به گزارش سایبربان

در اکثر کشورهای جهان از جمله ایران چند سالیست که نسخه های مختلف آنتی ویروسهای جعلی و تقلبی نه تنهادر فضای اینترنت و وب سایت ها، بلکه در بازار نیز به وضوح قابل مشاهده هستند و به فروش می رسند. هدف از انتشار چنین نرم افزارهای تقلبی، سرقت اطلاعات و کسب در آمد برای مجرمان سایبری می باشد.

بسیاری از ضد ویروسهای جعلی با هدف سرقت اطلاعات مخصوصا اطلاعات حساس و محرمانه کاربران توسط خلافکاران و کلاهبرداران سایبری ساخته و منتشر می شوند .

برخی از خلافکاران سایبری با کمک نرم افزارهای آنتی ویروس جعلی...

۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۲۲/خرداد
به گزارش سایبربان

متخصصان امنیتی فایرفاکس اعلام داشتند که ۵ حفره امنیتی در درجه بحرانی قرار داشتند و مهاجمان با سوء‌ استفاده از آنها، امکان اجرای کد از راه دور و آزادسازی و سرریز بافر را برای خود فراهم می کردند. دو حفره امنیتی دیگر نیز دارای درجه مهم بودند که یکی از آنها مربوط به خطای حافظه بود.

۷ آسیب‌پذیری که در این مرورگر وصله شده است در ذیل بیان شده اند:

  • MFSA 2014-54 - سرریز بافر (Buffer Overflow)
  • ...
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۳/۲۲/خرداد
به گزارش سایبربان

کارشناس امنیتی و موسس شرکت کسپرسکی، در مصاحبه ای با نشریه‌ی گاردین بیان کرد که یک حمله‌ی سایبری تروریستی، بزرگ ‌ترین ترس در حوزه تکنولوژی است و تمامی کشورها مستعد آسیب دیدن به آن هستند.

یوجین کسپرسکی در مصاحبه خود بیان کرد: " یک حمله‌ی از راه دور به زیرساخت‌های حیاتی، از جمله تاسیسات برق و سیستم‌های حمل و نقل کاملا محتمل بوده و مدت‌هاست که در مورد آن بحث و بررسی می شود. ما قبل از رخ دادن اینگونه حملات درمورد آنها با کارشناسان امنیتی خود همواره تبادل...

۰۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۲۲/خرداد