به گزارش سایبربان

چه می شود اگر روی میز خود رایانه ی شخصی به اندازه ی یک پاکت نامه داشته باشیم؟ این وعده ای است که شرکت AMD داده است. در CES 2014 نمونه ی اولیه این نانو رایانه که البته در آن زمان نام رسمی برایش انتخاب نشده بود به نمایش گذاشته شد. این رایانه ابعادی کمی بزرگتر از صدف و ضخامتی کمی بیشتر از تبلت دارد. AMDادعا کرده که در آزمایشات عملکرد این رایانه 250 درصد بیش از ...

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

براساس گزارش تهدیدات سایبری شرکت ترند میکرو، حدود 22 درصد از حملات ویروس رایانه ای که شامل 26 هزار بدافزار می باشند، کاربران بانکداری آنلاین آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده است. کاربران ژاپنی نیز با 11 هزار بدافزار در رتبه دوم قرار گرفته اند و هند با 10 هزار مورد در رده سوم قرار دارد.

کاربران بانکداری آنلاین در کشورهای برزیل ، ترکیه ، فرانسه ، مالزی، مکزیک ، ویتنام و استرالیا جزء اهداف بعدی بدافزارهای آنلاین بانکی قرار گرفتند...

۱۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

در لایحه جدید، پیشنهاد شده که برنامه های نظارتی NSA به طور قابل توجهی کاهش خواهند یافت و این سازمان جاسوسی برای جستجوی سوابق آمریکایی ها به تایید و حکم دادگاه نیاز دارد. این در حالیست که 293 نفر به این طرح رای دادند و 123 نفر نیز با آن مخالفت کردند.

این طرح که به عنوان یک متمم به وزارت دفاع ارائه شده است، راه گریزی برای قانون اصلاحاتFISA  و جستجوی درب پشتی موسوم به "backdoor search" می باشد. قانون اصلاحات...

۱۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

در بسیاری از انیمیشن های ساخته شده ، ما شاهد موتور سیکلت های یک چرخ بودیم . شاید آن موقع به این فکر می کردیم آیا ساخت یک چنین چیزی ممکن است . اما امروز به این سوال جواب  داده خواهد شد.

یک چرخ غول پیکر 79 اینچی که دارای دو حلقه است که یکی کاملا ثابت که محل قرار گیری شما است و دیگری چرخ پیشران و بخش متحرک دستگاه است .

از قابلیت های آن می توان به چراغ های روی پره های چرخ اشاره کرد که رانندگان نزدیک شما را از حضورتان در کنار شان آگاه خواهد کرد .این چراغ ها در...

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

هفته ی گذشته نخستین اطلاعات نوت بوک جدید شرکت DELL به اسم M3800 که صفحه ای لمسی دارد به صورت غیر رسمی منتشر شد و اکنون این شرکت از طریق وب سایت خود این اطلاعات را تایید کرده است. این نوت بوک با صفحه ی لمسی نمایش 15.6 اینچی با کیفیت تصویر 3200*1800، پردازنده ی 4 هسته Core i7، هارد 1TB HDD یا 512 SSD و کارت گرافیک Nvidia عرضه می شود...

۱۲:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

در حال حاضر نیز خبرهای امنیتی حاکی از آنست که ابزاری اختصاصی برای شناسایی این پهبادها توسط موسسه Domestic Drone Countermeasures  طراحی شده و می‌تواند مالک خود را از حضور هواپیمای بدون سرنشین در محیط اطرافش مطلع سازد. گفته می شوداین ابزار در حدود 500 دلار قیمت دارد و در آینده ای نزدیک روانه بازار خواهد شد.

نمونه های آزمایشی این وسیله با موفقیت توانسته پهپادهای مهاجم را شناسایی کند، اما برای صحت عملکرد این وسیله باید بررسی های بیشتری صورت گیرد.

...
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

به منظور انطباق توابع رمزنگاری کتابخانه، گوگل به استفاده از تعدادی وصله در  OpenSSL پرداخته است، اما حفظ تمامی آنها در سراسر پایگاه های کد دشوارتر شده است.

آدام لانگلی، مهندس رمزنگاری گوگل، در پست وبلاگ خود توضیح می دهد که در حال حاضر شرکت گوگل بیش از 70 وصله امنیتی OpenSSL را به محصولات خود اضافه کرده که برخی از آنها در مخازن اصلی OpenSSL  پذیرفته شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

اولین...

۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/تير