به گزارش سایبربان

پس از افشاگری های ادوارد اسنودن در ارتباط با سازمان های جاسوسی، به خصوص NSA، تمامی فعالان دنیای اینترنت در تلاش هستند تا با کمک پروتکل های جدید رمز‌نگاری از جمله  SSL، HSTS  و  PFS ، امنیت خود را برقرار سازند.

در این روزها وب سایت های معروف سعی می‌کنند تا با فعال کردن SSL و سایر فناوری‌های رمز‌گذاری مذکور، حریم شخصی و امنیت کاربران خود را تأمین کنند. در این میان، سامانه‌ی مدیریت محتوی و وبلاگ ورد‌پرس نیز قصد دارد تمام دامنه‌هایی که به wordpress.com  ختم می‌شوند را تا پایان سال میلادی جاری...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۳/۲۰/خرداد
به گزارش سایبربان

کارشناسان امنیتی این شرکت اعلام داشتند که هفت اصلاحیه منتشر خواهد شد که دو اصلاحیه دارای درجه اهمیت حیاتی برای مروگر IE و مابقی دارای درجه اهمیت مهم برای سیستم عامل Windows می باشند.

بروزرسانی حیاتی مرورگر IE در حالی برطرف خواهد شد که چند روز قبل شرکت HP TippingPoint جزئیات این آسیب پذیری را منتشر کرده بود، و پس از مدت ها بی تفاوتی مایکروسافت نسبت به آن، برطرف خواهد گردید. این آسیب پذیری منجر به اجرای کد از راه دور توسط هکر بر روی سیستم آلوده می شود.

اصلاحیه حیاتی ویندوز نیز تمام نسخه...

۱۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۲۰/خرداد
به گزارش سایبربان

چین نزدیک به 40 درصد از کل ارتباطات تلفن همراه با سایر ماشین آلات را در اختیار دارد و از همین رو از کشورهایی همچون آمریکا و ژاپن پیشی گرفته است. در حال حاضر اتصال ماشین آلات از طریق شبکه های تلفن همراه، برای استقرار سیستم ها ومدیریت آنها به کار گرفته می شوند، از جمله برای نظارت بر زمان واقعی حرکت اتوبوس از ایستگاه با راه اندازی سامانه پیامکی تا سیستم هایی که رانندگان را برای جهت یابی مسیر کمک می کنند.

بااینکه برقراری مقررات و استفاده از برنامه های...

۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۲۰/خرداد
به گزارش سایبربان

در این گزارش اعلام شده است که بیش از 160 میلیارد دلار از این رقم خسارت، مربوط به صاحبان کسب و کار می باشد که دچار حملات هک شده اند. علت اصلی وارد شدن چنین خسارت سنگینی به صاحبان مشاغل، نقض و سرقت اطلاعات حساسی است که در اثر فعالیت‌های مختلف هکرها رخ داده است.

در گزارش مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی موسوم به CSIS، بیان شده است که جرائم سایبری از جمله جرائم صنعتی در حال رشد می باشد که به تجارت، فضای رقابتی بازار و نوآوری ها...

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۲۰/خرداد
به گزارش سایبربان

گوگل برای بالا بردن امنیت محتوای ایمیل کاربران، در صدد آنست تا افزونه های مرورگر کروم که برای رمز گذاری هر نوع تبادل ایمیلی مبتنی بر وب به کار گرفته می شوند را گسترش دهد، و گزارش های شفاف سازی شده ای که دیگران برای حفظ حریم خصوصی ارائه می نمایند را به طور کامل بررسی کرده و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد.

افزونه کروم هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته، اما با نام "End-to-End" شناخته می شود و گوگل جزئیات آن را در پست وبلاگ خود بیان کرده است...

۱۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۲۰/خرداد
به گزارش سایبربان

با توجه به گزارش های گروه های امنیتیCrowdstrike ، این گروه که Putter Panda نام دارد، به صورت سیستماتیک حملات سایبری متعددی را علیه ماهواره های ایالات متحده و اروپا انجام می دهد. این گروه در گذشته بصورت مخفیانه برای ارتش چین فعالیت می کرده و در ماه گذشته نیز اعلام شد که پنج نفر از افراد این گروه توسط دولت ایالات متحده به دلیل فعالیت های هک مجرم شناخته شده اند.

به گزارش Crowdstrike، گروه جاسوسی...

۰۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۲۰/خرداد