به گزارش سایبربان

vBulletin یک بسته کامل نرم افزاری برای ایجاد فروم برای سایت ها است. این نرم افزار با زبان PHP نوشته شده و از پایگاه داده MySQL استفاده می کند.

SQL injection یک آسیب پذیری برای وب سایت ها است که به هکرها اجازه می دهد تا فرمان های مخرب SQL را در پایگاه داده سایت قربانی اجرا کنند. هم چنین امکان دسترسی به اطلاعات مهم مانند اطلاعات کاربری را می دهد.

...

۲۲:۰۵ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

بسیاری دستگاه های امروزی مجهز به سیستم های هوشمند هستند که این امر سازندگان را به سمت متمرکز کردن فرامین این دستگاه ها به یک هسته مرکزی سوق داده است.

مهم ترین خصوصیات چنین گجت هایی دربرگیرنده تمامی امور و آسانتر کردن برخی کار ها و بهترین وسیله برای شخصی سازی محیط خود و . . . است.

شاید بسیاری از وسایل نتوانسته اند به سیستم های هوشمند مجهز شوند ولی باید گفت برای یک زندگی روزانه بسیاری از امور ما مانند چراغ ها و قفل ها و پنجره و آبگرم کن ها و . . . مجهز به...

۱۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

در روز های  گرم تابستان شاید یک باد بزن بتواند شما را از گرمای طاقت فرسا راحت کند اما مشکل اصلی خسته شدن در اثر باد زدن بسیار زیاد است .

حال طراحان چینی گجتی طراحی کرده اند که با اتصال به درگاه USB می تواند شما را به راحتی باد بزند.

حتی با نبود یک اتصال به دستگاه های برقی یک باتری پرتابل وجود دارد که این امر را در مواقع ای که شما به کامپیوتر دسترسی ندارید ، برق مورد نیاز را تامین کند.

قیمت این گجت تنها 40 دلار است که...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

شرکت HP  با همکاری Beats Audio رایانه بدون کیس جدیدی تولید کرده است که در زیر به بررسی اجمالی آن خواهیم پرداخت.

تمامی قدرت کامپیوتر جدید HP  در یک مانیتور 23 اینچی گنجانده شده است. در نگاه اول کاملا متوجه خواهید شد که این طراحی قرمز رنگ فقط مختص به یک کمپانی است .در واقع حقیقتی انکار ناپذیر وجود دارد که هر کس با نگاه کردن به این دستگاه شیفته ظاهر آن می شود .

اما در مورد این...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

براساس آخرین بررسی های انجام شده، نزدیک به سه چهارم از وب سایت‌های اینترنتی در مقابل دزدی اطلاعات شخصی و بانکی افراد آسیب‌پذیر می باشند. به گونه ای که روش های مختلف سرقت اطلاعات در سال های اخیر به شدت رو به افزایش است.

به گفته مدیر یک کلوب امنیت اطلاعات در فرانسه، سایت‌های اینترنتی نباید فراموش کنند که آنها با حضور کاربران‌ خود زنده هستند و ناامن بودن این سایت‌ها که به دزدی اطلاعات کاربران منتهی می‌شود در نهایت این موضوع به ضرر خود آنها تمام می شود.

از سویی به کاربران هم توصیه می شود...

۱۷:۰۷ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

این هفته در کنفرانس امنیتی SyScan در پکن، امنیت رایانه های خودروی برقی Tesla S به چالش کشیده شد. طی رقابتی در این کنفرانس، هکرها موفق شدند به چند سامانه کنترل کننده این خودرو نفوذ کرده و اجزایی مثل ترمزها، بوق، چراغ های جلو و سان روف را در زمان حرکت خودرو کنترل کنند.

به گزارش بلومبرگ، یک شرکت امنیتی به نام Qihoo 360 Technology این خبر را در شبکه های اجتماعی منتشر نموده است. این شرکت از برگزار کنندگان...

۱۶:۰۸ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

این آسیب پذیری ها منجر به حملات اختلال سرویس و دور زدن احراز هویت می شوند. همچنین چندین آسیب پذیری XSS در این نسخه ها مشاهده شده است. در ذیل جزئیات آسیب‌پذیری‌های مذکور بیان شده اند:

 آسیب‌پذیری اختلال سرویس توزیع شده

ویژگی وب‌ سایت های چندگانه در هسته دروپال، این امکان را فراهم می سازد تا براساس HTTP میزبان، به صورت پویا پرونده‌ پیکربندی را تغییر داد.

 دور زدن احراز هویت

مولفه...

۱۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

شرکت IBM که در حوزه فناوری فعالیت داشته و هر ساله محصولات منحصر به فردی را در این عرصه ارائه می کند، 5 پیش بینی خود را در حوزه هایی از جمله پزشکی، آموزش و تعلیم ارائه کرده است که در ذیل به آنها اشاره شده است.

تغییر شکل کلاس های مدارس بصورت آنلاین

در پنج سال آینده مدارس از شکل امروزی خود فاصله گرفته و آموزش و تعلیم بر محور دانش آموزان به چرخش در می آید. بدین معنا که نقش معلمان بیش از پیش کم رنگ شده و بسیاری از کلاس ها از طریق وب...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

همزمان با تصمیم مایکروسافت برای اخراج 18 هزار نفر از کارمندان خود تا سال 2015 موج جدیدی از انتقادها علیه این شرکت در میان اعضای مجلس نمایندگان آمریکا شکل گرفته است، به خصوص که مایکروسافت قصد دارد به جای این افراد متخصصان ورزیده خارجی را به خدمت بگیرد.

یکی از سناتورهای جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا با نام Jeff Sessions با لحنی تند علاوه بر مایکروسافت، دیگر شرکت های فناوری آمریکایی را که ترجیح می‌دهند متخصصان ماهر خارجی را به...

۱۴:۴۹ - ۱۳۹۳/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

در پی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار زنان و کودکان بی دفاع فلسطینی، بسیاری از شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و رسانه های فرانسوی در بیانیه ها و همینطور اخبار متفاوتی، شهروندان شهرهای مختلف فرانسه را به برگزاری تظاهرات و همینطور اعتراضات گروهی دعوت می کنند. اما این موضوع به مذاق مقامات فرانسوی خوش نیامده و بنابر دستور رئیس جمهور این کشور، دستور فیلترینگ و همینطور عدم دسترسی به سایت های مذکور صادر شده است.

از همین رو شهروندان فرانسوی در صفحات مختلف اینترنت...

۱۴:۰۹ - ۱۳۹۳/۳۰/تير