهو، نه رفع تحریم ایران که رفع تحریم کردن از خودش و سازمان آژانس امنیت ملی آمریکا برای دسترسی به اطلاعات کلان کاربری و شخصی ایرانیان است.

در اردبیهشت‌ماه سال جاری و به نقل از مشرق، تعداد 9 سازمان از مجموعه سازمان‌های مدافع حقوق بشر و آزادی اینترنت از شرکت یاهو درخواست کرده بودند تا این شرکت از تحریم ایمیل ایرانیان دست بردارد.

اکنون اما تلاش این سازمان‌ها به نتیجه رسیده و یاهو، تحریم ایمیل ایرانیان را از میان برداشته است. شورای ملی...

۱۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

در کنفرانس امنیت سایبر تل آویو که هفته گذشته در سرزمین‌های اشغالی برگزار شد، بنیامنین نتانیاهو در خصوص ارتباط میان سازمان امنیت ملی ایالات متحده NSA و سازمان خواهر NSA در اسرائیل به نام INSA، مرتکب اشتباه شد. او گفت: "اگر نمی‌دانید NSA چه سازمانی است، من به شما می‌گویم. NSA واحد 8200 اسرائیل...، واحد 8200 آمریکا است."
واحد 8200 نام یک سازمان جاسوسی اسرائیل است که وظیفه دارد از سیگنال‌ها (SIGINT) جاسوسی و کدها را رمز شکنی کند. این سازمان با نام Israeli SIGINT National Unit یا به...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

حفره امنیتی شناسایی شده مربوط به نحوه تعامل آن با برنامه جاوااسکریپت بوده و باعث می‌شود تا وب سایت‌های آلوده به کدهای مخرب، به ابزار سرقت داده‌های شخصی کاربران گوشی‌های همراه مبدل شوند.

به گفته محققان امنیتی نسخه‌های سیستم عامل اندروید قدیمی تر از 4.4 اندروید، در صورت استفاده از مرورگر پیش فرض این سیستم عامل، دچار مشکلات جدی امنیتی خواهند شد. گفته می شود از هر چهار کاربر اندروید، سه نفر در معرض خطر یاد شده هستند.

...
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

هفته گذشته و در کنفرانس امنیت سایبر دانشگاه تل آویو، مقامات اسرائیلی به شدت از یکدیگر انتقاد کردند.
در این جنجال ، اوییاتار متانیا (Eviatar Metania)، رئیس اداره ملی سایبری اسرائیل پس از آنکه سرلشگر عوزی آراد (Uzi Arad) جانشین فرماندهی وزارت دفاع اسرائیل، از سن پایین رفت به شدت از وی انتقاد کرد. چون او گفته بود نیروهای فراخوانده شده به خدمت باید در زمان انتخاب محل خدمت، واحد‌های رزمی را در اولیت بالاتری نسبت به واحد‌های سایبری قرار دهند.
در پاسخ به این گفته‌ها، متانیا گفت آراد با ضرورت‌ها...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

 کمیته نیروهای مسلح ایالات متحده در طی بررسی از اطلاعات سال گذشته‌ فرماندهی حمل‌و‌نقل ارتش آمریکا، اعلام داشت که هکرهای چینی ظرف یک سال گذشته بالغ بر بیست حمله‌ سایبری علیه این مراکز انجام داده‌اند که از میان آنها تنها ۲ حمله شناسایی شده است. این بررسی‌ مربوط به دوره‌ زمانی ژوئن ۲۰۱۲ تا ژوئن ۲۰۱۳ می باشد و تنها بر روی اطلاعاتی که FBI و وزارت دفاع آمریکا در اختیار بازرسان قرار داده‌‌اند انجام شده است.

این گزارش نشان دهنده...

۱۴:۱۹ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

رئیس سابق NSA و مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا، چالش هولناک پیش روی کنفرانس امنیت سایبر تل آویو را دفاع از حفاظت دانست و بر تکامل گسترده در میدان بازی سایبری تمرکز کرد.
کیث الکساندر (Keith Alexander) مشاور پیشین امنیت ملی ایالات متحده، چالش هولناک پیش روی کنفرانس امنیت سایبر تل آویو را حفاظت از داده‌ها دانست و بر تکامل گسترده در میدان بازی سایبری تمرکز کرد. وی به این نکته اشاره کرد که طی سال گذشته و در اثر پیشرفت‌های مداوم فناوری، داده‌های جدید بسیار بیشتری خلق شده (و لازم است از...

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور
به گزارش سایبربان

در پی گزارش جدیدی که از این حمله سایبری منتشر گردید، مقامات شرکت Home Depot ادعا می کنند که هکرها با استفاده از بد افزارهای مخرب منحصر به فرد و سفارشی که با هدف فرار از تشخیص نیز طراحی شده اند، به سرقت اطلاعاتی 56 میلیون کارت اعتباری شهروندان امریکایی و کانادایی پرداخته اند. گفته می شود نمونه استفاده از چنین بدافزارهایی در گذشته مشاهده نشده است.

Home Depot تخمین می زند که بد افزارهای مخرب مذکور بین ماه...

۱۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۲۹/شهريور