به گزارش سایبربان

آژانس امنیت ملی آمریکا در سال 2007 موتور جستجویی شبیه به گوگل طراحی کرده بود که نهادهای دولتی و جاسوسان کاخ سفید با استفاده از آن به متادیتای میلیون‌ها کاربر اینترنت دسترسی یابند.

این موتور جستجو که ICReach نام دارد،  بر مبنای 850 میلیارد قطعه جداگانه متادیتا که از سال 2007 تا به حال جمع آوری شده‌اند شکل گرفت. این متادیتاها از طریق جاسوسی از مکالمات و تماس‌های افراد اعم از آمریکایی و غیرآمریکایی در اینترنت شکل گرفته‌اند و لزوما مربوط به...

۰۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

افزونه‌ پشتیبان‌گیری سامانه‌ مدیریت محتوای جوملا به نام Akeeba دارای یک آسیب‌پذیری می‌باشد که به مهاجم این امکان را می‌دهد تا پرونده‌های پشتیبان و فهرستی از نام‌های کاربری و کلمات عبور وب سایت را به سرقت ببرد.

یکی از محققان امنیتی شرکت Sucuri در یک بررسی ساده آسیب‌پذیری مذکور را شناسایی و به علت خطر بالای سوء‌استفاده از این آسیب‌پذیری، جزییات زیادی در مورد آن منتشر نکرده است.

...

۰۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

مدیر عامل شرکت تولیدکننده نرم افزار Secret اعتراف کرده که برنامه مذکور دارای حفره‌‌ای امنیتی است و هیچ تضمینی وجود ندارد که کاربران این برنامه بتوانند هویت خود را مخفی نگه دارند. این در حالیست که برنامه مذکور از سوی هزاران نفر در سراسر جهان برای ناشناس ماندن مورد استفاده قرار می‌گیرد و گفته می شود در زمان اتصال به اینترنت و تبادل اطلاعات شما را ایمن نگه می دارد اما ظاهرا بر عکس عمل می کند.

کاربران این برنامه بر مبنای شماره...

۰۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

آمازون پلتفرم جدید خود را Amazon Sponsored Links نامیده است و قصد دارد از طریق آن، آگهی‌های تبلیغاتی را بر روی وب سایت‌های خود و سایر وبسایت‌ها منتشر کند. این اقدام ممکن است به کاهش آگهی‌های گوگل که بر روی وب سایت آمازون منتشر می‌شود، منجر شود.

در حال حاضر اکثر آگهی‌هایی که بر روی وب‌سایت‌های آمازون منتشر می‌شود توسط گوگل تأمین می‌شوند. خود آمازون نیز به صورت محدود آگهی‌هایی را بر روی وب‌سایت‌های خود و دیگران منتشر می‌کند....

۰۳:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

همانطور که در خبرهای قبلی نیز اشاره شد، چینی‌ها قصد دارند سیستم عامل جدیدی را روانه بازار کنند تا بتوانند رقیب جدی برای شرکت های بزرگی همچون مایکروسافت، گوگل و اپل باشند. گفته می شود ارائه این سیستم عامل جدید در ماه اکتبر ارائه خواهد شد.

پروفسور NI Guangnan از دانشمندان و کارشناسان برجسته فناوری اطلاعات چین می گوید: "ما امیدواریم این سیستم عامل تا ماه اکتبر حاضر شود و آن را اجرایی کنیم. قبلا چند سیستم عامل چینی طراحی شده بود اما فاصله...

۰۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی بیان می کنند هدف از این حملات که از اوایل آگوست آغاز شده، دسترسی به اطلاعات مربوط به بازار خودروهای دست دوم، آخرین تحولات صنعت حمل و نقل و همین طور شرایط بازار کرایه خودرو و همین طور صنعت بیمه خودرو است و علاوه بر خودروهای تجاری، خودروهایی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند هم هدف قرار گرفته‌ شده اند.

محققان امنیتی شرکت سیمانتک در گزارش خود اعلام داشتند مهاجمان سایبری با کمک بدافزاری با نام Carbon Grabber، ایمیل های...

۰۳:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

بسیاری از سایت‌ها با انتخاب تیترهای هیجان انگیز و زرد برای اخبار خود و ارسال لینک آنها به فیس بوک تلاش می کنند کاربران را به کلیک کردن بر روی آنها ترغیب کند. اما در اکثر مواقع این اخبار حاوی جزییات چندانی نیستند و کاربران با مطالعه آنها به اطلاعات بیشتری دست نمی یابند. همین موضوع باعث شده تا انبوه اعتراض کاربران به این امر، مدیران این سایت را به فکر مقابله با این مشکل بیندازد.

حال فیس بوک تغییراتی در فیدخبری این سایت داده تا پست‌های ناشران و سایت‌های معتبر و...

۰۳:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

این سرویس جدید که به منظور اجرای بازی‌های آنلاین از طریق خدمات ابری و بدون نیاز به نصب ارائه می شود، برای افرادی که توانایی خرید کنسول‌های گران قیمت یا رایانه‌های پیشرفته را ندارند بسیار جذاب خواهد بود. چرا که قالب خدمات DeLorean، بازی بر روی سرورهای ابری شرکت مایکروسافت نصب می‌شود و کاربر از طریق خطوط اینترنت پرسرعت می تواند آن را به اجرا در آورد.

مایکروسافت وعده داده که تمامی بازی‌های در دسترس از طریق این سرویس با کیفیت...

۰۲:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، چینی‌‌ها بر این باورند مایکروسافت اطلاعات دقیقی در مورد میزان فروش نرم افزارهای مختلف خود در این کشور منتشر نکرده است. در مقابل مایکروسافت از تمایل خود به همکاری کامل با طرف چینی برای پیشبرد تحقیقات در این زمینه خبر داده است.

دو طرف، نشست‌های متعددی را در این زمینه برگزار کرده‌اند و قرار است بررسی اسناد فروش مایکروسافت طی روزهای آینده در چین آغاز شود.

به غیر از مایکروسافت شرکت های خارجی همچون کوآلکوم، شرکت خودروسازی...

۰۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۵/شهريور