به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری روسی راشا تودی و بنا بر اعلام دادستانی سوییسی، اگر اسنودن برای ادای شهادت در این زمینه به کشور سوییس سفر کند در امان خواهد بود و به هیچ وجه به آمریکا بازگردانده نمی‌شود.

این دادستان سوییسی می گوید در صورتیکه اقدام شهروندان آمریکایی در سوییس در ارتباط با دفاع سیاسی از خود باشد یا درخواست آنها انگیزه های سیاسی داشته باشد، به آمریکا بازگردانده نمی شوند.

این موضوع باعث شده تا علاوه بر مقامات قضایی سوییس، عده ای از سیاستمداران و...

۲۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

شرکت مایکروسافت چهار به روز رسانی جدید مربوط به ماه سپتامبر را منتشر کرد که مربوط به رفع حفره های امنیتی در ویندوز، مرورگر IE، .NET Framework در تمامی نسخه های ویندوز و Lync Server می باشند.

به‌روز رسانی مربوط به مرورگر IE در سیستم‌های كلاینت ویندوز در رده حیاتی و در سیستم‌های سرور ویندوز در رده متوسط دسته‌بندی شده است.

...
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی حمله های مختلف فیشینگ را شناسایی کردند که از طریق ایمیل گسترش می یابند. در این ایمیل ها فایل های مخرب اکسل وجود دارد که وقتی باز شود، کد Visual Basic for Applications آن اجرا شده و سیستم کاربر را آلوده می کند.

...

۲۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

بنا به گزارشات منتشر شده، مقامات امریکایی بر این باورند که ارتش سایبری روسیه با اتخاذ استراتژی های زیرکانه خود توانسته است به اطلاعات نظامی دولت اوکراین پی ببرد و در کنار آن هر روز نیز بر شدت حملات سایبری خود اضافه کند. مقامات اتحادیه اروپا در خبری اعلام کردند، در صورتیکه روسیه حملات سایبری خود را متوقف نکند، آنها نیز به واکنش مقابل روی خواهند آورد. آنها جنگ جدیدی را با عنوان "دفاع سایبری" علیه روسیه آغاز کرده اند.

به دنبال شدت گرفتن بحران در اوکراین، کشورهای...

۱۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

پیشرفت ربات ها ، آن ها را به یک مدد رسان در امور مختلف انسان تبدیل کرده و همین مسئله موجب شده است تا در بعضی امور به جای انسان از ربات استفاده شود . ربات ها خسته نمی شوند و هزینه جانبی ندارند و اعتراض نمی کنند و در انجام امور سرعت پردازش بالاتری نسبت به انسان دارند و در انجام محاسبات و فرامین واکنش سریعی خواهند داشت.

در طی سال های اخیر کمپانی های بزرگی مثل گوگل ، هوندا ، سامسونگ و ... به ساخت ربات های خانگی و هوشمند پرداخته اند که در اخبار گذشته از آن ها اسم برده شده است...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

پژوهشگران با تجزیه و تحلیل این بد افزارکه XSLCmd نامیده می شود دریافتند که این تروجان نمونه ای از VirusTotal  می باشد و مدتها موتورهای آنتی ویروس قادر به شناسایی آن نبودند.

از قابلیت های موجود در این درب پشتی می توان به مشاهده فایل ها و انتقال آنها از راه دور، به روز رسانی روزمره و نصب دیگر فایل های اجرایی مخرب اشاره کرد. با این حال، در مقایسه با نسخه ویندوز، ویژگی های این بدافزار برای OS...

۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارشی که توسط گروه تحقیقات قانونی وآموزشی سایبر دانشگاه New Haven انجام گرفت، مشخص گردید که نرم افزارهایی مانند WhatsApp و Viber نقاط ضعف امنیتی را دارا می باشند که اطلاعات کاربران را در معرض خطر قرار می دهد.

در این گزارش عنوان شده است که نرم افزار Instagram متعلق به Facebook، همچنان تصاویر را بدون...

۱۳:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

تنظیمات این برنامه در زمینه حریم شخصی در حالت پیش فرض به گونه‌ای می باشد که داده‌های زیادی در مورد دیگر کاربران فیس بوک در فهرست تماس هر گوشی در دسترس این سایت قرار می‌گیرد و برای جلوگیری از جمع آوری بسیاری از آنها همچنان هیچ راه حلی از سوی فیس بوک ارائه نشده است. اما با گسترش اعتراضات کاربران، فیس‌بوک به این موضوع واکنش نشان داده و اعلام کرده است که امکان کنترل بر حریم شخصی را از طریق ارتقای امکانات بخش تنظیمات بیشتر خواهد کرد.

برنامه مسنجر فیس بوک نه تنها ...

۱۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

در حالی که بسیاری از طرفداران سیستم عامل ویندوز برای ورود جدیدترین دستاورد مایکروسافت ثانیه شماری می کنند ، دولت چین با نگاهی منفی گرایانه این شرکت را متهم به جاسوسی کرده است. در اخبار و مطالبی که در گذشته بیان کردیم دولت چین در حال تحقیقاتی است که نتیجه آن می تواند اتهامی بزرگ برای مایکروسافت در پی داشته باشد . دولت چین استفاده از محصولات آمریکایی را دلیل آسیب پذیر بودن نظام اقتصادی و سیاسی خود می داند و از تمامی مراکزدولتی ، بانک ها و ... خواسته است تا با استفاده از محصولات جایگزینی که...

۱۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

این فناوری جدید خواهد توانست تا آینده ارتباطات بشر را با چیزی که امروز شاهد آن هستیم به‌طور کامل تغییر دهد زیرا به کمک این فناوری  می‌توان امواج الکترومغناطیسی ذهن انسان‌ها را به ذهنی دیگر منتقل کرد و جالب اینجاست که می توان این ارتباط را از فاصله 7 هزار کیلومتری نیز برقرار نمود که عملا سیستم‌های ارتباطی انسانی را به مرحله جدیدی وارد خواهد کرد.
این اختراع با کمک تحقیقات بلند مدت انجام ‌شده توسط یک گروه متشکل از نخبگان بین‌المللی انجام‌شده است تا بتوان با کمک آن، همانند فیلم‌های علمی...

۱۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور