به گزارش سایبربان

در ابتدای این ماه بدافزار Havex شناخته شد که شکل دیگری از بدافزار Stuxnet بود. هدف آن حمله به منابع انرژی سازمان ها و کارخانه های صنعتی بود. همچنین این بدافزار از کمپانی های اروپایی جاسسوسی می کرد و توانست بیش از 1000 شرکت انرژی در اروپا و آمریکای شمالی را در معرض خطر قرار دهد.

اکنون نوع جدیدی از بدافزار Havex توسعه یافته است که قابلیت اسکن سرورهای

۲۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۲۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، این دکمه که buy نام دارد امکان خرید کالاهایی که در داخل این شبکه اجتماعی برای کاربران تبلیغ می شود را فراهم می آورد.

این اقدام فیس بوک چالشی تازه برای سایت‌های تجارت الکترونیک محسوب می شود، به خصوص که این سایت صدها میلیون کاربر فعال دارد. لازم به ذکر است که سرویس یاد شده فعلا در داخل امریکا در دسترس می باشد. با این حال مشخص نیست صاحبان مشاغل تا چه حدی از این سرویس نوپا استقبال کنند.

با وجود نقض حریم خصوصی که...

۱۹:۱۳ - ۱۳۹۳/۲۸/تير
به گزارش سایبربان

در گزارشی که FBI از این خودروها تهیه کرده، بیان شده است که مجرمان می توانند از خودروهای مذکور برای انجام اقدامات جنیات کارانه خود استفاده کنند. به عنوان مثال در حالی که این خودروها به طور خودکار در حال دور شدن از صحنه جنایت هستند جانیان سوار بر آنها به راحتی می توانند با دو دست خود شلیک کرده و نیروهای پلیس را هدف قرار دهند.

گوگل از جمله شرکت‌های سازنده این نوع خودروهای بدون نیاز به راننده است که توانسته پیشرفت خوبی را در این زمینه کسب کند.

...
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۲۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری NBC ساتیا نادلا، مدیر عامل کنونی مایکروسافت، اعلام داشت اخراج این افراد از سال 2015 شروع می‌شود. تعداد این کارکنان بالغ بر 18 هزار نفر می باشد که این موضوع امری بی سابقه در تاریخ 39 ساله این شرکت می باشد. این تعداد برابر با 14 درصد از کل تعداد کارکنان مایکروسافت است و بخشی از این افراد هم در واحد موبایل شرکت نوکیا که به تازگی خریداری شده شاغل هستند.

با وجود اینکه در روزهای گذشته، مدیر عامل مایکروسافت اخراج گسترده کارکنان این شرکت را یک شایعه...

۱۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۲۸/تير