به گزارش سایبربان

در این مقاله آمده است:

هکرهای چینی مورد حمایت دولت پکن، که کار خود را با حمله به وب سایت های نظامی، دولتی و خصوصی این کشور آغاز کرده اند، اکنون به ابزاری مهم در جنگهای سایبری چین با مخالفان تبدیل شده اند.

به گفته استاد دانشگاه ملی دفاع، با وجود این حقیقت که در سالهای اخیر تاثیر پکن در معادلات بین المللی افزایش یافته است، فضای سایبر اولین حوزه ایست که چین خود را در آن به یک ابر قدرت برجسته مبدل ساخته است.

استاد دانشگاه ملی دفاع افزود،...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان

با دسترسی تنها به یکی از لامپ های هوشمند LED در شبکه Wi-Fi، هکر ها می توانند به تمامی شبکه خانه شما دسترسی پیدا کنند.

آسیب امنیتی که در لامپ های LED  کمپانی LIFX  وجود دارد، باعث می شود تا با هر تلفن همراه که سیستم عامل اندروید یا ios روی آن نصب باشد، بتوان به لامپ اصلی دسترسی پیدا کرد و با کمک آن تمامی دیگر لامپ ها را کنترل کرد.

کارخانه ها به...

۱۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان

واحد جنگ های سایبری کره شمالی هم اکنون 5900 نفر نیرو دارد که در مقایسه با 3000 نفر در سال 2012 افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.

به نقل از یک منبع نظامی، فقط در یک واحد هک که زیر نظر کمیته عالی شناسایی کره شمالی فعالیت می کند، حدود 1200 هکر حرفه ای مشغول به کار هستند. این منبع افزود هکر های کره شمالی تا کنون به چندین کشور حملات سایبری  داشته اند.

در سال های اخیر، هکرها با استفاده از بدافزارها و نامه های الکترونیکی حاوی ویروس به مراکز مهمی در کره جنوبی حمله...

۱۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان
چندین روز پس از اینكه سینماهای سراسر بریتانیا استفاده از Google Glass را ممنوع كردند، از یك استفاده مجرمانه بالقوه دیگر این تكنولوژی پرده برداشته شد.
متخصصان جرم شناسی سایبری دانشگاه ماساچوست نرم‌افزاری تولید كرده‌اند كه به كاربران Google Glass اجازه می‌دهد بفهمند كه دیگران كدام قسمت صفحه نمایش خود را لمس می‌كنند و به این ترتیب بتوانند كدعبور آنها را تشخیص دهند.
...
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان

از شرکت هایی که  روز سه شنبه مورد حملات اختلال سرویس توزیع شده (DDoS) قرار گرفتند، می توان به تلنور، بزرگترین شرکت ارتباطات نروژ، اشاره کرد. این حملات توسط هکرهایی انجام شده که خود را بخشی از Anonymous Norway معرفی می کنند.

این حملات صبح روز سه شنبه و همزمان با بروز مشکل در وب سایت DBN، برزگترین گروه خدمات مالی در نروژ آغاز شد. در پی این حملات مشتریان برای ورود به حساب کاربری خود دچار مشکل شدند....

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان

روز سه شنبه بلومبرگ گزارش داد که خبرنگارانش سندی داخلی از SIMFA، انجمن صنایع امنیتی و بازارهای مالی، را مشاهده کرده اند که در آن از دولت ایالات متحده خواسته شده چنین شورایی تشکیل شود. هدف از تشکیل این شورا، دفع حملات تروریستی عنوان شده است.

طبق گزارش خبرگزاری بلومبرگ، این پیش نویس منتشر نشده پیشنهادی را ارائه کرده است که طبق آن مدیران و نمایندگان سازمان های آمریکایی نیروهای خود را گردهم می آورند تا به صنعت بانکداری اطمینان خاطر دهند توان مقابله بالا...

۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان

محققان بر این باورند که این آسیب برای اولین بار در اندروید نسخه 4.1 جلی بین دیده شده است.
نرم افزارهای موجود در تلفن همراه هم می توانند تماس بگیرند
با اعمال نفوذ این آسیب پذیری، برنامه  مخرب می توانند تماس هایی بدون اجازه برقرار کنند، تماس فعلی را قطع کنند، تماس های گران قیمت بگیرند و قبض تلفن مشتریان ناآگاه را سنگین کنند.
این آسیب پذیری همچنین می‎تواند اطلاعاتی را ارسال کند، مانند:
•    Unstructured Supplementary Service Date(USSD)
•    Supplementary Service(SS)...

۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان

شناسه آسیب پذیری    ICSA-14-087-01A

آسیب پذیری در اجرای رابط کاربری وب، به مهاجمان اجازه می دهد که به انجام یک حمله Dos در دستگاه های آسیب دیده بر روی شبکه و بدون احراز هویت قبلی شوند. قابلیت های سوئیچینگ دستگاه تحت تاثیر قرار ندارند. این آسیب پذیری می تواند از راه دور مورد سوء استفاده قرار گیرد.

هیچ سوء استفاده عمومی شناخته شده ای به طور مشخص این آسیب پذیری را هدف قرار نمی دهند. یک مهاجم با مهارت کم قادر به بهره برداری از این آسیب پذیری می باشد.

محصولات آسیب پذیر...

۱۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان

 سیستم عامل اندروید در بخش تنظیمات خود دارای گزینه‌ای موسوم به بازگشت به تنظیمات کارخانه است که در صورت اعمال آن ظاهرا تمامی داده‌های شخصی و تنظیمات تغییر یافته کاربر حذف شده و گوشی به وضعیت اولیه تولید شده باز می‌گردد.

اما تحقیقات شرکت Avast ثابت می‌کند که این قابلیت کارآیی چندانی ندارد و حتی با استفاده از آن هم داده‌های شخصی افراد قابل بازیابی خواهند بود. لذا اگر فردی تصور کند از این طریق گوشی خود را به طور کامل پاکسازی کرده و سپس آن را در اختیار دیگر افراد قرار دهد، کاملا در اشتباه خواهد...

۰۱:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۹/تير
به گزارش سایبربان

خبرگزاری های کشور چین اعلام داشتند بخش هایی از وب سایت یاهو مانند سرویس عکس و بخش هایی از گوگل در روزهای گذشته در کشور چین مسدود شده اند.

گروه جدیدی در چین برای فیلترینگ شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و Line آغاز به کار کرده اند. سخنگوی سرویس Line نیز در همین ارتباط بیان می کند: " سرویس لاین از اول جولای در تمامی شهرهای چین غیر فعال شده و کاربران نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند."

با وجود پیگیری های مختلف رسانه های چینی و شهروندان از چرایی فیلترینگ و محدودیت شبکه های اینترنتی...

۰۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۹/تير