به گزارش سایبربان

در این قانون جدید افراط گرایی معادل تروریسم تعریف شده اما در واقع با استفاده از این کلمه عام، می توان هر نوع رفتاری را افراط گرایی نامید و آن را سرکوب کرد. در این قانون جدید، هر نوع فعالیت آنلاین نیز در زیر مجموعه افراط گرایی در نظر گرفته شده است.

قبلا وب سایت فقط شامل فعالیت آنلاین تلقی می‌شد اما در قانون جدید هر نوع فعالیت آنلاین کامپیوتری،مخابراتی و پیامکی آنلاین تلقی شده و متخلف، مجازات خواهد شد.

پوتین با...

۱۷:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

oPhone ابزاری است که به کاربرانش اجازه می دهد رایحه های مختلف را از طریق تلفن همراه هوشمند برای یکدیگر بفرستند. یکی از دست اندر کاران این پروژه می گوید: "oPhone یک دستگاه انقلابی است که در ترکیب با برنامه رایگان iPhone یعنی “oSnap” ، اجازه میدهد کاربرش پیام های معطر با نام oNote بفرستد و دریافت کند. با oPhone می توانیم رایحه های پیچیده را برای هم بفرستیم...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

به نظر می‌رسد مایکروسافت تلاش می کند تا ارتباط نزدیک به  ۷.۴ میلیون رایانه ویندوزی که بخش بزرگی از یک شبکه‌ بدافزاری را تشکیل می‌دهند با سرورهای فرماندهی و کنترل بدافزار‌ها قطع کند.

 در روز دوشنبه مایکروسافت تشخیص داد که ۲۳ نام دامنه پویا که توسط بدافزار‌های توسعه ‌یافته در خارومیانه و آفریقا اداره می‌شوند، و به همین دلیل از دسترس خارج شدند.

سرورهای نام دامنه‌ پویای مرتبط با NoIp.com، با...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

این رویداد در 6 ماه پیش صورت پذیرفته و کسپرسکی دلیل تاخیر انتشار آن و همچنین نام بانک را افشا نکرده است.

این گروه کلاهبرداری که توسط کسپرسکیLuuuk نامیده شده است، با کمک یک سرور فرماندهی و کنترل، از حملات Man-in-the-browser  بهره برده و با مداخله کردن در فرآیند Session در مرورگر اقدام به دستکاری داده‌ها و سرقت آنها در تراکنش‌های مالی آنلاین کرده است.

همچنین بیان شده بدافزاری که این گروه...

۱۵:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

سیستم عامل مک، مرورگر سافاری، دستگاه های iOS و تلوزیون اپل از جمله محصولاتی بودند که آسیب پذیری های متعددی در آنها بر طرف گردیده است. برخی از این حفره های امنیتی به مهاجمان اجازه می دهد تا با دسترسی به سیستم، به اجرای کد های دلخواه بپردازند. به روز رسانی های موجود عبارتند از:

  • به روز رسانی امنیتی 2014-003 برای OS X Lion v10.7.5، OS X Lion Server v10.7.5،...
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

اعضای گروه تروریستی الشام عراق وابسته به گروه داعش که با نام گروهی ISIS هم شناخته می شوند، از رسانه های اجتماعی برای جنگ روانی و همچنین نشان دادن پیشرفت های خود در شمال عراق استفاده کرده و باعث رعب و وحشت در میان شهروندان عراقی شده اند. همین موضوع عاملی برای محدود کردن شبکه های اجتماعی از سوی دولت عراق شده است.

کارشناسان امنیتی بیان می کنند که علاوه بر هدف قرار دادن شبکه های اجتماعی، این گروه تروریستی در حال انجام حملات سایبری...

۱۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

شرکت گوگل در کنفرانس Google I/O  اعلام کرد نخستین تبلت پازلی خود را که قبلاً معرفی کرده بود، در اوایل سال 2015 عرضه خواهد کرد. مدیر پروژه تانگوی گوگل با بیان اینکه تولید این تبلت جدید را با همکاری شرکت ال جی انجام می دهد افزود کره ی جنوبی اولین مکانی است که این تبلت در آن عرضه خواه شد. تبلت پازلی این قابلیت را دارد که کاربر می تواند به دلخواه خود، به راحتی اقدام به تعویض قطعات آن کند. گوگل همچنین از همکاری خود با شرکت Qualcomm برای تولید موتور...

۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

افشا گری های اسنودن در سال گذشته پرده از جاسوسی وسیعی برداشت که از تلفن های همراه هوشمند می شد. پس از آن بود که شرکت Silent Circle مدعی شد تلفن همراه هوشمندی طراحی کرده در مقابل جاسوسی بسیار ایمن است. روی این تلفن همراه همان سیستم عامل مرسوم اندروید (Android fork) است، مجموعه ای از برنامه ها به صورت پیش فرض روی آن نصب شده اند که به کاربر اجازه می دهد کنترل بالایی روی اطلاعات خود داشته باشد. بسیاری از ابزارها هم در فروشگاه برنامه های آمازون و...

۰۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

شرکت  IntelCrawler که در زمینه اطلاعات و تهدیدات سایبری در لس آنجلس مشغول به فعالیت می باشد، گزارش می دهد که فعالیت های مخرب در بخش ISP عراق در طول دو ماه گذشته شدت یافته و بات نت های جدید و متعددی پدید آمده اند.

مهاجمان با تکیه بر خدمات  DNS پویا، به برقراری ارتباط با ماشین های آلوده می پردازند. با توجه به درگیری های اخیر در منطقه، این شرکت معتقد است که این...

۰۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۱/تير