به گزارش سایبربان

وی در ابتدای این مصاحبه از مذاکرات اپل با تعداد زیادی از شبکه های تلویزیون کابلی و کانال های مشهور تلویزیونی خبر داد و افزود که تلوزیون هوشمند اپل به زودی با امکانات متنوع تری در دسترس قرار خواهد گرفت.

تیم کوک در این برنامه تلویزیونی درباره جاسوسی های اخیر اظهار داشت دولت آمریکا نتوانسته در حوزه جاسوسی های داخلی خود توازن مناسبی را برقرار کند و بیش از حد بر روی جمع آوری انواع داده متمرکز شده است و رییس جمهور و دولت وی متعهد به اصلاح این...

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۳/۲۴/شهريور
به گزارش سایبربان

با وجود اینکه شرکت های موزیلا، اوپرا و گوگل آخرین نسخه از مرورگر اینترنتی خود را به ‌روز کردند، اما مرورگرهای شرکت های یاد شده نسبت به Internet Explorer مایکروسافت همچنان سهم کمتری را در اختیار دارند.

شرکت اوپرا در این میان نسخه ۲۴ مرورگر اینترنتی خود را در اختیار کاربران گذاشت و با اندکی تغییر در شکل ظاهری، برخی قابلیت‌های کاربردی را نیز به آن افزود. با تغییرات جدید، نسخه جدید مرورگر اوپرا هم‌اکنون به...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۳/۲۴/شهريور
به گزارش سایبربان

گوگل سعی دارد تا اپلیکیشن ها و برنامه های افزودنی که در کروم نصب می شوند در فروشگاه وب Chrome نیز موجود باشند. این بدان معنیست که شما می توانید آنها را به خوبی از سایت های مختلف دانلود کنید، اما فقط برنامه هایی کار می کنند که در فروشگاه نیز موجود می باشند. گوگل ادعا می کند که این روش برای نظارت به کل فرآیند ها مفید واقع می شود و مانعی برای برنامه های مخرب به حساب می آید.

با این حال شرکت امنیتی TrendMicro...

۱۵:۱۸ - ۱۳۹۳/۲۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، کاخ سفید از یاهو خواسته تا تمامی اطلاعات مد نظر دولت در مورد کاربران این سایت را افشا نماید در غیر اینصورت با جریمه روزانه 250 هزار دلار مواجه خواهد شد.

بر اساس اسناد منتشرشده ۱۵۰۰ صفحه ای که توسط برخی مراکز فدرال دولتی آمریکا تهیه شده است، یاهو در طی شش سال گذشته به سازمان‌های جاسوسی این کشور متعهد شده تا اطلاعات درخواستی آنها را مهیا سازد.

ران بل، یکی از مدیران یاهو این درخواست دولت را غیرقانونی می داند و به همین...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۲۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، این قانون بخشی از بسته نخست قانونگذاری است که از سوی رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس‌جمهوری ترکیه به اجرا گذاشته شده است.

ترکیه در ماه فوریه اعلام داشت در صدد تصویب قانونی است که بر اساس آن صفحات وب به راحتی می توانند توسط مقامات این کشور و بدون حکم اولیه دادگاه مسدود شوند. این قانون موجب برانگیختن خشم مردم و افزایش نگرانی‌ها درباره آزادی بیان شد. در حال حاضر نیز قانون مذکور در راستای همین موضوع به تصویب رسیده است.

گفته...

۱۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۲۴/شهريور
به گزارش سایبربان

در همین ارتباط Marc Montpas، محقق شرکت امنیتی Sucuri اظهار داشت توسعه دهنده VirtueMart که به کاربران اجازه می دهد تا خریدهای آنلاین را بر روی سایت های خود تنظیم نمایند بیش از ۳.۵ میلیون بار دانلود شده است. با دسترسی مدیر سایت، مهاجم می تواند دسترسی کامل سایت و پایگاه داده را بدست آورد و مسئله امنیتی شناسایی شده ممکن است توسعه دهنده های دیگر را تحت تاثیر قرار دهد...

۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۲۴/شهريور
به گزارش سایبربان

بر اساس آخرین اسناد منتشر شده آژانس امنیت ملی آمریکا، مشخص گردیده است که این سازمان جاسوسی به همراه همتای بریتانیایی خود موسوم به GCHQ از شرکت‌های مخابراتی آلمان جاسوسی کرده است.

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، این طرح موسوم به نقشه گنج یا Treasure Map می باشد و هدف اصلی اجرای آن تصویرسازی لحظه به لحظه از وضعیت استفاده از اینترنت در نقاط مختلف جهان می باشد.

از جمله شرکت‌های مخابراتی...

۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۲۴/شهريور