به گزارش سایبربان

تحقیقات اخیر نشان می دهد که 470 میلیون وب سایت تنها به مدت 1 روز فعال هستند و تقریبا یک پنجم آن ها سایت های مخرب هستند. این تحقیقات در مدت 90 روز و بر روی 660 میلیون وب سایت انجام گرفت. به سایت هایی که فقط 1 روز عمر می کنند در اصطلاح One Day Wonders می گویند.

وب سایت های One Day Wonders محلی برای اشتراک گذاری فایل و قانونی و هم چنین به منظور خرابکاری اینترنتی و موارد غیرقانونی هستند. 50 دامنه برتر که به عنوان ...

۱۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی اعلام کردند، در روترهای ساخته شده توسط شرکت چینی Netcore  رمزعبور پیش فرض وجود دارد که قابل تغییر نیست. این روترها در تمام کشورها شامل کره شمالی، تایوان، امریکا و اسرائیل با نام تجاری Netis به فروش می رسد.

Netis یکی از بهترین سرعت های انتقال وایرلس با سرعت 300Mbps را ارائه می دهد. هم چنین کیفیت خوبی برای انتقال فایل های ویدئویی و صوتی ارائه می دهد.

...

۱۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

Biblio self autocomplete ماژولی است این امکان را فراهم می کند که چند کاربر به طور همزمان به سیستم پلاگین داشته باشند. این ماژل قابلیت اجرا در Drupal و AJAX را دارد.

تعدادی از نسخه های 6 و 7 این ماژول در سیستم های مدیریت محتوای Drupal، به مهاجمان اجازه می دهد که از راه دور حمله SQL injection را انجام داده و به اجرای فرامین دلخواه خود در SQL...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

نرم افزار Adobe reader  که روی سیستم های عامل ویندوزی نصب می شوند، به مهاجمان اجازه می دهد که از طریق دور زدن مکانیسم محافظتی sandbox و اجرای کدهای خاص در متن ها، اعمال تغییرات کنند. این روش حمله از طریق بردارهای نامشخص انجام می شود.

محصولات آسیب پذیر به شرح زیر می باشد:

  • نرم افزار adobe reader نسخه 10.x تا 10.1.11
  • نرم افزار ...
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

در همین راستا، شرکت زیمنس firmware جدیدی را جهت کاهش این آسیب پذیری ساخته و آن را به مراکز حفاظت از زیر ساخت های صنعتی ارائه کرده است. بهره برداری موفق از این آسیب پذیری موجب می شود که CPU به صورت خودکار restart شده و در حالت stop باقی بماند که برای برگرداندن CPU به حالت عادی باید آن را به صورت دستی به حالت run تغییر دهیم.

بررسی تاثیر...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

برای مشاهده شماره اول آلبوم تصاویر دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی که در بوستان گفتگو تهران برگزار می شود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

...

۱۳:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از غرفه سایبربان در نمایشگاه رسانه های دیجیتال، از فعالیت سایبربان در زمینه اطلاع رسانی امور سایبری به عموم جامعه ابراز خرسندی کردند و گفتند که این کار را با شور بیشتر ادامه دهید و توانایی خود را در این عرصه روز به روز بالاتر ببرید دکتر محمد حسین صفار هرندی همچنین تاکید کردند، مردم را از اخبار امنیت فضای سایبر آگاه کنید تا ابعاد این محیط برای مردم آشکارتر شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جامعه امروز نیازمند دریافت اخبار این...

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

از سال ۲۰۱۳ تهدیدات امنیتی فراگیر شد چرا که بد‌افزار و زیرساخت در بازار سیاه قابل دسترس شد. به راحتی می‌شود بسته‌ها را خرید و به حمله‌های مشخص دست زد. این باعث شده که شرکت‌هایی که مسئله تهدیدات امنیتی را یک کارکرد رایانه ای پرخرج بدانند و در رویکرد خود تجدید نظر کنند.

پیش‌بینی شرکت پژوهش و مشاوره گارتنر حاکی از اینست که این هزینه در سال آینده نیز افزایش ۸.۲ درصدی خواهد داشت و به ۷۶.۹ میلیارد خواهد رسید. مدیر تحقیقات گارتنر معتقد است که شبکه ارتباطی نیروها (...

۰۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

این حملات معمولاً مراکزی را هدف قرار می دهند که از تکنولوژی های جدید ارتباطی برای مدیریت بخش های مختلف خود استفاده می کنند. در این مراکز اقامتی ارتباط فوری مشتریان با مدیریت و بخش های اجرایی هتل، پرداخت هزینه های اقامت، رزرو اتاق، ورود و خروج، کنترل نور و دمای اتاق ها، سفارش غذا یا نوشیدنی و ... همه از مواردی است که بصورت هوشمند و تنها با در اختیار داشتن یک تبلت و یک نرم افزار کاربردی ویژه، قابل اجراست.

خوزه مولینا، یک مشاور امنیت فناوری اطلاعات در ایالات...

۰۸:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور
به گزارش سایبربان

ابتدا کاربران گوگل متوجه نقص شدند و اظهار داشتند وارد کردن تقریبا هر کلیدواژه‌ای برای جستجوی عکس منجر به نمایش دهها عکس کوچک و بزرگ یکسان از تصادف یک کامیون در روسیه می‌شود.

مشکل یاد شده محدود به کشور خاصی نبوده و تمامی کاربران گوگل وجود آن را تایید و بابت آن به این شرکت اعتراض کرده‌اند. از جمله کشورهایی که وقوع این نقص را گزارش کردند می‌توان به انگلیس، کانادا، آلمان، برزیل و آمریکا اشاره کرد.

بعد از مدتی گوگل به وجود این نقص اذعان و مشکل...

۰۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۶/شهريور