به گزارش سایبربان

تلفن های هوشمند کشور چین این روزها به فروش بالایی در دنیا دست یافته اند. Star N9500 یکی از محبوب ترین تلفن های هوشمند چینی است. اخیرا محققان امنیتی آلمان اعلام کرده اند که در این تلفن همراه بدافزاری به طور پیش فرض نصب شده است. این بدافزار به شرکت سازنده اجازه می دهد تا از داده های شخصی کاربران و مکالمات آن ها جاسوسی کند.

تازه ترین اتهام نیز مربوط به محبوبترین برند چینی، Xiaomi می شود. این کمپانی متهم به جاسوسی از اطلاعات...

۱۷:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

اقتصاد منطقه خاورمیانه تحت کنترل صنایع و شرکت‌های عظیم قرار دارد. صنایعی مثل نفت، گاز، بانکداری، خدمات مالی و بیمه از جمله این صنایع هستند. رشد و توسعه سریع اقتصادی که به دلیل حضور این صنایع در خاورمیانه اتفاق می‌افتد، این منطقه را به هدفی عالی برای هکرها و مهاجمان سایبری تبدیل کرده است. تاکنون حملات سایبری به صنایع گوناگون مثل نفت و گاز، موجب از دست رفتن حجم عظیمی از اطلاعات شده و به شبکه‌های داخلی این شرکت ها خسارت های سنگینی وارد آورده است.
امنیت سایبری طیف گسترده ای از فناوری‌ها را دربرمی‌...

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

حفظ اطلاعات شخصی یا رمز کارت های اعتباری، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در ورود به سایت های اینترنتی باید مورد توجه قرار گیرد.

هک و نفوذ و سرقت اطلاعات شخصی یا رمز کارت های اعتباری، با رشد اینترنت ارتباط مستقیمی دارند.  هر روز اخبار مختلفی مبنی بر سرقت اطلاعات سازمان های دولتی، بانک ها، ارگان های نظامی و سایر سازمان ها در کشورهای مختلف منتشر می شوند.

در روزهای اخیر نیز خبر سرقت حدود 1.2 میلیارد رمز عبور از کارت های اعتباری، تیتر "...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

براساس گزارش خبرگزاری گاردین، امنیت الکترونیکی برای میلیون‌ها نفر از انسان‌ها بسیار دردسرساز بوده‌است؛ مشکلی که مردم را از حفظ ایمنی سیستم‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی عاجز کرده ‌است. فراموش کردن رمز کارت‌های اعتباری، گم کردن سوئیچ خودرو در محلی عمومی و رویداد‌های این چنینی همواره برای بسیاری از مردم دردسر ایجاد کرده ‌است.

اما محققان دانشگاه کمبریج بیان می کنند راه‌حلی برای رفع این مشکل یافته‌اند. به گفته آنها هر انسانی به یک "هاله الکترونیکی" نیاز...

۱۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

این خودرو با استفاده از نقشه شهری گوگل حرکت می کند و قادر به تشخیص و پیمودن مسیر مورد نظر می باشد بدون اینکه سرنشینان آن دخالتی در هدایت خودرو داشته باشند. تصاویری که از خودرو مورد نظر گوگل منتشر شده است ، اتومبیلی کوچک را نشان می دهد که ظاهری اطمینان بخش دارد تا بتواند ترس مردم را بر طرف کند و آنان را به پذیرش فناوری اتومبیل بدون راننده ترغیب کند.

هدف از تولید و عرضه این اتومبیل هوشمند «بهبود شرایط زندگی مردم» از طریق نوآوری در صنعت حمل و نقل عنوان...

۱۵:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

کاربران فیس بوک در حال حاضر برای ارسال و دریافت پیام در شبکه‌های اجتماعی، نیاز نصب نرم افزار موبایلی مسنجر این سایت دارند. این شرکت می گوید که کارکرد این برنامه مانند پیام کوتاه موبایل است و به کاربران امکان دسترسی سریع به پیام‌ها را در تلفن همراه می‌دهد در عین حال که امکان به اشتراک گذاشتن عکس ها، فیلم ها در حین مکالمه را فراهم می‌کند.

اما برخی از کاربران راه‌اندازی این امکانات بلافصله بعد از کسب مجوز از دستگاه اندوریدی را راهی برای نفوذ به اطلاعات...

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

 Internet Explorer به علت حفره‌های امنیتی متعدد در سال های اخیر، شهرت خود را به مرور از دست داده و حال مایکروسافت در تلاش است تا با بلوکه کردن ActiveX controls قدیمی و منسوخ این وضعیت را تغییر دهد.

مایکروسافت اعلام کرده که مرورگر اینترنتی آن از ۱۲ آگوست کنترل‌های ActiveX قدیمی را بلوکه خواهد کرد. کنترل های ActiveX برنامه های کاربردی کوچکی هستند که به وب سایت ها امکان می دهند محتواهایی مانند...

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

پس از کشف باگ امنیتی وایبر، دقیقا آسیب پذیری مشابه دیگری در یکی دیگر از محبوبترین نرم افزارهای اجتماعی شناسایی شده است.

فیسبوک تمامی ترافیک ورودی و خروجی سرویس اشتراک عکس موبایل خود یعنی اینستاگرام را کدگذاری نمی کند، یعنی علی رغم ادعای این شرکت مبنی بر اینکه در آینده به کد گذاری کامل این سرویس می پردازد ولی هنوز تاریخ خاصی را که تا آن زمان به این مهم بپردازد تعیین و اعلام ننموده است.

مزین احمد، کارشناس امنیتی گروه Defensive-Sec در...

۱۴:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

این خبر در حالی منتشر گردید که در چند روز قبل خبر سرقت ۱.۲میلیارد نام کاربری و کلمات عبور توسط هکرهای روسی بسیاری از شرکت های بزرگ را به هول و هراس انداخته تا امنیت سایبری خود را افزایش دهند. فیس بوک نیز سعی دارد تا با این خرید خود، امنیت سایبری کاربران خود را نسبت به قبل افزایش دهد.

جو سولیوان، یکی از مسوولان ارشد امنیتی فیس‌بوک در پست خود عنوان کرد: "من دیده‌ام که تا چه اندازه مردم نگران امنیت اطلاعاتی هستند که در اختیار سرویس‌هایی چون فیس‌بوک می‌گذارند. ما سال گذشته...

۱۲:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

وب سایت خبری ibtimes.co.uk در گزارشی تحولات جنگ سایبری جاری میان رژیم صهیونیستی و هکرهای مسلمان را بررسی کرده و در آن به تحقیقات شرکت نرم‌افزاری Arbor Networks استناد کرده است. Arbor Networks یک شرکت نرم‌افزاری آمریکاییست و امنیت بخش بزرگی از اینترنت با استفاده از نرم‌افزارهای تولیدی این شرکت تامین می‌گردد. گزارش ibtimes.co.uk بدین شرح است:

طی ماه گذشته (جولای) حملات سایبری برضد اسرائیل پانصد درصد افزایش داشت. براساس یک گزارش جدید، در کمپین سایبری اخیر که به دعوت هکرهای ناشناس تشکیل شد، بات‌...

۱۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۹/مرداد