به گزارش سایبربان

این آسیب پذیری که برای اولین بار در دسامبر 2012 به گوگل اطلاع داده شده است، برای نفوذ هکرها به برنامه‌های همراه و وسایل مجهز به آنها مورد استفاده قرار می گیرد. این یعنی اینکه گوگل به مدت دو سال است که از وقوع این مشکل باخبر است، اما برای برطرف کردن آن هنوز اقدامی انجام نداده است.

محققان امنیتی هشدار دادند که رابط کاربری برنامه نویسی اندروید یا همان API این سیستم عامل که به Add Java Script Interface مشهور است باعث می شود کدهای منبع برنامه های همراه به...

۱۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

نشریه Sunday People  اعلام داشت  که ناوگان نظامی بریتانیا شامل ۱۰ هواپیمای بدون سرنشین MQ9 می باشد که مسلح به بمب‌های هدایت لیزری و موشک‌های هلیفایر است که قادر است بیش از ۲۰ ساعت در فاصله ۲۰ هزار پایی هدف بایستد.

همچنین این ناوگان شامل ۳۲۴  نانو میکرو هلی کوپتر بلک هورنت، ۲۲۲ پهپاد صحرایی UAV، ۶۳ پهپاد دیدبان و ۳۰ پهپاد ScanEagle است.

این...

۱۸:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

این بدافزار Backoff نامیده شده است. Backoff از تکنیک های جدیدی استفاده نمی کند اما  از تکنیک های معمول به نحو احسن استفاده می کند، به طوریکه جزو بدافزارهای خطرناک طبقه بندی می شود.

هکرها ابتدا با استفاده از این بدافزار اکانت لاگین از راه دور به نرم افزارها را پیدا می کنند. سپس تمامی دستگاه های کارت خوان را شناسایی کرده و بدافزار را در آن ها نصب می کنند.

هنگامی که Backoff در کارت خوان نصب شد، کد مخربی را به...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

بنابر اطلاعات اداره روزنامه نگاری تحقیقاتی TBIJ ، دستکم ۲ هزار و ۳۴۲ نفر از سال ۲۰۰۴ میلادی در حملات هواپیماهای بدون سرنشین سیا در مناطق قبیله ‌نشین پاکستان جان خود را از دست داده‌اند.

با اینحال، فعالان مخالف هواپیماهای بدون سرنشین با انتقاد از این گزارش بیان می کنند که گزارشات آماری مجروحان و تلفات غیر نظامیان در حملات هواپیماهای بدون سرنشین کمتر از آمار واقعی عنوان شده است.

حملات...

۱۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

در حملات شناسایی شده، مجرمان اینترنتی پس از ارسال پیامی که ادعا می کند از طرف موسسه مالی کاربران ارسال شده به آنها می گوید که برای ورود به خدمات بانکی، از لینک ارائه شده استفاده نمایند.

در این ایمیل بیان شده است که اشتباهی در صورت حساب کاربران صورت پذیرفته و مقدار پول ذکر شده در ایمیل می بایست به حساب کاربران بازپرداخت شود. سپس کاربر در ادامه به ارائه اطلاعات حساب بانکی خود مشغول می شود. ماهیت پیچیده این کلاهبرداری به گونه ای است که دسترسی به اعتبارات و حساب قربانی  را...

۱۷:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

در گذشته ارسال هرزنامه‌های با موضوع ردیابی مرسوله‌ها، به رایانه‌های شخصی بسیار متداول بود و این امر به شهرت شرکت‌های معروف خدمات پستی، مثل DHL، FedEx، و UPS آسیب زیادی وارد کرد. با فراگیر شدن سیستم عامل اندروید مجرمان سایبری کلاهبرداری خود را از کاربران این سیستم عامل آغاز کرده‌اند.

محققان لابراتوار McAfee اعلام کردند در حال حاضر این بدافزار کاربران آلمانی را هدف قرار می‌دهد. روش...

۱۶:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

محمد الغنیم رییس این انجمن در نامه خود به سازمان ثبت پسوند های دامنه های اینترنتی موسوم به ICANN با اشاره به بحث‌های صورت گرفته در شورای همکاری کشورهای خلیج‌فارس (عربستان، بحرین، امارات، عمان، قطر، کویت) در ماه ژوئن در این زمینه از ابراز نگرانی این شورا در مورد این پسوند دامنه خبر داد. محمد الغنیم در این نامه گفته است که این نام دامنه جدید مشکل‌ساز است و به ادعای وی این نام از نظر جغرافیایی مورد مجادله است.

 وی همچنین از نامه...

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

شرکت امنیتی Trend Micro در تازه‌ ترین گزارش خود اعلام داشت که این قبیل سیستم‌ها برخلاف تصور عمومی امنیت ضعیفی دارند و می‌توانند کاربران را به صورت گسترده به‌ خطر بیندازند.

این شرکت وجود حفره های امنیتی در بانکداری الکترونیکی را با پنیر سوئیسی مقایسه کرد که به سوراخ‌ سوراخ بودن مشهور است. به همین دلیل بانکداری الکترونیکی کاملا آسیب‌پذیر می باشد.

همچنین محققان این مرکز امنیتی به ‌تازگی از...

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

محققان دانمارکی با استفاده از نسل جدید فیبر نوری که 43 ترابیت را در هر ثانیه منتقل می‌کند، به این موفقیت دست یافته اند. بنا بر اعلام این کارشناسان، می‌توان از این شبکه برای دانلود یک گیگابایت فیلم در 0.2 میلی‌ثانیه بهره برد.

محققان دانشگاه فناوری دانمارک با خلق این شبکه رکورد سریع‌ترین شبکه را که پیش‌تر متعلق به دانشمندان آلمانی بود را دوباره از آن خود کردند.

تیم دانمارکی از فیبر نوری چند هسته‌ای منفردی...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

این اقدام نمایندگان مجلس نیوزیلند پس از آن انجام شد که روزنامه هرالد این کشور اسنادی را به دست آورد که نشان می دهد فوریه سال گذشته میلادی یک افسر سازمان امنیتی آمریکا از مرکز امنیت ارتباطات دولت نیوزیلند دیدن کرده و در مورد عملیات منابع ویژه گفت وگو کرده است.

"عملیات منابع ویژه" یک بخش از سازمان امنیت ملی آمریکاست که مسئول جمع آوری داده هایی را بر عهده دارد که از طریق فیبر نوری ارسال می شوند.

سازمان امنیت ملی...

۱۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۲/مرداد