به گزارش سایبربان

وبلاگ‌ نویسی با نام اببندو در پستی در وب‌ سایت شخصی خود بیان می کند که هک کردن حساب فیس‌بوک بسیار راحت ‌تر از آن چیزی است که تصور می کنید. او توانسته یکی از حساب های تأیید نشده را به راحتی هک کند.

وی بیان می کند که پس از ساخته شدن حسابی جدید در فیس‌بوک، این شبکه اجتماعی ایمیلی را برای تأیید به ایمیل شخصی‌ تان می‌فرستد و تا زمانی که به ایمیل جواب ندهید و کد پنج رقمی را وارد ننمایید، حساب‌ تان کاملا باز نمی‌شود.

او برنامه‌ای را کدنویسی...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش ژورنال وال استریت، هدف CIA در پیوستن به شبکه های اجتماعی، ارتباط بهتر با مردم و انتقال پیام ها عنوان شده است. این در حالیست که در گذشته آژانس های امنیتی دیگر ایالت متحده مانند geeky codebreakers در آژانس امنیت ملی و حتی مدیر فعلی اطلاعات ملی نیز به توییتر پیوسته بودند.

نخستین پیامی که در صفحه سازمان CIA در شبکه توییتر درج شد، حاکی از آن بود که در این صفحه هیچ موضوع مهمی...

۱۵:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۷/خرداد
به گزارش سایبربان

خبرگزاری گاردین در گزارش خود اعلام داشت که اطلاعات فوق محرمانه ای از برنامه عملیاتی مخفیانه بریتانیا، از جمله شنود کابل های زیر دریایی در خاورمیانه که تا کنون مخفی مانده بودند، توسط ادوارد اسنودن افشا گردیده است. این در حالیست که فشار دولت بریتانیا باعث شده بود برخی از سازمان های رسانه ای، از انتشار اسناد محرمانه جلوگیری کنند اما با این حال چنین خبری در تیتر بسیاری از خبرگزاری ها قرار گرفته که تاکیدی بر جاسوسی بریتانیا در خاورمیانه بخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد.

این گزارش...

۱۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۷/خرداد
به گزارش سایبربان

هکری اهل کشور اندونزی که با نام مستعار Hmei7 شناخته می شود، 4 دامنه اصلی شرکت ESET که در حوزه تولید محصولات آنتی ویروس فعالیت می کند را تخریب نموده است. وب سایت های مورد هدف عبارتند از دامنه رسمی اسپانیایی ESET، انجمن امنیت ESET، مرکز آموزش و صدور گواهینامه ESET اسپانیا.

تمامی دامنه ها با چنین پیامی تخریب شدند: " امنیت ESET  ضعیف است...

۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۷/خرداد
به گزارش سایبربان

با توجه به گزارشات تهدید آمیز Solutionary در ماه می، اسکایپ اطلاعات شخصی قابل شناسایی کاربران را در کنار متن چت، در یک فایل رمز نشده بر روی سیستم محلی نگه می دارد و همین موضوع عاملی برای آسیب پذیری کاربران در برابر تهدیدات امنیتی می باشد.

این موضوع بدان معنیست که هر شخص با داشتن دانش و مهارتی کم در زمینه هک، به راحتی می تواند بدون نیاز به هک سرور مایکروسافت، به اطلاعات شخصی کاربر دسترسی پیدا کند.

این فایل main.db...

۱۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۷/خرداد
به گزارش سایبربان

در همین ارتباط خبرگزاری گاردین گزارش می دهد این خطوط محرمانه که از سوی شبکه‌ شرکت‌های مخابراتی به صورت مستقیم در اختیار نهادهای اطلاعاتی قرار می‌گیرد، به آنها اجازه می‌دهد تا تمامی مکالمات افراد را شنود کنند و در صورت لزوم خط را ردیابی و فرد را شناسایی کنند. با این شیوه بدون مراجعه به مخابرات و گرفتن حکم قضایی، تمامی مکالمات شنود می شوند.

شرکت انگلیسی ودافون که در 29 کشور فعالیت دارد، مدعی شده که این خطوط در اغلب این کشورها به...

۱۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۷/خرداد
به گزارش سایبربان

بر اساس این اطلاعیه، مشتریان OpenSSL در تمامی نسخه ها آسیب پذیر هستند، اما سرورها تنها در1.0.1 OpenSSL  و 1.0.2-BETA1 آسیب پذیر می باشند. به همین دلیل به کاربران نسخه های قدیمی توصیه می شود تا با احتیاط نرم افزار خود را ارتقا دهند.

این آسیب پذیری در ابتدا در ماه می توسط محقق امنیتی،Masashi Kikuchi، کشف شده و تیم...

۱۰:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی وزیر امور خارجه چین در جمع خبرنگاران اعلام داشت: " این اولین کنفرانس بین‌المللی است که میان کشور چین و سازمان ملل در مورد امنیت سایبری و شبکه برگزار می گردد و پکن درصدد آنست تا برای ارتقاء امنیت بین‌الملی گام های اساسی را بردارد. "

در این نشست که با حضور نمایندگانی از 20 کشور جهان و مقامات سازمان‌های بین‌المللی برگزار شد، مسائلی نظیر تحولات و ارتقاء شبکه‌های اینترنتی و همکاری در فضای سایبری مورد بحث قرار گرفتند. گفته می شود از سال 2011 پکن...

۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۷/خرداد