به گزارش سایبربان

وادین دنگین که در هفته گذشته این طرح را به پارلمان روسیه ارائه کرده بود، بیان می کند: "بیشتر شهروندان روسیه دوست ندارند که اطلاعات آنها از روسیه خارج شود و در اختیار کشورهای دیگر از جمله آمریکا قرار گیرد. چرا که اطلاعات آنها در آنجا مورد هک و سرقت NSA قرار می گیرد."

یکی از پیامدهای اصلی این طرح فشار بر شبکه های اجتماعی بزرگی است که در حال حاضر دفتر مستقر و رسمی در خاک روسیه ندارند. گفته می شود که روسیه از توییتر خواسته است که اقدام به راه اندازی یک دفتر محلی در خاک این...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۴/تير
به گزارش سایبربان

شرکت سیسکو در روز چهارشنبه اصلاحیه هایی را برای پلت فرم CUCDM  یا Cisco Unified Communications Domain Manager  و برنامه های نرم افزاری منتشركرد تا مساله راه نفوذ مخفی را در آن ها برطرف نماید و هم چنین یك آسیب پذیری بحرانی را اصلاح نماید كه به هکرها اجازه می دهد تا كنترل كامل دستگاه های آلوده را در اختیار بگیرند.

پلت فرم CUCDM به شركت ها اجازه می دهد تا برنامه های...

۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۴/تير
به گزارش سایبربان

فناوری هایWearables  مکمل جدیدی برای برنامه های تلفن همراه محسوب می شوند که در ارائه فرصت های جدید و جذاب به کاربران نقش به سزایی را ایفا می کنند. این گونه فناوری ها، بیشتر به عملکرد سلامت و همینطور فعالیت های فیزیکی مصرف کنندگان می پردازند.

وسایل مختلفی از جمله عینک، ساعت، کفش، کلاه، دستبند و غیره می توانند تبدیل به وسایل هوشمندی شوند که از آنها با عنوان ابزارهای پوشیدنی یاد می شود.

اما باید گفت یک نگرانی عمده...

۱۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۴/تير
به گزارش سایبربان

شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان و با هدف فراگیر شدن بیشتر در بین مسلمانان،  آیکون‌های جدیدی را با نام Ramadan و Eid در اختیار مشترکان خود قرار داده است. طبق این گزارش، کاربران توئیتر اگر در مقابل کلمات Ramadan، Ramazan  و Eid از هشتگ(#) استفاده کنند، آیکون تصویری مخصوص بعد از این کلمات برای آن‌ها نمایان می‌شود...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۴/تير
به گزارش سایبربان

اکثر بدافزارهای مالی، اطلاعات بانکی افراد را بواسطه تزریق فرم های تقلبی به نشست های جستجوی وب كاربر به سرقت می برند اما به تازگی بدافزاری با نام  Emotet از سوی محققان امنیتی شركت ترند میكرو شناسایی شده است که رویكرد متفاوتی دارد و از طریق لینكی مخرب در پیام هرزنامه ای توزیع می شود. این پیام در قالب هشدارهای انتقال و صورتحساب های بانكی ارسال می شود.

هنگامی كه این بدافزار بر روی سیستم اجرا شود، تعدادی مولفه اضافی و یک فایل...

۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۴/تير
به گزارش سایبربان

به تازگی تصاویری از تلفن همراه جدید سامسونگ، Galaxy F به صورت غیر رسمی منتشر شده که نشان می دهد این کهکشانی جدید سامسونگ در ظاهر به Galaxy S5 شباهت هایی دارد. تصاویر حاکی از آن است که سامسونگ جدید بدنه ای کاملاً فلزی دارد و صفحه نمایشش هم از نوع QHD است.  GSM Arena با انتشار این تصاویر اعلام کرد آنها را از یک فروشنده اسرار و اطلاعات محرمانه تهیه کرده است. عکس مذکور یک شات از قسمت بالای این سامسونگ...

۱۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۴/تير
به گزارش سایبربان

کارشناسان امنیتی مایکروسافت در گزارشی بیان کردند که به ‌روز‌رسانی‌های امنیتی ماه جولای، دارای ۶ بولتن امنیتی می باشد که آسیب‌پذیری در محصولات ویندوز مایکروسافت، نرم‌افزار سرور و مرورگر اینترنت اکسپلورر را برطرف می سازد. از میان این ۶ بولتن امنیتی، ۲ مورد آنها از لحاظ درجه امنیتی، بحرانی بوده و مربوط به مرورگر اینترنت اکسپلورر و سیستم عامل ویندوز می باشد. آسیب پذیری در این دو مورد منجر به اجرای کد از راه دور و سوء‌استفاده مهاجم می شود.

سه بولتن امنیتی دیگر در درجه امنیتی...

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۴/تير
به گزارش سایبربان

همانطور که می دانیم نرم افزار Tor یکی از نرم افزارهایی است که برای ناشناس ماندن در اینترنت و برای جلوگیری از جاسوسی سازمان های امنیتی کاربرد زیادی دارد. در حال حاضر اسناد جدیدی توسط یک محقق امنیتی منتشر شده است که نشان می دهد NSA سعی در جاسوسی از کاربران آن را داشته است، اما تا کنون به هیچ موفقیتی در این زمینه دست نیافته است.

این محقق امنیتی که Jacob Appelbaum نام دارد، بیان می کند که آژانس امنیت ملی...

۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۴/تير