به گزارش سایبربان

این روزها گوگل خود را هرچه بیشتر وارد زندگی شخصی مردم می کند. نمونه بارز آن پرتاب ماهواره هایی است که هدفشان تشخیص چهره انسان هاست. اما سرویس های قبلی گوگل هنوز هم کارایی خود را از دست نداده اند و هم چنان می توانند اطلاعات مفید و مهمی را ارائه دهند. یکی از این سرویس ها Google Map است.

هر کاربری که از تلفن های همراه هوشمند اندرویدی استفاده می کند، هر کجا که می رود گوگل آن را در پایگاه داده خود ذخیره می کند.

برای مشاهده مسیرهای طی شده...

۲۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد
به گزارش سایبربان

خبرگزاری های ایالات متحده در روز گذشته اعلام کردند که گروهی از هکرهای چینی که با نام مستعار APT18 شناخته می شوند و تحت حمایت دولت این کشور قرار دارند، موفق شدند به یک سیستم درمانی آنلاین موسوم به Community Health Systems دست یافته و اطلاعات بیمارستان های امریکا را به سرقت ببرند.

 پس از بررسی های انجام شده، مشخص گردید که مهاجمان با اعمال نفوذ از حفره امنیتی معروف Heartbleed که در کتابخانه رمزنگاری...

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گفته بسیاری از کارشناسان امنیتی، فروشگاه آنلاین مایکروسافت که در حقیقت مکانی برای پیدا کردن و دانلود اپلیکیشن‌های ویندوزی است، تبدیل به محیطی بسیار خطرناک شده است. متاسفانه این فروشگاه سرشار از اپلیکیشن‌های جعلی و مخرب می باشد که بسیاری از کاربران بدون توجه به تاثیرات مخرب بدافزارها، آنها را دانلود می کنند. تا به الان شرکت مایکروسافت نسبت به این موضوع بی اعتنا بوده و مقامات این شرکت هیچ واکنشی از خود نشان نداده اند.

بیش از دو سال است که از ارائه...

۱۴:۴۹ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به روز‌رسانی منتشر شده، آسیب‌پذیری های اختلال سرویس در نسخه‌های قدیمی‌تر از نسخه‌ 1.16 محصول SIMATIC S7-1500 را وصله می‌کند. هفته‌ گذشته نیز مرکز پاسخ‌گویی به رویدادهای رایانه‌ای آمریکا در بخش سامانه‌های کنترل صنعتی موسوم به ICS-CERT نیز در مورد این آسیب‌پذیری هشدار داده بود.

آسیب‌پذیری جدید محصول S7-1500، در صورتی که وصله نشده باقی بماند، برای مهاجم این امکان را فراهم می‌کند که...

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد
به گزارش سایبربان

پس از بررسی گزارش های منتشر شده، مایکروسافت اعلام داشت که به‌ روزرسانی اخیر این شرکت دارای مشکل بوده و محققان امنیتی در حال بررسی آن می باشند.

مایکروسافت تایید کرده است که سه مشکل در مورد به‌روز‌رسانی‌های روز سه‌شنبه وجود دارد، اولین مشکل مربوط به به‌روز‌رسانی‌های MS14-045 است که منجر می‌شود رایانه با کد خطای 50×0 قادر به فعالیت نباشد. ۲ مسئله‌ی دیگر مربوط به پرونده‌های Font در ویندوز است که یا فونت‌ها به درستی نمایش داده نمی‌...

۱۳:۰۲ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد
به گزارش سایبربان

برای كمک به قربانیان، این دو شركت وب سایتی را طراحی كرده اند كه قربانیان می توانند فایل های رمز شده و آسیب دیده از این بدافزار را در آن بارگذاری کرده و كلید رمزگشایی آن را دریافت كنند. كارشناسان این دو شركت ، با انجام عملیات مهندسی معكوس توانسته اند به كلیدهای خصوصی مرتبط با Cryptolocker دست پیدا كنند.

قربانیان این بدافزار می توانند فایل های رمزشده خود كه اطلاعات شخصی و محرمانه ای در آن ندارند را در این سایت قرار دهند. پس از...

۱۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد
به گزارش سایبربان

اگر چه در اواسط دهه ۹۰ مایکروسافت با عرضه مرورگر اینترنتی Internet Explorer بیش از ۹۰ درصد از سهم بازار را از آن خود کرد، اما با گذشت زمان و از راه رسیدن مرورگرهای دیگری همچون فایرفاکس و کروم عرصه بر این شرکت و مرورگرش تنگ شد و این روزها کاربران وب مرورگر Internet Explorer را با پیام های خطای متعدد، آسیب پذیری های خطرناک و کندی و ناکارآمدی به خاطر می آورند
چندی پیش مرکزملی پایگاه داده آسیب‌پذیری‌های آمریکا موسوم...

۱۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد
به گزارش سایبربان

خبرهای امنیتی ایالات متحده آمریکا حاکی از آنست که گروهی از هکرها موفق شدند تا با هدف قرار دادن پرسنل NRC از طریق حملات فیشینگ، سیستم های این سازمان مهم و حیاتی را در معرض خطر قرار دهند.

 NRC ایالات متحده آمریکا، مسئول نظارت بر نیروگاه های هسته ای تجاری همراه با استفاده از مواد هسته ای است. در این سازمان اطلاعات مربوط به محل و شرایط راکتورهای هسته ای حفظ و نگهداری می شوند و به صورت تخصصی به جزئیات بیشتر در مورد مواد درجه...

۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد
به گزارش سایبربان

Thomas de Maiziere وزیر کشور آلمان پیش نویس قانونی را ارائه کرده است که بر طبق آن شرکت ها و سازمان های دولتی می بایست امنیت سایبر دقیق تری را در زیرساخت های حیاتی خود به کار گیرند. این لایحه پس از مشورت با نمایندگان صنعت تنظیم شده است.

این قانون جدید، تنها به نهادهایی اعمال می شود که نقش مهمی را در کشور آلمان بر عهده دارند، از جمله فناوری اطلاعات، مخابرات، بخش انرژی، حمل و نقل، بهداشت و درمان، نیروگاه های آبی، تامین مواد غذایی، امور مالی...

۰۹:۴۷ - ۱۳۹۳/۲۹/مرداد