به گزارش سایبربان

برخی از بدافزارها در راه‌اندازی‌های مجدد سیستم و پس از پاک شدن حافظه، نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند، اما چنین موضوعی برای این بدافزار که Poweliks نام دارد، صدق نمی کند. به گفته محققان شرکت امنیتی G Data ، این بدافزار از روش جدیدی برای بقای خود استفاده کرده و در عین حال هیچ فایلی نیز ایجاد نمی‌کند.

هنگامی که Poweliks سیستمی را آلوده می‌کند، یک ورودی در رجیستری ایجاد می‌نماید که فایل ویندوزی معتبر...

۲۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۲۱/مرداد
به گزارش سایبربان

او در نظریه خود بیان کرد که کاربران به جای پسورد می توانند عکسی را انتخاب کنند که به پسوردی پیچیده و ۵۱۲ کاراکتری تبدیل می‌شود. در صورت تایید متخصصان امنیتی٬ مکانیسم احراز هویت آنلاین تغییر اساسی را به دنبال خواهد داشت.

این هکر استرالیایی که Sam Crowther نام دارد، لقب USig را برای ابتکار خود برگزیده که صورت کوتاه ‌شده عبارت Unique Signature به معنی امضای یکتا است.

اساس این ابتکار اینست که...

۲۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۲۱/مرداد
به گزارش سایبربان

Computrace یک نرم افزار معتبر ساخت شرکت Absolute Software است. این نرم افزار معمولا بدون اجازه کاربر هنگام بوت اجرا می شود.هکرها می توانند با استفاده از این نرم افزار، کنترل سیستم کاربر را به دست بگیرند.

یکی از معایب این نرم افزار، خاموش کردن یا پاک کردن دشوار آن بعد از فعال شدن است. هم چنین این نرم افزار هنگام ارتباط با سرور، از رمزنگاری استفاده نمی کند.

این آسیب پذیری هنگامی عملی می شود که ...

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۳/۲۱/مرداد
به گزارش سایبربان

در یکی از جلسات این کنفرانس یک کارشناس امنیت سایبری، به حملات استاکس‌نت در سال های 2009 و 2010 به مراکز اتمی ایران اشاره کرد و مطالب مضحکی در خصوص امنیت سایبر در ایران بیان داشت که سایبربان در حال بررسی آنهاست. لازم به ذکر است این کارشناس امنیتی، ویروس استاکس‌نت را مشخصاً نوشته‌ دولت های آمریکا و اسرائیل دانست.

سایبربان اخبار این کنفرانس را از اولین روز برگزاری آن پیگیری نموده است، اما برگزار کنندگان تا امروز ویدئوها و متن های اندکی را از کنفرانس مذکور منتشر کرده‌اند. سایبربان در...

۱۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۲۱/مرداد
به گزارش سایبربان

اوراکل به‌تازگی ویژگی جدید ویرایش داده‌ها را به محصول پایگاه ‌داده‌ خود یعنی Oracle Database 12c اضافه کرده است. این ویژگی برای راحتی کار مدیران پایگاه ‌داده به منظور محافظت خودکار داده‌های حساس مانند شماره‌ کارت‌های اعتباری یا اطلاعات سلامت افراد ایجاد شده است.  اما این ویژگی به راحتی و بدون نیاز به کد سوء‌استفاده قابل بهر‌ه‌برداری توسط مهاجمان است.

David Litchfield، یکی از محققان خودآموزی که تاکنون چندین آسیب‌پذیری خطرناک در...

۰۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۲۱/مرداد
به گزارش سایبربان

گوگل با این اقدام خود قصد دارد تا شرکت ها مسائل امنیتی را جدی ‌تر دنبال کنند و به حفاظت از داده های شخصی کاربران در برابر هکرها و مجرمان سایبری اهمیت بیشتری دهند.

گوگل از سایت های اینترنتی خواسته تا لایه محافظ امنیتی موسوم به Transport Layer Security را اضافه کنند تا از این طریق از یک گواهی امنیتی برای رمزگذاری ترافیک ردوبدل شده میان کاربر و سایت مورد بازدید استفاده شود.

بر این اساس، موتور جستجوگر گوگل در زمان اسکن کردن وب سایت ها، مشخصات...

۰۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۲۱/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که با تعدادی از متخصصان حوزه امنیت سایبری مذاکره وارد مذاکره شده اند تا مساله به وجود آمده را حل و فصل نمایند. به تازگی برخی از کارشناسان امنیتی گفته بودند که برخی از خودروهای ساخت این دو شرکت، در زمره قابل هک ترین خودروهای بازار طبقه بندی می شوند.

چارلی میلر و کریس والاسک دو متخصص حوزه امنیت رایانه، در گزارشی اعلام کردند که 2014 Jeep Cherokee ساخت کرایسلر، 2014 Infiniti Q50...

۰۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۲۱/مرداد
به گزارش سایبربان

دیمیتری مدودف پس از امضای این دستور العمل، عنوان کرد که استفاده از شبکه Wi Fi در مناطق عمومی بصورت ناشناس ممنوع می باشد. دلیل این ممنوعیت توجه هر چه بیشتر به مسائل امنیتی و حفظت از کاربران در هنگام اتصال به اینترنت بیان شده است.

بر اساس این دستور العمل، آن دسته از کاربران اینترنت که قصد دارند به شبکه‌های Wi Fi عمومی متصل شوند باید اطلاعات مربوط به گذرنامه خود را هنگام اتصال به این شبکه‌ها وارد نمایند.

بدین...

۰۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۲۱/مرداد