به گزارش سایبربان

محققان امنیتی این بدافزار را Poweliks نامیده اند که تنها در رجیستر سیستم کاربر سکونت دارد، بنابراین از راه های معمول اسکن فایل های نصب شده، کشف نمی شود.

برای آلوده کردن سیستم، این بدافزار از طریق ایمیل بوسیله فایل های Microsoft Word پخش می شود. سپس یک کلید رجیستری اتوماتیک که  رمزنگاری شده است، را می سازد. برای جلوگیری از شناسایی این کلید، آن را در رجیستر مخفی نگه می دارد.

...

۱۹:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

کنترل ابزار های  هوشمند جدید همگی به سمت کنترل از راه دور سوق داده شده اند. کنترل از راه دور اجسام و وسایل هوشمند چند مزیت نسبت به حالت دستی دارد . نمونه بارز کنترل ها می توان به کنترل تلوزیون اشاره کرد ، فرض کنید در زمان های گذشته برای تعویض کانال تلوزیون مجبور بودیم هر بار به سمت آن برویم و کانال را عوض کنیم . اما اکنون با در دست داشتن کنترل دیگر نیاز نیست وقت و انرژی خود را برای تغییر کانال هدر دهیم.

همه این تکنولوژی ها به سمت راحت کردن ما با ماشین ها می شوند که بتوانیم...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

آیا تا به حال به این فکر کرده اید روی نانی که می خورید عکستان حک شده باشد؟ می توانید با این توستر هر عکسی که بخواهید را روی نان حک کنید.

سنسور های موجود در درون توستر تصاویر را که دارای رنگ های سرد و گرم هستند به کد های گرمایی تبدیل می کنند و با آنالیز آن قسمت های مختلف را با دمای مشخص شده حرارت می دهند.

نام این اختراع Selfie است که برای داشتن آن باید 75 دلار بپردازید.

۱۶:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

پس از انتشار این خبر توسط مقامات دولتی چین، علت ممنوع شدن این محصولات امنیتی بازتاب گسترده ای را توییتر و پس از آن در فیس بوک به دنبال داشت.

در ماه می، اداره دولتی اطلاعات اینترنتی چین اعلام داشت که تحقیق و بررسی بر روی محصولات مختلف IT توسط نهادهای دولتی ذی ربط، جهت برقراری امنیت منافع ملی و عمومی شروع به کار می کند. در حال حاضر به نظر می رسد این ارزیابی تکمیل شده است و منجر به ممنوعیت برخی از شرکت های فن آوری خارجی شده است که می تواند برای حفاظت از...

۱۶:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

الون ماسک کار‌آفرین مشهور آمریکایی که از مباحث تکنولوژی برای متحول‌سازی سیستم پرداخت، خودروهای الکتریکی و سفرهای فضایی بهره برده است، یکی از کسانی است که نگرانی خود را از این موضوع عنوان کرده است.

براساس گزارش  MBC، وی که مدیر‌عامل و سرمایه‌گذار شركت‌های موفق و مشهوری همچون تسلا موتورز و PayPal بوده بر این باور است که انرژی خورشیدی و خودروهای برقی آینده تمدن هستند و انسان باید هرچه ‌زودتر به فكر بنای خانه دومی روی مریخ باشد....

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش سایت موزیلا در حدود 76 هزار آدرس ایمیل از کاربران در شبکه توسعه موزیلا موسوم به  MDN و همچنین در حدود 4 هزار کلمه عبور رمز شده در پایگاه داده این سایت به بیرون نشت داده شده است. این نشت اطلاعات از حدود تاریخ 23 ژوئن و به مدت یک ماه ادامه داشته است.

از آنجایی که ممکن است رمز عبور کاربران در شبکه توسعه دهنده موزیلا (MDN) با رمز عبور آنها در سایت های دیگر شبیه هم باشند، توصیه می شود که کاربران هر چه...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

این کتاب توسط یک محقق امنیتی با نام Craig Smith نوشته شده است و بصورت رایگان برای دانلود در اینترنت قرار گرفته است. کتاب Car Hackers 2014 می تواند برای موارد زیر به کار گرفته شود:

آموزش تست های نفوذ برای ارزیابی امنیت اتومبیل

انجام تغییراتی در اتومبیل و کشف قابلیت هائی که همیشه در مورد آنها توضیحی وجود نداشته است

تعمیرات بعضی از خرابی های اتومبیل و …

در...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

برای کسانی که از نوت بوک اپل استفاده می کنند ولی می خواهند از سیستم عامل ویندوز هم استفاده کنند راه ساده ای وجود دارد که شامل نصب ویندوز به صورت یک ماشین مجازی که در دسکتاپ قابل دسترسی خواهد بود می شود. در این نوشتار نحوه ی انجام این کار توضیح داده می شود.

1-برای این کار ابتدا منوی اپل را چک کنید که دستگاه شما حداقل 8GB فضای خالی داشته باشد، چرا که اگر کمتر از این مقدار فضا داشته باشید اجرای برنامه Parallels Desktop به کندی...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

فیس‌بوک با انتشار گزارش مالی خود در سه ماهه دوم سال 2014 اعلام کرد که در این مدت دو میلیارد و 910 میلیون دلار درآمد داشته است که این رقم بیش از پیش‌بینی‌های کارشناسان بود. فیس‌بوک اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال شاهد افزایش علاقه در میان شرکت‌های تبلیغاتی و همچنین کاربران بوده است و سود حاشیه‌ای شرکت افزایش داشته است.

سود خالص گوگل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ به مبلغ ۳.۴۲ میلیارد دلار رسید. بنابراین انباشته‌ نقدی گوگل به رقم ۵۸.۷۲ میلیارد دلار رسیده است...

۱۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد
به گزارش سایبربان

امنیت پلتفرم اندروید بر پایه ی سندباكس و مكانیزم حفاظت از طریق دسترسی ها می باشد، كه برنامه ها را ایزوله كرده و ارتباط آنها با یكدیگر را محدود می نماید. این یعنی حفاظت از طریق سندباكس قادر نیست همه مفاهیم سیستم را پوشش دهد، و تهدیدات برای اندروید همچنان باقی می مانند.

پروتكلهای شبكه پیاده سازی شده در لینوكس همچنین با چالش های امنیتی روبرو هستند. پورتهای باز یكی از منابع مستعد آسیب پذیری هستند و متاسفانه خونریزی قلبی که در سال جاری رخ داد بیشترین آسیب پذیری را به پلتفرم های...

۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۳/مرداد