به گزارش سایبربان

17 آنتن تلفن همراه غیرقانونی در امریکا شناسایی شدند که کاملا شبیه آنتن های قانونی طراحی شده بودند. اما فرق اساسی آن ها طراحی انحصاری به منظور انجام فعالیت های مخرب امنیتی در تلفن های همراه اندرویدی است.

عاملان اصلی آنتهای جعلی هنوز یافت نشده اند ولی آن ها به منظور شنود مکالمات تلفنی از این آنتن ها بهره می بردند. هم چنین به منظور سروری برای انتشار بدافزار نیز استفاده می شدند.

محققان امنیتی در حالی به وجود این آنتن ها پی بردند که خود از سیستم عامل اندرویدی...

۲۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

این خرید فیس بوک که به مالکیت این غول اجتماعی بر واتس آپ منجر شده، به دقت تحت بررسی اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

خرید مذکور بزرگترین و گران قیمت‌‌ترین خرید فیس بوک در 10 سال گذشته است و با توجه به پررونق بودن بازار ارسال پیام از طریق گوشی‌های هوشمند، باعث نگرانی برخی شرکت‌های رقیب فیس‌بوک گردیده و آنها این شرکت را به انحصارطلبی تجاری متهم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به همین منظور از رقبای...

۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

از جمله روش های استفاده شده توسط فرستندگان هرزنامه، جلوگیری از فیلترهای هرزنامه با قرار دادن کلمات به صورت تصادفی در پیام ها و ارسال آنها از حوزه های تازه ثبت شده ای می باشد که قبلا به اسپم آلوده نشده اند.

محققان امنیتی شرکت Trend Micro با بررسی های خود در همین ارتباط متوجه شدند که دو منبع اصلی ارائه دهنده خدمات میزبانی با دامنه های تازه ثبت شده وجود دارند که قبلا با فعالیت های اسپم شناخته نمی شدند و یا امکان تشخیص در آنها وجود نداشت...

۱۴:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

بر خلاف دیگر حملات هکری که در آنها از یک بدافزار برای نفوذ به سایت مورد نظر استفاده می شود، این بار مهاجمان به دنبال شناسایی رایانه هایی بوده اند که از آنها برای بازدید از سایت یاد شده استفاده شده است. کدهای مخرب هکرها در این سایت منجر به اجرای یک فایل جاوا اسکریپت از سروری ثالث می‌شود که اطلاعاتی را در مورد نوع مرورگر، IP رایانه‌ها‌، سیستم عامل و زبان آن رایانه جمع آوری می کند.

این حمله توسط محققان...

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

از روز گذشته هک شدن سرویس iCloud شرکت اپل منجر به لو رفتن تصاویر شخصی و محرمانه هنر‌پیشه‌ها و برخی خوانندگان مشهور امریکا شده و در فضای وب و شبکه‌های اجتماعی، موجی بزرگی از اخبار و تصاویر منتشر شده به راه افتاده است.

هکری که با نام مستعار Trinstan شناخته می شود، توانسته عکس‌های متعددی از بازیگران آمریکایی را به دست آورده و این عکس ها را در ازای خرید پول مجازی اینترنتی بیت‌کوین به فروش برساند. اگر چه دقیقا نحوه دسترسی این هکر...

۱۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

سازمان امنیت ملی نروژ موسوم به NSM با انتشار بیانیه امنیتی به شرکت های دولتی و خصوصی صنعت نفت این کشور اعلام داشت مجرمان سایبری در ماه های اخیر تمرکز خود را برای سرقت اطلاعاتی این شرکت ها در پیش گرفته اند.

از اینرو، به منظور تحمیل اقدامات امنیتی طراحی شده برای خنثی کردن حملات سایبری، مشاوره های امنیتی مناسبی به سازمان ها و شرکت های ذیربط ارسال شده اند تا مسئولان امنیتی با به کارگیری آنها، گام های موثری را برای مقابله با...

۱۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

این تحقیق که توسط گروه امنیتی CSIS دانمارک مورد مطالعه قرار گرفته است، نشان می دهد که دو بات نت مذکور کاربران کشور ترکیه را بیش از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در معرض خطر قرار داده است.

تحقیقات نشان دهنده افزایش 4.8 برابری Sality و 1.2 برابری  Gameover Zeus در رایانه های این کشور می باشد. این در حالیست که 47 درصد از جمعیت ترکیه به اینترنت وصل می شوند.

 در یک...

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

در همین ارتباط مایک فورمن، مدیر نرم‌افزارهای امنیتی شرکت AVGمی گوید: "با اینکه این روزها ابزارهای هوشمند اینترنتی همه دارای IP بوده و قابل شناسایی می باشند، به راحتی می‌توانند در بات‌نت‌ها یا دیگر پایگاه‌های مورد استفاده برای حملات سایبری بکار گرفته شود؛ با این وجود بسیاری از شرکت‌ها هنوز برای برقراری امنیت سایبر و مبارزه با حملات احتمالی آمادگی پیدا نکرده‌اند."

فورمن در ادامه افزود: "...

۱۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

در روزهای اخیر رسانه‌های غربی موج جدیدی از ایران‌هراسی را کلید زده‌اند و درمورد توان سایبری ایران مطالب گوناگونی منتشر کرده‌اند. در این مطالب حملات سایبری گسترده و فلج کننده‌ای به ایران نسبت داده شده‌است. برخی کارشناسان نیز درمورد این مطالب اظهار نظر کرده‌اند. پروفسور یان برون (Ian Brown)، محقق و عضو هیئت مدیره مرکز امنیت سایبری دانشگاه آکسفورد یکی از این کارشناسان است. پروفسور برون بیشتر به پژوهش درباره مسائل اطلاعات و اینترنت می‌پردازد؛ مخصوصاً حوزه حریم خصوصی افراد و حق مالکیت معنوی.
...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

محققان تیم X-Force در شرکت IBM پیش‌بینی کرده‌اند امسال از تعداد حفره‌های امنیتی نرم‌افزارها و سایر محصولات دنیای ITکاسته خواهد شد که این کاهش از سال ۲۰۱۱ به بعد بی‌سابقه است.

محققان این شرکت با بررسی گزارش‌های فروشندگان نرم‌افزارها و سایر منابع فعال در حوزه امنیت سایبری توانستند دریابند که در نیمه اول امسال در مجموع حدود ۳۹۰۰ حفره...

۰۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۱/شهريور