به گزارش سایبربان

با افزایش حملات هکری به شبکه‌های رایانه‌ای خانگی، یک شرکت فناوری سیستم جدیدی را به منظور مقابله با هکرهایی که تلاش می‌کنند این شبکه‌ها را مختل کنند،‌ ابداع کرد. در جریان برگزاری کنفرانس دفکا در لاس وگاس آمریکا، شرکت Itus Networks سیستم خود برای مقابله با نفوذ به شبکه‌های رایانه ای خانگی را در معرض دید علاقمندان قرار داد.

این محصول که iGuardian نام گرفته و تولید انبوه...

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۳/۲۸/مرداد
به گزارش سایبربان

این برچسب که satire  نام دارد، معنای هجو و طنز را در نظر گرفته تا کاربران بتوانند اخبار دروغ را از اخبار واقعی تشخیص داده و در زمان مطالعه آنها در شبکه های اجتماعی کمتر گیج شوند.

امروزه بسیاری از سایت های خبری با انتشار مطالبی دروغ یا طنز با موضوعات مختلف تلاش می کنند بازدیدکنندگان شان را افزایش دهند که نتیجه این کار صرفا به اشتباه افتادن برخی کاربران است.

این...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۲۸/مرداد
به گزارش سایبربان

این فن آوری که XMT یا "نابود کننده نهایی بدافزارها" نام دارد ترکیبی پیشرفته است که سرعت و قدرت برنامه های ضدویروس را به طرز محسوسی افزایش داده و در عین حال از کند شدن رایانه ها و کاهش سرعت دسترسی به اینترنت جلوگیری می کند.

این فن آوری، در حقیقت یک هماهنگ کننده ایده آل بین امکانات مختلفی است که کاربران دنیای مدرن به آن نیاز دارند، مانند شناسایی زود هنگام و پاکسازی سریع ویروس ها، جلوگیری از نفوذ...

۱۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۲۸/مرداد
به گزارش سایبربان

شرکت PWC در بررسی خود از میان۱۵۰۰ نفر از مدیران کسب و کارهای تجاری، نظرات آنها را درباره فناوری اینترنت اشیاء جویا شده است. در این نظرسنجی ۲۰ درصد از پاسخگویان اعلام داشتند که هم اکنون سرمایه‌گذاری‌هایی خوبی را در حوزه فناوری حسگرها انجام داده اند. این رقم در سال گذشته ۱۷ درصد گزارش شده بود.

بر اساس این گزارش، حدود ۲۵ درصد از شرکت‌هایی که PwC آنها را " نقش‌آفرینان پیشرو " نامیده...

۱۴:۰۱ - ۱۳۹۳/۲۸/مرداد
به گزارش سایبربان

گروهی از هکرهای چینی که با نام مستعار APT18 شناخته می شوند و تحت حمایت دولت این کشور قرار دارند، موفق شدند به یک سیستم درمانی آنلاین موسوم به Community Health Systems دست یافته و اطلاعات بیمارستان های امریکا را به سرقت ببرند.

اطلاعات به سرقت رفته متعلق به ۴.۵ میلیون شهروند امریکایی می باشد و شامل اطلاعاتی از جمله سوابق پزشکی بیماران، آدرس، تاریخ تولد، شماره تلفن و شماره بیمه در سازمان های...

۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۲۸/مرداد
به گزارش سایبربان

در همین ارتباط Jeff Debrosse، مدیر تحقیقات امنیتی شرکت  Websenseکه یک شرکت امنیتی مستقر در ایالات متحده است، بیان می کند: "حتی شبکه هایی هم که به بهترین نحو محافظت می شوند، به طور منظم دچار حوادث امنیتی می شوند. درک آسیب پذیری ها، خود یک چالش واقعی برای سازمان های دولتی کانادا محسوب می شوند، حال تصور کنید جلوگیری از نقض داده ها در این سازمان ها چقدر سخت و طاقت فرسا خواهد بود."

گزارش اداره...

۱۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۲۸/مرداد
به گزارش سایبربان

پس از افشاگری های ادوارد اسنودن مبنی بر جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از شهروندان آلمانی و همچنین مقامات این کشور به خصوص آنگلا مرکل، نظارت جمعی تبدیل به یک مسئله بزرگ برای دولت آلمان شد و در پی آن اعتراضات گسترده شهروندان این کشور را به دنبال داشت. اما در حال حاضر خبرگزاری های اروپایی با انتشار خبری جنجال آمیز اعلام داشتند که دولت آلمان در واکنشی متقابل، جاسوسی از آمریکا و مقامات این کشور را آغاز کرده است.

به گزارش رسانه های آلمان، سازمان اطلاعاتی خارجی این...

۱۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۲۸/مرداد
به گزارش سایبربان

هفته نامه آلمانی زبان اشپیگل،گزارشی را منتشر کرده است که بر اساس آن نیروهای دستگاه امنیت و اطلاعات جمهوری فدرال آلمان از سال 2009 میلادی در ترکیه جاسوسی کرده اند.

احمد داوداوغلو، وزیر امورخارجه ترکیه اعلام کرد: "اگر این ادعاها درست باشد، از نظر وزارت امورخارجه غیرقابل قبول است. ما با وضعیتی رو به رو هستیم که ارایه توضیح برای آن ضروری است."

تانر یلدیز، وزیر انرژی به عنوان عضوی از هیات دولت ترکیه گفت...

۰۹:۲۸ - ۱۳۹۳/۲۸/مرداد