به گزارش سایبربان

شرکت امنیتی سیمانتک در گزارشی از خود بیان کرد که گروهی از هکرهای ناشناس که در خاورمیانه مستقر می باشند، تصمیم گرفته اند که در آینده ای نزدیک شرکت های نفتی، گازی و انرژی عربستان سعودی، امارات و قطر را مورد هجوم حملات سایبری خود قرار دهند.

هدف و انگیزه این گروه کاملا سیاسی می باشد و اعلام شده که آنها در حال برنامه ریزی حملات خود در 20 ژوئن به بعد می باشند. علت سیاسی بودن این حمله فروش نفت این کشورها با دلار آمریکا به عنوان ارز مرجع در خرید و فروش نفت است.

...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۳/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

گروهی از طرفداران حریم شخصی بین المللی ادعا کردند که دولت بریتانیا در برنامه های نظارت جمعی و جاسوسی از شهروندان این کشور از طریق رهگیری ترافیک گوگل و فیس بوک دست داشته و از همین رو شکایت نامه ای را علیه دولت به دادگاه عالی بریتانیا ارائه نمودند.

در همین ارتباط چارلز فار، مدیر کل دفتر امنیت و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور بریتانیا، اعلام داشت که جاسوسان انگلیسی حق این را دارند که ارتباطات اینترنتی را رهگیری کنند، حتی اگر این ارتباطات مربوط به شهروندان بریتانیایی باشد،...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۳/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

این در حالیست که هنوز بسیاری از سایت های داخلی و خارجی این حفره امنیتی را جدی نگرفته اند و اقدامی جهت رفع این آسیب پذیری در سرورهای خود نکرده اند.

یک کارشناس امنیت فضای مجازی که خواست نامش فاش نشود، در یکی از انجمن های امنیت فضای مجازی اعلام داشت که این حفره بسیار خطرناک تر از حفره قبلی OpenSSLموسوم به Heartbleed (خونریزی قلبی اینترنت) می باشد. این آسیب پذیری که با نام CCS injection در جهان شناخته می شود، در اکثر سایت هایی که...

۱۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

سوء استفاده موفقیت آمیز از این آسیب پذیری می تواند به مهاجم اجازه دهد که حملاتی از قبیل اختلال سرویس توزیع شده را انجام دهد. مهاجم می‌تواند با قرار دادن یک فایل آلوده موتور محافظت از بدافزار را از کار بیاندازد، و تا زمانی که این فایل مخرب در رایانه قرار دارد، محافظت در مقابل بدافزار و پویش فایل ها صورت نمی پذیرد.

به روز رسانی که در ذیل بیان شده اند، برای نرم افزارهایی می باشد که تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار گرفته اند:

  • Microsoft Forefront Client...
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

اگر از کاربران اندروید باشید حتما می‌دانید زمانی که بر روی لوگوی گوگل پلی در گوشی خود کلیک کنید یک پیغام خطا برای شما نمایش داده شده و به شما اجازه دسترسی به این بازار بزرگ داده نمی‌شود.

 این موضوع برای کاربرانی که از داخل ایران به این بازار متصل می‌شوند اتفاق می‌افتد. اما از شب گذشته کاربران اندرویدی که از داخل ایران به گوگل پلی متصل می‌شوند دیگر با خطای همیشگی مواجه نمی‌شوند و به راحتی می‌توانند از این بازار بزرگ استفاده کرده و به دانلود برنامه‌های جدید و بروزرسانی...

۱۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۲۸/خرداد