به گزارش سایبربان

هکرها می توانند با استفاده از این آسیب پذیری، کدهای مخرب را به سیستم عامل Tails آپلود و اجرا کنند و با استفاده از آن هویت کاربر را شناسایی کنند.

سیستم عامل Tails بر اساس لینوکس دبین و به منظور تامین امنیت بیشتر کاربران توسعه یافته است. این سیستم عامل ارتباط کاربران را از راه شبکه Tor برقرار می کند. Tor شبکه ایست که ترافیک را از سرورهای مختلف عبور می دهد. هم چنین اطلاعات کاربران درون...

۲۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

همچنین تعداد مشترکان پهنای باند موبایل نیز در سطح جهان به 2.3 میلیارد نفر خواهد رسید؛ انتظار می رود که 55 درصد از این مشترکان از کشورهای در حال توسعه باشند. پیش بینی شده است پهنای باند موبایل همچنان پررشدترین بخش بازار باقی می ماند و نرخ رشد آن در سال 2014 دورقمی خواهد بود.

پهنای باند موبایل در کشورهای در حال توسعه با بالاترین سرعت در حال رشد است. در سطح جهان نفوذ پهن باند موبایل تا پایان سال جاری به...

۱۸:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

هر روز بر نگرانی های امنیت سایبری در آمریکا افزوده می شود و مقامات این کشور در تلاشند به هر شیوه ممکن با تهدیدات سایبری مقابله کنند. دولت آمریکا تصمیم دارد سازمان های امنیتی خود را در حوزه سایبری تقویت کند و برای این هدف باید نیروهای متخصص تربیت کند. در همین راستا، دانشگاه مریلند آمریکا دوره های آموزشی امنیت سایبر برگزار خواهد کرد.

بنابر اعلام وب سایت دانشگاه مریلند، متقاضیان رشته امنیت سایبر پس از گذاراندن دوره های لازم مدرک امنیت سایبر دریافت خواهند کرد. همچنین وب سایت...

۱۸:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

هنوز علت این حادثه مشخص نشده است و معلوم نیست که چه افرادی در پس این حمله قرار گرفته اند. به گفته مقامات ارتش کنیا این حمله سایبری، اختلالی در شبکه داخلی آن ایجاد نکرده است.

هکرها پس از کنترل حساب یاد شده، در توییتر این پیام را از خود بر جای گذاشتند: " وزارت دفاع کنیا مدیریت جدیدی با نام Anonymous دارد! "آنها همچنین با ارسال پیام تمسخرآمیزی از پلیس کنیا خواستند اگر می توانند آنها را دستگیر کنند.

...

۱۷:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

گوگل با همکاری انجمن مهندسان برق و الکترونیک آمریکا قصد دارد برنامه‌ای جدید را به منظور حل یک مشکل قدیمی به اجرا درآورد. این شرکت اعلام داشته به محققانی که راهی برای کوچکتر کردن ابعاد مبدل های برق DC به AC در حد و اندازه های یک لپ تاپ پیدا کنند، مبلغی معادل یک میلیون دلار جایزه می دهد.

مبدل های فعلی ابعادی 10 برابر لپ تاپ های معمولی دارند و به نظر می‌رسد تحقق این هدف چالشی بزرگ برای...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به اعتقاد این کارشناسان، دولت ایالات متحده موفق نشده توان خود را برای دفع تهدیدات سایبری بروز کند و در حال حاضر آمریکا در معرض حملاتی نابودکننده، در مقیاس حملات یازده سپتامبر، قرار دارد.

در جولای 2004، کمیسیون مستقل یازده سپتامبر گزارشی جامع ارائه داده بود. این گزارش ششصد صفحه ای توصیه هایی در زمینه ارتقا و بروز رسانی دستگاه های امنیتی آمریکا برای جلوگیری از فجایع بعدی را شامل می شد.

پس از گذشت یک دهه، اعضای قدیمی آن کمیسیون گزارشی جدید در ادامه گزارش سال...

۱۷:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

ادعاهای یک متخصص امنیتی نشان داد که سیستم عامل iOS اپل شامل یک درپشتی است که به اشخاص ثالث اجازه می دهد به طور بالقوه دسترسی به مقدار زیادی از اطلاعات فردی کاربران دست یابند. از همین رو شرکت اپل در واکنشی تند، به این اظهار نظر پاسخ داده است.

 این محقق که با نام NerveGas در دنیای هکرها شناخته می شود، تعدادی از ویژگی های غیر مستند را در مقاله ای با عنوان " شناسایی درب های پشتی (backdoors)، امتیازات...

۱۶:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

یکی از آسیب پذیری های مهم تصحیح شده، سوء استفاده از WebGL با کتابخانه جاوا اسکریپت Cesium را به مهاجم می دهد. یکی دیگر از نقص های امنیتی، آسیب پذیری use after free می باشد که سوء استفاده از پلت فرم ویندوز، OS X و سیستم عامل لینوکس را  تحت تاثیر قرار می دهد.

 برخی از این آسیب پذیری ها نیز به مهاجمان اجازه می دهد تا به...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

این آسیب پذیری جدی در وردپرس در اصل به مهاجمان اجازه می دهد تا به تزریق هر فایل از جمله بد افزارهای مخرب بپردازند. همچنین با کمک این حفره امنیتی، آنها می توانند وب سایت ها را تخریب کرده و هرزنامه های گوناگونی را ارسال نمایند. در کل هکرها بدون احراز هویت می توانند دست به هر کاری بر روی سرور بزنند.

MailPoet، که قبلا به عنوان Wysija Newsletter شناخته می شد، پلاگینی از وردپرس با بیش از 1.7 میلیون دانلود است که به توسعه...

۱۴:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

طبق آمارها استفاده از این مرورگر باعث می‌شود که پردازنده شما به جای پردازش مثلا ۶۰ برنامه در واحد زمان، به پردازش ۱۰۰۰ برنامه بپردازد که در نتیجه پردازنده شما بیشتر درگیر می‌کند و این موضوع باعث شده که عمر باتری لپ تاپ شما کوتاه شود و باید در روز چندین بار لپ تاپ خود را شارژ کنید.

طبق اعلام فوربس، این نقص ناشی از ضعف سیستم عامل ویندوز است و متخصصان شرکت مایکروسافت مقصر اصلی شناخته شده اند، چرا که یک برنامه ساده توانسته کنترل و مدیریت سیستم عامل روی باتری لپ...

۱۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۲/مرداد