به گزارش سایبربان

غلامعلی حدادعادل در جمع خبرنگاران درخصوص رسانه‌های دیجیتال و فضای سایبری اظهار داشت: به نظر بنده شناخت این امكانات و تحولاتی كه در فناوری رخ داده و استفاده از آن در جهت حفظ انقلاب و خنثی كردن توطئه‌هایی كه دشمن با استفاده از فضای مجازی می‌خواهد انجام دهد، موثر است. در واقع باید برنامه مشترك همه این باشد كه این فناوری گسترش یابد و با یكدیگر دلبستگی و همراهی داشته باشیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه آیا وحدتی كه باید بین مجلس و دولت وجود داشته باشد، حاكم است، با وجود اینكه ما شاهد استیضاح...

۱۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

دکتر حمیدرضا مقدم فر، معاون فرهنگی واجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن بازدید از غرفه سایبربان در دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، بر ادامه راه اطلاع رسانی با قدرت و پر انرژی در این حوزه تاکید کردند.

آقای دکتر مقدم فر با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی در حوزه فضای سایبر و لزوم اطلاع رسانی به عموم جامعه در مورد امنیت فضای مجازی، اهداف سایبربان را روشن خواندند و تاکید کردند تا سایبربان راه خود را در این حوزه و آگاه سازی عموم جامعه از فضای سایبر ادامه دهد.

ایشان با بیان...

۱۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

بر اساس مستندات ارائه شده توسط ادوارد اسنودن، NSA از یک پلتفرم اشتراک گذاری داده استفاده می کند که به سازمان های جاسوسی این امکان را می دهد تا به بیش از 850 میلیارد رکورد ارتباطی شامل ایمیل، تماس تلفنی، پیامک و موقعیت مکانی تلفن همراه دسترسی داشته باشند. این موتور جستجو حلقه ارتباطی افراد را با استفاده از ایمیل و شماره تلفنی که مربوط به او است، ایجاد می کند.

NSA یک موتور جستجو شبیه گوگل توسعه داده است که به طور مخفیانه اطلاعات...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

حسین یکتا مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیا در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز یکی از عرصه‌های انقلاب فرهنگی را شاهدیم. می‌دانیم که در فضای مجازی فضا سخت‌تر و حساس‌تر است و هر کسی در این فضا با سنگر و خاکریز آن به پای آن ایستاده و هیچ چیز به جز اخلاص آن را به پیش نمی‌برد.
مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیا افزود: در جنگ نیز حسن باقری برای خبرنگاری و بزرگترین نیروی راهبردی قبل از شهادتش بود.
وی با قدردانی از حضور مجموعه‌های مختلف در برگزاری...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

محمدحسین صفار هرندی عضو تشخیص مصلحت نظام در نخستین روز دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال اظهار داشت: نیروی فعال و توانمند ارزشگرا در عرصه رسانه‌های دیجیتال زود توانستند این عرصه را به استخدام بگیرند. در واقع ما در این عرصه دست بسته نیستیم.
وی افزود: آن‌هایی که فاصله‌ای میان نیروی ارزشی و غیرارزشی نمی‌بیند باید تفاوت را برای آنها قائل شده و این هنرمندان را با دیگر هنرمندان متفاوت ندانند.
عضو تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: برای بنده مشاهده این حضور‌ باهمت علامت بسیار خوبی است مخصوصا اینکه این...

۱۴:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت IBM و شرکت چینی Inspur ، بزرگترین فروشنده سرور در چین، اعلام داشتند که قصد دارند همکاری های خود را در این زمینه توسعه بخشند. قرار است شرکت IBM در کنار پشتیبانی فنی و کمک به توسعه فعالیت های Inspur پردازنده های POWER8 خود را در اختیار طرف چینی قرار دهد.

Inspur ...

۰۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

بر اساس یافته های Alert Logic که یک شرکت ارائه دهنده راه حل های امنیتی در خدمات ابری است، نشان می دهد که نزدیک به 32 درصد از حملات سایبری در سیستم های رایانه ای ایالات متحده در چین واقع شده است. حملات سایبری داخلی نیز با 21 درصد، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

با توجه به اینفوگرافیک ارائه شده توسط شرکت مذکور، ترکیبی از اطلاعات جمع آوری شده از 1 آوریل تا 30 سپتامبر 2013 از میان مشتریان Alert Logic،...

۰۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

سخنگوی شبکه اجتماعی فیس بوک از تلاش محققان امنیتی این شرکت برای رفع آسیب پذیری مذکور در برنامه های همراه گوشی‌های آیفون خبر داده است. مشکل یاد شده به گونه‌ای است که وقتی کاربر در محیط این برنامه بر روی لینکی در وب کلیک می کند به طور خودکار با شماره‌‌ا‌ی تماس گرفته شده و از این طریق هزینه های به کاربر تحمیل می شود. مساله نگران کننده اینست که این شماره ها معمولا گران قیمت و مشکل آفرین هستند و همین امر موجب اعتراض کاربران شده است...

۰۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

چینی‌ها قصد دارند سیستم عامل کاملا بومی خود را که با حمایت دولت این کشور تولید شده ظرف چند ماه آینده در دسترس علاقمندان قرار دهند. طراحی این سیستم عامل بر مبنای سیستم عامل لینوکس صورت گرفته و نصب آن بر روی ست تاپ باکس ها هم ممکن است. مقامات چینی امیدوارند این سیستم عامل توان رقابت با محصولات مشابه اپل، گوگل و مایکروسافت را داشته باشد.

هدف از این کار، کاهش وابستگی چین به سیستم عامل‌های غربی و به خصوص سیستم عامل ویندوز مایکروسافت...

۰۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

مجرمان سایبری در اقدامی عجیب از روحیه میهن پرستانه شهروندان روسی سوء استفاده کرده و از آنها می خواهند تا برای مبارزه با تحریم های آمریکا بر علیه کشورشان از این ابزار استفاده کنند؛ در حالیکه Kelihos یک تروجان بسیار خطرناک می باشد و دستیابی مجرمان به سیستم های کاربران روسی را فراهم می آورد.

محققان امنیتی شرکت Websense، که ارائه دهنده راه حل های مختلف برای حفاظت از سازمان ها در برابر حملات اینترنتی و سرقت اطلاعات می باشد، متوجه...

۰۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۴/شهريور