به گزارش سایبربان

بنابر اعلام این لابراتوار، متخصصان زیر زمینی می توانند از طریق افزودن ماجول به بدافزارهایی که تحت حمایت دولت ها ساخته می شوند این بدافزار را ارتقا دهند یا از نو تولید کنند. Gyges یکی از اولین مثال ها در این زمینه است.

به دلیل سازوکار شناسایی و ضددستکاری پیچیده ای که برای این بدافزارها طراحی شده، لابراتوار سنتینل این تهدیدات را "بدافزارهای نامرئی" می نامد. به گفته کارشناسان این مجموعه، روش های نفوذ این بدافزارها کمتر شناخته شده است و این بدافزارها...

۱۷:۲۳ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

بررسی های شرکت امنیتی ترندمیکرو در رابطه با بد افزار مخرب تبلیغاتی InstallBrain نشان می دهد که این بدافزار توسط شرکت اسرائیلی iBrain ارائه شده است. از طرف دیگر بررسی  تروجان های SEFNIT/MEVADE که پایه آنها اوکراینی است نیز نشان می دهد این دو بدافزار با یکدیگر در ارتباط بوده و شرکت اسرائیلی iBrain اولین شرکتی است که از روشهای غیر قانونی برای رسیدن به اهدافش از این تروجان ها استفاده کردهاست.

...
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

در حال حاظر تمامی گجت های روز به سمت اجتماعی شدن در امور مختلف سوق داده می شوند مانند رابط های صوتی شرکت اپل با نام Siri  و همچنین رابط صوتی سامسونگ با نام Svoice که البته این نرم افزار ها محبوبیتی خاص در بین مردم پیدا کرده اند .حال شما را با رباتی آشنا می کنیم که علاوه بر رابط صوتی رابط های تصویری و حرکتی هم دارد.

رباتی با نام Jibo به عنوان اولین ربات خانگی به بازار عرضه شده است که تمامی قابلیت های نرم...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گفته مقامات اطلاعاتی، پرواز MH17 شرکت هوایی مالزی حامل 283  مسافر و 15 خدمه بوده است که توسط یک موشک زمین به هوا مورد اصابت واقع شده است. تا کنون، علت این حادثه نامشخص است و برخی از منابع خبری بیان می کنند که این موشک توسط شورشیان جدایی طلب و یا طرفداران روسیه پرتاب شده است.

مجرمان سایبری و انتشار دهندگان اسپم نیز سریعا به این فاجعه واکنش نشان داده و شروع به گسترش تروجان های خطرناک از طریق وب سایت های...

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

Henrik Stahl، مدیر محصولات جاوا در بیانیه ای اعلام داشت: " انتظار می رود طبق برنامه زمانبندی شده، اصلاحیه های تمامی نسخه های جاوا بر روی ویندوز XPقابل اعمال باشند."

انتشار اصلاحیه های امنیتی جاوا 7 بیست حفره امنیتی را برطرف خواهند كرد. این مشكلات می توانند از راه دور و بدون تایید هویت توسط مهاجم مورد سوء استفاده قرار بگیرند.

دریافت اصلاحیه های امنیتی جدید جاوا در...

۱۴:۰۲ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

طبق گزارش جدیدی که از سوی شرکت امنیتی Trend Micro منتشر شده است،  برخی از این محصولات جعلی از طریق سایت های معتبری نظیر Google Play Store ارائه می گردند.

در تحقیقات این شرکت امنیتی تعداد 50نرم افزار برتر و محبوب در سایت Google Play Store انتخاب شده و سپس به دنبال نسخه های جعلی و تقلبی آنها بر روی اینترنت جستجو شد. 77 درصد از این نرم افزارها دارای نسخه های جعلی بودند. اغلب نسخه های...

۱۳:۴۶ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

این باج افزار که رایانه‌های شخصی را هدف قرار می‌هد، مانند اکثر بدافزار‌های هم‌نوع خود فایل های کاربر را رمز‌ کرده و آنها را تا زمان پرداخت پول توسط قربانی از دسترس خارج می‌کند.

باج‌افزار Critroni که از ماه گذشته با قیمت ۳۰۰۰ دلار در انجمن‌های زیر‌زمینی به فروش رسیده، مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید و جالب توجه دارد و اولین باج‌افزار رایانه‌های شخصی است که سرورهای فرما‌ندهی و کنترل آن مبتنی بر شبکه Tor است.

به گفته...

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

Rolly اسپیکر روباتیک تخم مرغ شکل ساخته شده توسط سونی است که موسیقی را با حرکات هماهنگ ترکیب می کند. و همزمان با پخش موسیقی توسط دو باندی که در طرفین خود دارد به چرخش درآمده اجرایی از رنگ و نور و البته باز و بسته شدن بال های روی اسپیکرش داشته باشد. این دستگاه می تواند بوسیله بلوتوس به رایانه یا تلفن همراه وصل شده موسیقی های ذخیره شده در آنها را پخش کند. این دستگاه قبل از پخش موسیقی با تجزیه و تحلیل کردن آن نوع حرکت با آن را پیدا می کند. همچنین میتوان یک موسیقی را برای...

۱۳:۲۲ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

در این بیانیه گفته شده است که بسیاری از محصولات سیسکو، در برابر یک حمله سرریز بافر از راه دور و بدون نیاز به احراز هویت آسیب ‌پذیر می باشند و مهاجم می‌تواند با ارسال یک درخواست HTTP خاص به دستگاه منجر به اجرای كد دلخواه گردد.

سیسكو به‌روز رسانی‌هایی را برای ترمیم این آسیب‌پذیری عرضه كرده است، ولی بسیاری از مشتریان قادر نیستند این بروز رسانی‌ها را به طور مستقیم اعمال نمایند. این مشتریان باید با تماس با ارائه دهنده سرویس خود متوجه شوند كه آیا بروز...

۱۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

ادوارد اسنودن در مصاحبه دیگری از خود با روزنامه گاردین اظهاراتی را علیه امنیت یکی از شناخته شده‌ترین سرویس‌های Cloud یعنیDropbox  بیان کرده است. وی دلیل اصلی خود از این موضوع را به عضویت در آمدن یکی از مقامات ارشد آمریکایی در هیأت مدیره این سرویس بیان کرده که یکی از بزرگ‌ ترین دشمنان حریم خصوصی است.

سرویس Dropbox که هم اکنون بیش از دویست میلیون کاربر دارد و فضای رایگان آنلاین را در اختیار کاربران می‌گذارد...

۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۲۹/تير