به گزارش سایبربان

محققان امنیتی بات نت های IptabLes و IptabLex را شناسایی کردند که در سرورهای لینوکس که دارای آخرین وصله های امنیتی نیستند، حمله  DDoS را اجرا می کنند.

بات نت های IptabLes و IptabLex در چندین حمله DDoS از طریق آسیب پذیری های DNS وSYN flood  در سال جاری استفاده شده است که یکی از آن ها به بار...

۲۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی نوع جدید بک دور OSX.XSLCmd را با نام XSLCmd شناسایی کردند که توسط گروه های مختلف هک استفاده می شود. این گروه ها به دلیل انجام فعالیت های مخرب در سیستم های صنعتی و دفاعی امریکا شناخته شده اند.

این بدافزار به منظور حمله به سیستم های OS X طراحی شده است که پورتی از بدافزار XSLCmd  است که در حمله به ویندوز استفاده می شد.

قابلیت های XSLCmd...

۱۹:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش روزنامه ایران، این روزها انواع دستگاه‌های ضربان‌ساز در بیماران قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر یک از آنها سیستم هوشمندی دارند که می‌تواند گردش خون را در بدن انسان منظم کند.

نخستین بار که این دستگاه ساخته شد، گروهی از محققان امنیتی سعی کردند به صورت آزمایشگاهی آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهند و حفره‌های امنیتی احتمالی در این دستگاه را بیابند.

این بررسی‌ها باعث شد هکری به نام "...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر نفوذ هکرها به سیستم iCloud اپل و دستیابی هکرها به عکس های هنرپیشه های معروف هالیوودی، اپل به فکر ارتقای امنیت سرویس iCloud خود افتاده است.

در همین ارتباط تیم کوک مدیر عامل اپل می‌گوید: "اگر شخص ناشناسی تلاش کند تا کلمه عبور کاربر را تغییر دهد یا به هر نحوی برای به دست آوردن داده های وی اقدام مشکوکی صورت بپذیرد، حتما برای مالک اصلی حساب، ایمیل هشداردهنده ای...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

در طی ماه گذشته، محققان امنتیتی از سراسر جهان آسیب پذیری های گوناگونی را شناسایی کرده بودند که به مهاجمان اجازه حملات از راه دور و اجرای کدهای دلخواه را می داد.

در حال حاضر، به روز رسانی های انجام شده در ذیل ارائه شده اند:

Firefox 32

Firefox ESR 24.8

Firefox ESR 31.1

Thunderbird 31.1

Thunderbird 24.8

به کاربران و مدیران امنیتی توصیه می شود که برای کاهش خطرات...

۱۴:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری نیویورک تایمز، مسئولان کاخ سفید وقوع حمله سایبری به وب سایت HealthCare.gov را تایید کرده اند اما مدعی شدند که هیچ یک از اطلاعات شخصی کاربران به سرقت نرفته است. آنها ادعا می کنند بر روی این سرور اطلاعات خاصی وجود نداشته و هکرها موفق به سرقت اطلاعات خاصی از روی آن نشده‌اند.

مسئولان وب سایت HealthCare.gov علت این حمله را وجود...

۱۴:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

با توجه به گزارش امنیتی سه ماهه دوم سال 2014 شرکت مک آفی، مشخص گردید که 31  میلیون نمونه تروجان توسط محققان امنیتی این شرکت ثبت گردیده است که در نوع خود آمار بسیار جالب و تکان دهنده ای می باشد. مک آفی می گوید تقریبا در هر ثانیه، چهار نمونه تروجان جدید متولد می شوند!

در این گزارش مشخص گردیده است که تعداد کل تهدیدات تلفن همراه، افزایش 17 درصدی را نسبت به سه ماهه اول 2014 به دنبال داشته است.

تنها...

۱۲:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی روز جمعه در جریان همایشی در پایتخت مکزیک گفت: "برای ما بسیار مهم است که همه شهروندان کره زمین به اینترنت متصل باشند. حتی اگر این کار مستلزم صرف میلیاردها دلار از سوی فیس‌بوک در یک دهه آینده باشد، کاری می‌کنیم که این اتفاق رخ دهد. من معتقدم که در دراز مدت این به نفع ما و جهان است."

وی انگیزه‌ خود از سخنان اخیرش را بهتر شدن کسب و کار و وضعیت اقتصادی مردم می داند...

۱۲:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

هفته گذشته باراک اوباما با رهبران ناتو دیدار کرد. در این اجلاس پیمان جدیدی امضا شد که نشان دهنده تغییری شگرف در ماموریت‌های دفاع جمعی این سازمان است. برای اولین بار در تاریخ ناتو، حملات سایبری به هر یک از 28 کشور عضو ناتو، حمله به تمام این کشورها تلقی خواهد شد. این همان رویکردی است که ناتو به اشغال سرزمین‌ها و بمباران هوایی کشورهای عضو دارد.
به وضوح روشن است که روسیه اهداف این سیاست‌هاست. کشوری که گفته می‌شود عامل حملات رایانه‌ای به سامانه‌های مالی و ارتباطات مخابراتی استونی در سال 2007 و...

۱۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور
به گزارش سایبربان

توییتر برای این‌کار از سکوی HackerOne که  یکی از  سکوهای معروف گزارش آسیب‌پذیری است، استفاده کرده است. البته در  سه ماه گذشته محققان ده‌ها آسیب‌پذیری را از همین طریق به توییتر گزارش  داده بودند اما آسیب‌پذیری‌هایی که بعد از سوم سپتامبر ثبت شده باشند، جایزه خود را دریافت کرده اند.

تمامی محققانی که در مورد دامنه‌ توییتر و زیردامنه‌های آن و همچنین  نرم‌افزار‌های توییتری iOS واندروید، آسیب‌پذیری‌هایی را...

۱۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۵/شهريور