به گزارش سایبربان

مقامات شرکت اپل در مصاحبه ای با وب سایت رادیو عمومی ملی (NPR)  اعلام داشتند که اپل یکی از معدود ارائه دهندگان ایمیل مستقر در ایالات متحده است که ایمیل مشتریان خود را در حین انتقال بین ارائه دهندگان رمزنگاری نمی کند. اما این شرکت تصمیم گرفته تا درآینده ای نزدیک چنین اقدامی را انجام دهد.

هفته گذشته، شرکت گوگل اعلام کرده بود که اپل به عنوان یکی از چند شرکت ناموفق در به رمز در آوردن تمامی ایمیل های کاربران بین سرویس های ایمیل خود و...

۱۶:۳۰ - ۱۳۹۳/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

محققان در 10 روز گذشته حفره امنیتی جدیدی را در OpenSSL  کشف کرده اند که به مهاجمان اجازه می دهد ترافیک بین یک سرویس گیرنده OpenSSL  و سرور OpenSSL را مشاهده کنند و یا تغییر دهند. بر اساس اطلاعیه آنها، اکثر مشتریان OpenSSL در تمامی نسخه ها آسیب پذیر ذکر شدند.

محققان هشدار دادند که این آسیب‌پذیری از نظر درجه اهمیت به اندازه آسیب‌پذیری HeartBleed مهم و حیاتی است...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۳/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

در خبرهای روز گذشته اعلام شد که نسخه جدید مرورگر فایرفاکس با نام Firefox 30 منتشر شده است. در حال حاضر نیز شرکت موزیلا به روز رسانی های امنیتی خود را برای فایرفاکس ESR، تاندربرد و نت اسکیپ منتشر کرده است. این آسیب پذیری ها به مهاجمان اجازه می داد تا به اجرای کد های دلخواه بپردازند، و همچنین حملات اختلال سرویس و یا حملاتی از نوع clickjacking را انجام دهند. نسخه جدید نرم افزارهای موزیلا در ذیل بیان شده اند:

    ...
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

با وجود پلت فرم به اشتراک گذاری اطلاعات، فیس بوک هدف اصلی هکرها در این گونه موارد است، چرا که به راحتی می توانند با سوء استفاده از چنین پلت فرمی بسیاری از کاربران را فریب دهند.  تروجان، اسپم و لینک های فیشینگ، کاربران این رسانه اجتماعی را به صفحاتی هدایت می کند که جعلی بوده و در جهت فریب آنها و دستیابی به اطلاعات آنها راه اندازی شده است.

تحلیلگر محتوای وب سایت لابراتوار کسپرسکی، Nadezhda Demidova، در همین ارتباط بیان می کند که...

۱۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری BBC، ادوین بخشیان، در گزارشی عنوان کرد که این حملات فقط منجر به اختلال سرویس این نرم افزار شده و هیچ ‌یک از اطلاعات کاربران در معرض خطر قرار نگرفته است. در این حملات مهاجمان سعی کرده اند تا در ازای دریافت مبلغی پول حملات خود را قطع کنند.

Feedly ، یک نرم افزار جمع آوری کننده اخبار برای مرورگرهای وب مختلف و دستگاه های تلفن همراه می باشد که از سیستم عامل هایIOS  و اندروید استفاده می کنند....

۱۱:۰۶ - ۱۳۹۳/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

IBM  که در ارائه خدمات ابری (Cloud) فعالیت می کند چنین شبکه ای را برای استفاده دولت فدرال ایالت متحده و مشاغل مرتبط با آن طراحی کرده است. شبکه مذکور که بسیار پرسرعت است به کاربرانش کمک می‌کند تا داده ها را با امنیت و سرعت بالا منتقل کنند.

اولین مرکز این شبکه جدید فدرال که در شهر دالاس تگزاس واقع شده، در 16 ژوئن کار خود را بصورت آنلاین آغاز خواهد کرد. همچنین قرار است مرکز دیگری در آشبورن ایالت ویرجینیا...

۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۲۴/خرداد