به گزارش سایبربان

اوراکل به منظور بهبود امنیت پایگاه داده، به تازگی ویژگی Data Redaction Security را به Oracle database 12c اضافه کرده بود. اما هکرها بدون انجام کار پیچیده ای از این سرویس عبور کردند.

Data Redactin یکی از ویژگی های امنیتی جدید است که در Oracle Database 12c معرفی شد. این سرویس به ادمین ها امکان می دهد تا به طور خودکار از داده های حساس مانند شماره های کارت اعتباری، محافظت کنند. Date Redaction...

۱۹:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۸/مرداد
به گزارش سایبربان

گوگل در ماه‌های گذشته  از برنامه هایش برای ایمیل ضدجاسوسی خبر داد و یاهو نیز اعلام کرده در همین زمینه اقداماتی را انجام داده است. این دو شرکت  قصد اجرای نسخه‌ای از رمزنگاری را در سرویس‌های خود  دارند که بر اساس آن تمامی ایمیل‌هایی که از شخصی به شخص دیگر ارسال می‌شود کاملا از سوی کلاینت خود کاربر رمزنگاری شده و در سوی دیگر توسط کلاینت مخاطب رمزگشایی خواهد شد. بدین ترتیب خطر جاسوسی سرور نیز منتفی می‌شود.

کارشناسان امنیتی به این موضوع اذعان دارند که با...

۱۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۸/مرداد
به گزارش سایبربان

در سال 2013 گوگل مسابقه ای را با عنوان Mapathon راه اندازی کرد، جایی که این اتهامات از آنجا سرچشمه می گیرد. گوگل در این رویداد از مردم برای نقشه برداری مناطق محلی خود و ارائه آنها در Google Map کمک گرفته است. با این حال دولت هند مقرراتی را مربوط به "نقشه برداری" در کشورش تصویب کرده که قبل از انجام چنین اقداماتی، گرفتن تاییدیه از مراجع ذی صلاح الزامی می باشد.

نزاع بین دولت هند و نقشه...

۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۸/مرداد
به گزارش سایبربان

این دو شرکت در حال حاضر بطور مشترک بیشترین درصد سود ناخالص بازار را در دست دارند و به نظر می‌رسد شرکت‌های دیگر از رسیدن به آنها ناامید شده باشند. اپل به تنهایی در حدود 60 درصد از سود ناخالص بازار فضای رقابت را برای دیگر شرکت‌ها سخت کرده است.

براساس نموداری که وضعیت درآمد و سود شرکت‌های تولید کننده تلفن‌های همراه در ۴ سال گذشته بیان شده است، مشاهده می‌شود که در این سال‌ها هیچ گاه شرکت‌های دیگر مانند نوکیا، بلک بری، موتورولا و...

۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۸/مرداد
به گزارش سایبربان

تیم امنیت سایبری آمریکا موسوم به US-Cert  با انتشار این خبر اعلام داشت که برخی از این آسیب پذیری ها به مهاجم اجازه می دهد تا حملات خطرناک اختلال سرویس (Dos) را انجام دهند. به روز رسانی های انجام شده در ذیل بیان گردیده اند:

0.9.8  OpenSSL که کاربران می بایست به zb0.9.8 ارتقاء یابند

OpenSSL 1.0.0 و کاربران باید به...

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۸/مرداد
به گزارش سایبربان

USIS یک شرکت پیمانکار است که سوابق کیفری، تجاری و مالی سازمان‌ها و اشخاص را برای دولت آمریکا بررسی می‌کند. در حال حاضر، USIS با بیش از 95 آژانس فدرال قرارداد همکاری دارد.

 

وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد ارائه اطلاعات به USIS را متوقف کرده است و تا زمانی که از امنیت این اطلاعات، اطمینان حاصل نکند ارسال اطاعات به USIS برای بررسی سوابق سازمان‌ها و اشخاص، از سر گرفته نخواهد شد....

۱۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۸/مرداد
به گزارش سایبربان

پاتریک میهان  (Patrick Meehan)نماینده جمهوری خواه پنسیلوانیا ارئه کننده این سه لایحه به مجلس نمایندگان است. میهان از اعضای کمیته امنیت سایبری، حفاظت از زیرساخت و فناوری‌های امنیتی است. این کمیته یکی از زیرشاخه های کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان می‌باشد.

هدف این لوایح تفویض اختیارات بیشتر به دولت فدرال است تا بتواند از حملات سایبری پیشگیری نموده و یا در صورت وقوع چنین حملاتی قادر باشد واکنش مناسبی نشان دهد.

یکی از این لوایح "قانون...

۰۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۸/مرداد