به گزارش سایبربان

Tiny Banker با نام Tinba نیز شناخته می شود. این بدافزار بعد از آنکه هزاران سیستم را در ترکیه آلوده کرد، در اواسط سال 2012 شناسایی شد.

Tinba تنها 20 کیلوبایت حجم دارد. این بدافزار می تواند هنگام ورود کاربر به سایت های بانکی، کدهای...

۱۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

ابونتو گزارش امنیتی را انتشار داده است که به کاربران درباره وجود چندین آسیب پذیری در PHP5 هشدار داده است. این آسیب پذیری ها با عث می شود تا در صورت دریافت کدهای مخرب خاص از طریق شبکه، برنامه ها در...

۱۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

این درخواست‌ها از سوی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا به منظور دریافت همه جزییات این حساب‌های کاربری تسلیم مدیران سایت دراپ باکس شده است. درخواست‌های یاد شده مربوط به شش ماهه اول سال ۲۰۱۴ است.

همچنین دراپ باکس از سوی پلیس و نهادهای انتظامی آمریکا هم ۲۶۸ درخواست برای افشای اطلاعات خصوصی مشترکان خدمات خود دریافت کرده است. این درخواست‌ها شامل ۱۲۰ درخواست جستجو، ۱۰۹ احضاری، ۳۷ درخواست برای دریافت اطلاعات کاربران غیرآمریکایی و دو حکم دادگاه بوده است...

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

این برنامه مخرب XSLCmd نامیده می شود و قادر است فایل ها را فهرست کرده و انتقال دهد و بدافزارهای دیگری را بر روی رایانه آلوده نصب نماید.

انواع سیستم های OS X می توانند ضربات صفحه کلید را ثبت نمایند و هم چنین از صفحه تصویر برداری نمایند.

هنگامی که این بدافزار بر روی سیستم مکینتاش نصب می شود خودش را در آدرس های /Library/Logs/clipboard و...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

متاسفانه سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، به اشتباه، بامداد 16 سپتامبر مصادف با 25 شهریور را به عنوان پایان ساعت تابستانی منطقه زمانی ایران، در نظر می گیرد و در آغاز آن روز ساعت را یک ساعت به عقب می کشد.

در حالی که پایان ساعت تابستانی در ایران بامداد 31 شهریور است. در فاصله 6 روز مانده به پایان شهریور ماه، ساعت سیستم عامل ویندوز به اشتباه یک ساعت عقب تر نمایش داده می شود.

به کاربران توصیه می شود...

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

نشست خبری سرلشکر جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم ایشان به توانمند‌ها و ضرورت‌های حوزه سایبر اشاره کرد.

سرلشکر جعفری در  پاسخ به سوالی مبنی بر توانمندی سپاه پاسداران در عرصه سایبری و جنگ الکترونیک گفت: یکی از عرصه‌های دفاعی ما موضوع سایبری است. حملات سایبری دشمنان به زیرساخت‌های ما از گذشته تاکنون وجود داشته و ادامه دارد و البته بدون تردید باید خود را در جهت ایجاد توانمندی در...

۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به نقل از گروه جنگ نرم مشرق، مسئولان آمریکایی، تشکیل تیم‌های فوق را برای جلوگیری از بروز چنین حملاتی به زیرساخت‌های خود ربط داده‌اند. این در حالیست که تاکنون هیچ سندی مبنی بر دست داشتن ایران در این حملات سایبری، ارائه نشده است.

نیروی سایبری پنتاگون وزارت دفاع آمریکا پس از چند سال برنامه‌ریزی، عملیات‌های جدید پیش‌شناسایی حملات سایبری علیه شبکه‌های رایانه‌ای ایالات متحده را کلید زده است.

یک مقام...

۱۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش گروه جنگ نرم مشرق، در مقدمه گزارش مرکز امنیت نوین آمریکایی (CNAS)،  درباره اهمیت امنیت سایبری ذکر شده است که این مقوله هم‌اکنون از مهمترین اولویت‌های وزارت دفاع آمریکا و از معدود بخش‌هایی است که در سال‌های اخیر به رغم محدودیت‌های بودجه‌ای دولت آمریکا، با رشد اعتبارات و نیروی انسانی و ظرفیت‌ها مواجه شده است. با این حال، توسعه توانمندی‌های سایبری تفاوت‌های بنیادینی با سایر بخش‌ها دارد و اقتضائات خاص خود را می‌طلبد....

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

طبق اخبار گذشته که توسط مایکروسافت اعلام کرده است ، این شرکت از جدیدترین ویندوز خود با نام windows 9  در اواخر ماه سپتامبر و یا در اوایل اکتبر پرده برداری خواهد کرد .منابع آگاه اعلام کرده اند که نسخه عمومی ویندوز 9 در همان تاریخ برای استفاده عمومی در اختیار مردم قرار می گیرد و در همان تاریخ از ویندوز سرور خود رونمایی خواهد کرد.

برخی اخبار حاکی از آن است که ویندوز 9 آخرین نسخه ویندوز است که عرضه می شود و بعد از آن برای این سیستم عامل بروز رسانی هایی...

۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

این آسیب پذیری توسط شرکت امنیتی FireEye در یک کمپین بدافزاری جاسوسی سایبری ملقب به " SnowMan" یا "آدم برفی" شناسایی گردیده است و گفته می شود که در آغاز کار خود علیه پرسنل نظامی ایالات متحده آمریکا به کار گرفته شده است.

نکته‌ جالب در مورد بدافزار مذکور این بود که پس  از نصب در رایانه‌ قربانی، بررسی می‌کرد آیا سامانه جعبه‌ابزار  Microsoft’s  Enhanced Mitigation  Experience...

۱۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۲۵/شهريور