به گزارش سایبربان

شرکت AppNexus در ساخت تبلیغات بلادرنگ اینترنتی شهرت دارد. سرورهای  AppNexus در هر روز 16 میلیارد تبلیغ اینترنتی را پردازش می کنند. این تعداد پردازش AppNexus را در رتبه بعد از گوگل قرار داده است.

اما وب سایت های میزبان تبلیغات AppNexus دوباره مکانی برای نفوذ بدافزارها به سیستم های کاربران شدند. بدافزارAsprox  که بر اساس بدافزار Angler...

۱۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

مرورگر Internet Explorer به مهاجمان اجازه می دهد که از راه دور، کدهای مخرب خود را اجرا کرده و موجب شوند که سیستم DOS شود. مهاجمان بوسیله اجرای کد از طریق وبسایت حمله را انجام می دهند. گفتنی است روش های DOS کردن سیستم متعدد بوده و هر کدام در CVE جداگانه مطرح شده است. محصولات آسیب پذیر به شرح زیر می باشد:

مرورگر Internet Explorer نسخه های 6 تا 11

...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی FireEye در گزارش خود اعلام داشتند این حملات بر علیه وب سایت‌های اینترنتی وابسته به کشورهای غربی و به خصوص آمریکا انجام می شوند. تروجان مورد استفاده این گروه موسوم به BlackWorm توسط فردی کویتی به نام ناصر المتیری نوشته شده که در فضای مجازی با عنوان مستعار njq8 مشغول به فعالیت می باشد.

گروه طراح این حملات نام تیم بدافزاری سوریه را برای خود...

۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

تصاویر جديدترين عضو از سری خانواده لوميا كه قرار بود با برگزاری رويداد بزرگ IFA 2014 در كمتر از دو هفته ديگر رسما معرفی شود، در برزیل منتشر شد. طبق این تصاویر، لومیای جدید با نام تجاری مايكروسافت موبايل، عرضه خواهد شد. از دیگر مشخصات این تلفن همراه میتوان به دوربين حرفه ای 20 مگاپيكسلی مجهز به فناوری  Pure Viwe( تکنولوژی که باعث افزایش کیفیت...

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

اینتل این خبر را در کنفرانس VMworld شرکت VMware در سانفرانسیسکو اعلام کرده است. بر اساس این گزارش، کنترلگر امنیتی جدید اینتل نقش نوعی ماشین مجازی را در پایگاه‌های داده ایفا می‌کند و همانند واسطه‌ای است که نرم‌افزار امنیتی و زیرساخت‌های پایگاه‌های داده را به هم مرتبط می‌سازد.

این کنترلگر امنیتی که تحت پلتفرم NSX شرکت...

۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

این بدافزار که IcoScript  نام دارد برای اتصال خودکار به یک حساب ایمیل از زبان اسکریپت نویسی منحصر به فرد خود استفاده می کند. این حساب کاربری توسط هکرها تنظیم شده است تا به واسطه آن به رایانه های آلوده متصل گردند.

این تروجان که نوعی ابزار مدیریتی از راه دور به حساب می آید می تواند در پشت پرده و بدون جلب توجه، دریافت و اجرای دستورات در سیستم عامل ویندوز را باعث شود.

اما IcoScript از طرفی...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

وی در سخنرانی دیروز خود در همایش Open SDX در شهر سان فرانسیسکو گفت: "شکی وجود ندارد که آمریکا در برخی حوزه ها زیاده روی کرده است. اما من فکر می کنم که در برخی حوزه ها باید قراردادی جهانی در مورد نظارت و کنترل اطلاعات منعقد شود. من از اقدامات رییس جمهور اوباما و کنگره در این حوزه حمایت می کنم، اما معتقدم سیاست گذاری های دولت در حوزه نظارت و جمع آوری داده ها باید مورد بازنگری قرار گیرد....

۱۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

مسئولان برگزاری سومین دوره از مسابقات برنامه نویسی بیان با انتشار این خبر اعلام داشتندعلاوه بر بسترسازی جهت رشد مهارت های برنامه نویسان ایرانی، در صدد آن هستند تا به ارتقای نام ایران در سطح جهانی در حوزه فناوری اطلاعات کوشا باشند.

در دوره قبلی مسابقات 1728 برنامه نویس ایرانی و 3182 برنامه نویس خارجی از 54 کشور جهان با هم به رقابت پرداختند.

آیین افتتاحیه مسابقات پس از برگزاری...

۱۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

شرکت آمریکایی AppNexus که تبلیغات آنلاین را توسعه می‌دهد، مجددا متهم به عامل اصلی تبلیغات مخربی است که بازدیدکنندگان را به وب‌سایت‌های حاوی بدافزار خصوصاً بدافزار Asprox هدایت می کند.

به گفته‌ کارشناسان Fox-IT، وب‌سایت‌های مهمی از جمله java.com و ebay.ie در هفته گذشته به وب‌سایت‌های آلوده‌ای هدایت...

۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

کارشناسان امنیتی مرکز Dell SecureWorks گزارشی در مورد فعالیت‌های این بدافزار منتشر کرده‌اند که جزییات پرداخت‌های قربانیان را نشان می‌دهد و برخلاف تصور عمومی، بسیاری از کاربران به علت حساسییت اطلاعات خود، اقدام به پرداخت مبلغ درخواستی توسط باج‌افزارها می‌کنند.

البته طبق توصیه‌ کارشناسان، مجرمان سایبری که باج‌افزار‌ها را مدیریت می‌کنند در موارد بسیار کمی کلید خصوصی و یا دستور‌العمل رمز‌گشایی پرونده‌ها را...

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۹/شهريور