به گزارش سایبربان

پس از رسوایی گسترده آژانس امنیت ملی ایالت متحده در سراسر جهان، و زیان های فراوانی که غول های اینترنت از جمله گوگل و یاهو از جاسوسی های NSA دیده اند، بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر در تلاشند تا امنیت محصولاتشان را بالا ببرند و شهرت دوباره خود را در میان اعضایشان بدست آورند.

در حال حاضر، شرکت مایکروسافت پیشرفت های زیادی را در زمینه رمزگذاری خدمات ابری و خدمات آنلاین از خود نشان داده است. مسئولان این شرکت همواره در تلاشند تا از کاربران خود در برابر مجرمان...

۱۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/تير
به گزارش سایبربان

Geodo  نسخه جدیدی از تروجان cridex  (هم چنین معروف به Feodo  یا  bugat) دزد اطلاعات بانکی است که با اتصال به یک کرم و با حمله به smtp  سرورها و استفاده از اکانت های smtp  سرورها ، ایمیل هایی به صورت خودکار برای گسترش خود به دیگر سیستم عامل های ویندوز ارسال می کند و با استفاده از آنان قربانیان خود را افزایش می دهد.

این بدافزار ابتدا سیستم...

۱۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۲/تير
به گزارش سایبربان

پلاگین کامنت گذاری wordpress موسوم به disqus، در معرض خطر هک می باشد.

یک آسیب پذیری اجرای کد از راه دور (RCE) در سرویس کامنت گذاری wordpress موسوم به disqus، باعث شده این CMS را آسیب پذیر کند. از آنجایی که در حدود 1.3 میلیون پلاگین در دنیا از این سرویس استفاده می کنند، این سرویس را به یکی از محبوبترین های دنیا تبدیل کرده است.

تیم امنیتی شرکت...

۱۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۲/تير
به گزارش سایبربان

گزارشات منتشر شده یک شرکت امنیتی در ایالات متحده نشان می دهد که چه نوع حملات سایبری در آمریکا صورت پذیرفته و کشورهای هدف و مبدأ این حملات نیز چه کشورهایی هستند. این شرکت که Norse   نام دارد، در یک بررسی 45 دقیقه ای در قالب یک نقشه درباره حملات سایبری، نشان داد که حدود 5840 حمله علیه آمریکا صورت گرفته که 2513 مورد آن تنها از سوی کشور چین انجام شده است.

بر این اساس آمریکا از دومین کشور هدف حملات سایبری 27 برابر بیشتر در معرض خطر بوده است. تایلند دومین...

۱۸:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۲/تير
به گزارش سایبربان

ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی، در افشاگری جدید خود اعلام داشت که  NSA در حال جاسوسی از 193 کشور جهان است و فقط چهار کشور انگلیس، نیوزلند، استرالیا و کانادا از این جاسوسی‌ها معاف می باشند. علت این موضوع، همکاری های نزدیک اطلاعاتی این چهار کشور با آمریکا و تشکیل گروهی موسوم به پنج چشم (Five Eyes) برای تبادل اطلاعات جاسوسی است.

حکم یاد شده توسط دادگاه نظارت اطلاعاتی خارجی آمریکا در سال 2010...

۱۶:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، گوگل در زمان استفاده از خودروهای اختصاصی خود برای عکاسی از خیابان‌های شهرهای مختلف، آدرس های ایمیل ودیگر داده های شخصی کاربران شبکه های بی سیم مجاور را نیز جمع آوری کرده است.

این غول اینترنتی از سوی دیوان عالی آمریکا متهم است که با این اقدام خود قوانین فدرال در زمینه غیرقانونی بودن استراق سمع را زیر پا گذاشته است.

اگر چه گوگل عنوان می کند که این عکس ها تنها برای تکمیل سرویس نمای خیابانی به کار گرفته شده اند، اما دیوان عالی آمریکا...

۱۵:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/تير
به گزارش سایبربان

اریک اشمیث مدیرعامل گوگل، پس از سفر به کوبا از دولت اوباما به دلیل تحریم هایی که در کشورهایی همچون کوبا اعمال کرده است به شدت انتقاد کرد و کیفیت دسترسی به اینترنت را در این کشور بسیار ضعیف دانست. وی همچنین در ادامه از دولت کوبا هم به دلیل سانسور اینترنت انتقاد کرد و زیرساخت های فناوری را ضعیف دانست.

اشمیث اذعان داشت که بهترین راه حل برای مدرنیته کردن کوبا با تکنولوژی و فناوری، برداشتن تحریم های آمریکاست که این موضوع می تواند به نفع هر دو کشور باشد. برای این کار شهروندان...

۱۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۲/تير