به گزارش سایبربان

در خبرهای قبلی اشاره شد که  ransomware جدیدی با نام  Simplocker توسط محققان شرکت امنیتی ESET  کشف شده است که کاربران اندرویدی در انگلستان، سوئیس، آلمان، هند و روسیه را برای گرفتن باج در معرض خطر قرار داده است.

Simplocker آخرین  ransomware آندرویدی است که توانایی به رمز در آوردن فایل ها را با استفاده از استاندارد رمزگذاری پیشرفته  (...

۱۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گفته محققان امنیتی شرکت آلمانیG Data ، گوشی های هوشمند Star N9500​​  که یک دستگاه محبوب و ارزان قیمت در کشور چین به حساب می آید، به همراه خود تروجانی با نام Uupay.D را حمل می کند که از کاربرانش جاسوسی می کند. این در حالیست که کاربران هیچگونه اطلاعی از وجود این تروجان جاسوسی ندارند.

این تروجان در پس زمینه اجرا می شود و قابلیت سرقت اطلاعات شخصی، ضبط خودکار تماس ها با زمان نامحدود و ارسال پیام های کوتاه...

۱۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

گروهی از هکرهای Anonymous موفق شده اند با دستیابی به وب سایت های مهم دولتی در کشور برزیل مشخصات ایمیل ازجمله کلمات عبور و اطلاعات شخصی اشخاص برجسته ای را به صورت آنلاین به بیرون نشت بدهند. تمامی هک های صورت گرفته با پیام های اعتراض آمیزی در ارتباط با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال صورت پذیرفته اند. OpMundial2014، #OpWorldCup# و OpHackingCup# اسامی برخی از این عملیات ها می باشند.

...

۱۶:۰۰ - ۱۳۹۳/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

این تروجان که با نام‌های Dyre یا Dyreza شناخته می‌شود، از روشی موسوم به اتصال به مرورگر برای سرقت ترافیک بین قربانی و وب سایت اصلی بهره می‌گیرد. 

Dyre که گفته می شود مشتریان بانک‌های آمریکا و انگلیس را هدف قرار داده است، از طریق هرز‌نامه‌ به دست قربانی می‌رسد و غالبا به شکلی تعبیه شده‌ که به صورت پیام‌های معتبر بانکی به نظر می‌رسد. به محض این‌که کاربر پیوست موجود در هرزنامه که در قالب zip...

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۳/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

از جمله این ویروس ها میتوان بهDUNIHI  اشاره کرد که از طریق درایوهای قابل حمل مانندUSB برای گسترش و انتشار خود استفاده می کند .در گزارشی که از سوی شرکت امنیتی ترند میکرو منتشر شده، گسترش این ویروس بیشتر در مناطق آمریکای لاتین ، آسیا و اقیانوس آرام شناسایی شده است.

ویروس DUNIHI مانند یک کرم اینترنت معمولی خود را از طریق درایوهای خارجی و فایلهای LNK گسترش می دهد...

۱۴:۰۸ - ۱۳۹۳/۲۷/خرداد