به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری های واشنگتن، گروهی از هکرهای روسیه که با عنوان "CyberVor" شناخته می شوند، با سرقت 1.2 میلیارد اعتبار اینترنت از شرکت های بزرگ آمریکا و دیگر شرکت های بزرگ در سراسر جهان، به احتمال زیاد بزرگترین نقض داده را رقم زده اند. محققان امنیتی شرکت هولد سکیوریتی که مقر آن در میلواکی آمریکا واقع است می گوید تردیدی ندارد که این حمله توسط هکرهای روس انجام شده، اما از افشای اسامی افراد آسیب دیده ، مشخصات ایمیل‌های مسروقه و داده‌های افشا شده در اثر این حمله خودداری...

۲۱:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

سال قبل هک سیستم جهت یابی هواپیما بوسیله یک گوشی اندرویدی، جامعه امنیت را شگفت زده کرد. هکر توانسته بود کنترل کل هواپیما را به دست بگیرد. هکر از آسیب پذیری فریم ورک هواپیما استفاده کرده بود و از راه دور آن را کنترل می کرد.

پس از این رویداد محققان امنیتی آسیب پذیری های متعددی را در تجهیزات ارتباط ماهواره ای شناسایی کردند. محققان امنیتی اعلام کرده اند تجهیزات ارتباط ماهواره ای به حمله های سایبری آسیب پذیرند. تجهیزات ماهواره ای ساخت کارخانه های مشهور، آسیب پذیری های متعددی در...

۱۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

رانندگی یکی از اعمالی است که به تمرکز و دقت بالا نیاز دارد ، این تمرکز می‌تواند با پرت شدن حواس از بین برود . یکی از دلایلی که رانندگان دچار حواس پرتی می‌شوند تلفن های همراه است که رانندگان را در حین رانندگی دچار وسوسه می‌کنند،این یک واقعیت است که تلفن های هوشمند برای اتومبیل ها طراحی نشده است.اما امروزه کارشناسان فناوری راهی برای حل مشکل رانندگان پیدا کرده اند.

 NAVDYدستگاهی ایست که می‌تواند هم رانندگی را برای رانندگان راحت تر کند،هم از حواس پرتی...

۱۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

این آسیب پذیری در پروسه لاگین وجود دارد یعنی جایی که کاربر می خواهد از اکانت eBay خود به اکانت PayPal لاگین کند.همه کاربران eBay می دانند که برای خرید راحت تر از اکانت PayPal که به eBay لینک شده باشد، می توانند استفاده کنند. کاربران می توانند این دو اکانت را در تنظیمات کاربری خود، لینک نکنند.

آسیب پذیری در ورود به PayPal بوسیله حساب کاربری eBay است. ورود به...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

یکی از کارکنان کنگره آمریکا که در این تمرین حضور داشت گفت: "تیم ارتش تقریبا نابود شد. آنها حتی نمی‌توانستند تشخیص بدهند هدف چه نوع حملاتی قرار گرفته اند." این تمرین در یک کمپ سری در شهر مریلند برگزار شد.

فرماندهی سایبری آمریکا CYBERCOM از سال 2010 آغاز به کار کرد و در حال حاضر 6000 سرباز مشغول گذراندن دوره‌های آموزش دفاع سایبری در CYBERCOM هستند. در پایان آموزش‌ها این سربازان باید بتوانند اهداف خارجی آمریکا را مورد حملات سایبری خود قرار...

۱۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

بر اساس خبرهایی که مورد تایید شرکت اپل واقع شده است ، طرفداران گوشی های آیفون به زودی شاهد عرضه ی سری جدید این پرچم دار تکنولوژی خواهند بود.

روز گذشته یک مقام آگاه ضمن اعلام ورود آیفون جدید در ابعاد 4.7 و 5.5 اینچی از برنامه ریزی برای رونمایی با شکوه آن در 9 سپتامبر خبر داد.

برخی بر این باورند که دلیل تاخیر در عرضه این سری، اضافه شدن یک مدل جدید وهمچنین طراحی پردازنده ای قویتر نسبت به سری قبلی می باشد. این مدل جدید می تواند بسیاری از منتقدان به کوچک بودن...

۱۷:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

ران پاول پزشک و نویسنده آمریکایی است که سابقه نمایندگی کنگره آمریکا و نامزدی در سه دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در کارنامه خود دارد. این سیاستمدار جمهوری‌خواه، از شناخته شده ترین مخالفان داخلی سیاست‌های کلان ایالات متحده است. به دلیل بایکوت خبری از سوی رسانه‌های آمریکایی، ران پاول بیشتر فعالیت‌های خود را از طریق وب سایت voicesofliberty.com به اطلاع مردم آمریکا میرساند.

در اعلامیه ران پاول آمده است:

در بهار 2013، آقای اسنودن با انتشار...

۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

وایبر توسط چهار همکار با نام های تالمون مارکو، ایگور مگزینیک، سانی مارولی و اوفر اسموچا تاسیس شد که در این میان تالمون مارکو مدیرعامل شرکت وایبر بوده و سابقه همکاری با سازمان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را در پرونده خود دارد. با این حال وی مدعی است که نرم‌افزار او کاربرد جاسوسی ندارد و شرکتش بیش از هر شرکت دیگری در این حوزه به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد.

مدیر عامل وایبر در بخش دیگری از سخنان خود به ایران اشاره کرد و گفت: "ما از استقبال ایرانیان از...

۰۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی بیان می کند که رویکرد او جدا از آن چیزی است که وی در زمان همکاری خود با دولت ایالات متحده انجام می داده است و از سیاست های دولتی مشتق نشده است.

کیت الکساندر در ماه مارس از شغل دوگانه خود به عنوان رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا موسوم به NSA و نیز سر فرماندهی سایبری ارتش بازنشسته شد. او بیان می کند از زمانی که از همکاری با دولت بازنشسته شده است، شرکت های جدید به دنبال ثبت یک فناوری امنیت سایبری جدید با شرکای...

۰۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد
به گزارش سایبربان

نرم‌افزار Samba، بسته‌ متن‌باز لینوکسی است که عملکرد‌های مدیریتی Active Directory ویندوز را پیاد‌ه‌سازی می‌کند، Smaba در واقع به سرویس‌گیرندگان ویندوزی این امکان را می‌دهد تا برای استفاده از سرورهای چاپ و پرونده‌ی لینوکسی و یونیکسی با این سرورها در تعامل باشند.

آسیب‌پذیری این نرم‌‌افزار مربوط به مدیرسرویس NetBIOS name می‌باشد که در...

۰۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۵/مرداد