به گزارش سایبربان

آیا تا به حال به سرویس هایی که در iOS اجرا می شوند، توجه کرده اید؟ قطعا برای شما جالب است اگر بدانید سرویس های فراوانی وجود دارد که اپل اطلاعاتی در مورد آن ها فاش نکرده است!

این سرویس ها ممکن است تهدیدی جدی برای اطلاعات کاربران باشند و هکرها با استفاده از آن ها بتوانند به داده های شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند.

محققان امنیتی سرویس های مختلفی را یافته اند که برای کاربر کاملا غیر ضروری است اما هکرها یا سازمان های جاسوسی، با استفاده از...

۱۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

بنا به گزارش رسانه های انگلیسی، دولت در تلاش است شرایط را بهتر کند اما به دلیل انجام نشدن اقدامات لازم، هنوز نتوانسته اهمیت مسائل امنیت سایبری را به اکثر مردم تفهیم کند.

لابراتوار کسپرسکی در گزارشی اعلام کرد، دولت انگلیس باید اقدامات بیشتری برای آموزش مصرف کنندگان کالاهای هوشمند، رایانه ها، گجت ها، نرم افزارها و ... انجام دهد تا آنها را نسبت به جرائم سایبری هشیار سازد اما به نظر می رسد سیاستمداران این خطر را جدی نمی گیرند. بسیاری از دولت ها سخت تلاش می کنند تا از کشورهای...

۱۷:۰۹ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

در سال ۲۰۱۱، مدیر ارشد امنیت اطلاعات در شرکت گوگل با انتقاد از شرکت‌های ضدبدافزاری آن ها را یک مشت شیاد و کلاهبردار توصیف کرد که با ضعیف نشان دادن سیستم عامل اندروید، در تلاش برای افزایش فروش نرم‌افزارهای امنیتی خود می باشند. باید این نکته را در نظر گرفت که در آن زمان، تعداد بدافزارها و جرائم صورت گرفته مبتنی بر اندروید ناچیز بودند، اما به مرور زمان میزان آسیب ‌پذیری‌های این سیستم عامل افزایش یافت و موجب رشد سریع بدافزارهای اندرویدی شد.

...
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

این برنامه‌ها که به سختی قابل شناسایی هستند در زمان استفاده افراد از امکانات فضای مجازی، به دقت تمامی فعالیت‌های انجام شده را ثبت می‌کنند و اطلاعات کاربران وب را در اختیار طراحان خود قرار می دهند.

این ابزار صرفا از کوکی‌های ذخیره شده بر روی رایانه های کاربران استفاده نمی‌کنند، چون این کوکی‌ها به سادگی قابل پاک شدن یا بلاک شدن هستند. به عنوان مثال در یکی از این روش ها که canvas fingerprinting نامیده می‌شود از رابط کاربری...

۱۴:۵۴ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

در جولای 2014 کمیته اطلاعات سنا به تصویب کلیات قانون جدید به اشتراک گذاری اطلاعات امنیت سایبری موسوم بهCISA  رای داد. در صورت تصویب نهایی این قانون، قدرت جمع آوری اطلاعات در سازمان های امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده به شکل چشم گیری افزایش خواهد یافت. برای شناخت بیشتر این لایحه ی جنجال برانگیز پرسش و پاسخ هایی تقدیم می گردد.

-قانون CISA چیست؟
به اشتراک گذاری اطلاعات امنیت سایبری (CISA (CyberSecurity Information Sharing Act، قانون جدیدی است که در حال حاضر مراحل تصویب را...

۱۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

این مجموعه که عنوان "Red Windows" را به خود اختصاص داده ، مربوط به ویروس استاکس نت می باشد که بنا بر گزارش های منتشر شده، از سوی آمریکا و اسرائیل به منظور خرابکاری در برنامه هسته ای ایران توسعه داده شده است.

رسول لطفی در ارتباط با فیلم تولیدی خود بیان می کند که این سریال عملا نشان می دهد که چگونه سیستم های صنعتی ایران توسط حملات سایبری مورد هدف قرار گرفته اند، و چگونه نیروهای امنیتی ایران ریشه مشکل را حل کرده اند.

وی در ادامه می گوید...

۱۲:۳۴ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

Jonathan Zdziarski، یکی از محققین جرم‌شناسی رایانه‌ای، که همکاری‌های بسیاری با مراکز قانونی و اطلاعاتی داشته، مدت زمان زیادی را صرف بررسی ویژگی‌های سیستم ‌عامل iOS  کرده و متوجه شده است که برخی ویژگی‌های در این سیستم ‌عامل وجود دارد که عملا کاربر هیچگاه از آن‌ها مطلع نیست و امکان دور زدن رمز‌نگاری اطلاعات کاربر را فراهم می‌کند.

یکی از این ویژگی‌ها  file_relayنام دارد که از راه دور...

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

فیس‌بوک در سراسر سال 2013 به طور میانگین منبع 22 درصد از حملات سرقت هویت بود كه این میزان در سال جاری به نصف رسیده است. گفته می شود که وب سایت فیس بوک، پس از یاهو كه منبع اصلی این حملات است در رتبه دوم قرار دارد.

حجم حملات برای كاربرانی كه از كسپرسكی استفاده می‌كنند حدود 20 هزار در روز است و به مدت یک هفته در اوایل سال 2014 این میزان به 120 هزار حمله در روز رسیده بود. این میزان در برابر تعداد 1.2 میلیاردی حساب‌های فیس‌یوک ناچیز به نظر می‌آید، اما این...

۱۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

شرکت سامسونگ که قرار بود از سیستم عامل اندروید در ساعت‌های هوشمند خود استفاده کند، تغییر نظر داده و از نرم افزار دیگری موسوم به Tizen استفاده خواهد کرد و همین مساله موجب درگیری لفظی شدید بین لری پیج و جی وای لی مدیر عامل سامسونگ در هفته گذشته شده است.

لری پیج به علت عدم سرمایه گذاری سامسونگ بر روی تولیدات نرم افزاری گوگل اظهار نارضایتی کرده و از این شرکت خواسته به علت سازگاری بالا بر روی استفاده از نرم افزار اندروید ویر متمرکز...

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۳۱/تير
به گزارش سایبربان

هدف این لایحه مقابله با تهدیدات سایبری عنوان شده است اما در واقع هدف اصلی این لایحه دسترسی بدون قید و شرط دولت به اطلاعات شرکت های خصوصی است.

این لایحه در ماه جاری مورد تایید کمیته اطلاعات سنا قرار گرفت.

پیشتر مسئولان اتاق بازرگانی با تصویب قوانینی که قدرت نظارت های بی قید و شرط را افزایش می داد مخالفت می نمودند.

در بخش هایی از نامه مسئولان اتاق بازرگانی آمریکا به سنا آمده است:

"به اعتقاد کارشنا سان این اتاق، لایحه مذکور...

۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۳۱/تير