به گزارش سایبربان

این حملات با استفاده از حملات مبتنی بر وب، مهندسی اجتماعی و وب سایت های مخرب صورت می پذیرند و تنظیمات DNS سرور توسط مهاجم بر روی شبکه کاربر به گونه ای تغییر داده می شوند که کاربر را به سمت صفحات فیشینگ هدایت می کند. این صفحات جعلی به بانک های برزیلی جهت سرقت حساب ها و اطلاعات مالی قربانیان هدایت طراحی شده اند.

در طول سال های ۲۰۱۱ تا۲۰۱۲ حدود بیش از 4.5 میلیون مودم DSL تحت تاثیر اینگونه حملات قرار گرفته...

۰۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

این به روز رسانی همزمان با انتشار اصلاحیه های امنیتی شرکت مایکروسافت ارائه شده است. شركتAdobe  در نسخه های جدید چندین آسیب‌پذیری حیاتی که در ماه گذشته توسط محققان امنیتی شناسایی شده بودند را برطرف ساخته است.

بولتن امنیتی مذکور با نام APSB14-21 شناخته می شود و در وب سایت این شرکت قرار گرفته است. همچنین این به روز رسانی حفره های امنیتی شناسایی شده در نرم افزارهای ذیل را برطرف می سازد:

...

۰۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

شرکت Box که در زمینه پلت فرم های ابری از جمله ذخیره، اشتراک و مدیریت محتوا فعالیت دارد، برای ایمن‌سازی خدمات ابری خود توافقنامه‌ای را با AT&T امضا کرده که بر اساس آن صاحبان مشاغل از طریق شبکه VPN به فایل‌های خود دسترسی می‌یابند.

با راه اندازی این سرویس کارمندان یک شرکت برای اتصال به سرویس ابری مورد استفاده از خط ایمن شده خاصی که توسط ...

۰۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری روسی راشا تودی و بنا بر اعلام دادستانی سوییسی، اگر اسنودن برای ادای شهادت در این زمینه به کشور سوییس سفر کند در امان خواهد بود و به هیچ وجه به آمریکا بازگردانده نمی‌شود.

این دادستان سوییسی می گوید در صورتیکه اقدام شهروندان آمریکایی در سوییس در ارتباط با دفاع سیاسی از خود باشد یا درخواست آنها انگیزه های سیاسی داشته باشد، به آمریکا بازگردانده نمی شوند.

این موضوع باعث شده تا علاوه بر مقامات قضایی سوییس، عده ای از سیاستمداران و...

۲۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

شرکت مایکروسافت چهار به روز رسانی جدید مربوط به ماه سپتامبر را منتشر کرد که مربوط به رفع حفره های امنیتی در ویندوز، مرورگر IE، .NET Framework در تمامی نسخه های ویندوز و Lync Server می باشند.

به‌روز رسانی مربوط به مرورگر IE در سیستم‌های كلاینت ویندوز در رده حیاتی و در سیستم‌های سرور ویندوز در رده متوسط دسته‌بندی شده است.

...
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی حمله های مختلف فیشینگ را شناسایی کردند که از طریق ایمیل گسترش می یابند. در این ایمیل ها فایل های مخرب اکسل وجود دارد که وقتی باز شود، کد Visual Basic for Applications آن اجرا شده و سیستم کاربر را آلوده می کند.

...

۲۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

بنا به گزارشات منتشر شده، مقامات امریکایی بر این باورند که ارتش سایبری روسیه با اتخاذ استراتژی های زیرکانه خود توانسته است به اطلاعات نظامی دولت اوکراین پی ببرد و در کنار آن هر روز نیز بر شدت حملات سایبری خود اضافه کند. مقامات اتحادیه اروپا در خبری اعلام کردند، در صورتیکه روسیه حملات سایبری خود را متوقف نکند، آنها نیز به واکنش مقابل روی خواهند آورد. آنها جنگ جدیدی را با عنوان "دفاع سایبری" علیه روسیه آغاز کرده اند.

به دنبال شدت گرفتن بحران در اوکراین، کشورهای...

۱۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

پیشرفت ربات ها ، آن ها را به یک مدد رسان در امور مختلف انسان تبدیل کرده و همین مسئله موجب شده است تا در بعضی امور به جای انسان از ربات استفاده شود . ربات ها خسته نمی شوند و هزینه جانبی ندارند و اعتراض نمی کنند و در انجام امور سرعت پردازش بالاتری نسبت به انسان دارند و در انجام محاسبات و فرامین واکنش سریعی خواهند داشت.

در طی سال های اخیر کمپانی های بزرگی مثل گوگل ، هوندا ، سامسونگ و ... به ساخت ربات های خانگی و هوشمند پرداخته اند که در اخبار گذشته از آن ها اسم برده شده است...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

پژوهشگران با تجزیه و تحلیل این بد افزارکه XSLCmd نامیده می شود دریافتند که این تروجان نمونه ای از VirusTotal  می باشد و مدتها موتورهای آنتی ویروس قادر به شناسایی آن نبودند.

از قابلیت های موجود در این درب پشتی می توان به مشاهده فایل ها و انتقال آنها از راه دور، به روز رسانی روزمره و نصب دیگر فایل های اجرایی مخرب اشاره کرد. با این حال، در مقایسه با نسخه ویندوز، ویژگی های این بدافزار برای OS...

۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارشی که توسط گروه تحقیقات قانونی وآموزشی سایبر دانشگاه New Haven انجام گرفت، مشخص گردید که نرم افزارهایی مانند WhatsApp و Viber نقاط ضعف امنیتی را دارا می باشند که اطلاعات کاربران را در معرض خطر قرار می دهد.

در این گزارش عنوان شده است که نرم افزار Instagram متعلق به Facebook، همچنان تصاویر را بدون...

۱۳:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۸/شهريور