به گزارش سایبربان

شناسایی نقاط ضعف جدی در پلاگین مشهور All in One SEO Pack در وردپرس، میلیون‌ها سایتی را که از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می‌کنند، در معرض خطر حملات هکرها قرار داده است. وردپرس، سیستم مدیریت محتوایی است که به راحتی نصب می‌شود و کار با آن بسیار راحت است و همین ویژگی باعث محبوبیت آن در طیف وسیعی از کاربرانی که از آن استفاده می‌کنند، شده است. اما با توجه به نقاط آسیب‌پذیر موجود در پلاگین مذکور، در...

۱۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

مجرمان و کلاه‌برداران از هیچ راهی برای سوءاستفاده از عابر بانک‌ها و به سرقت بردن دارایی‌ها مردم نمی‌گذرند، زیرا سوءاستفاده از خودپرداز و هک‌کردن آن‌ها یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دستیابی به موجودی آن‌ها برای این مجرمین است. اخیراً این کلاه‌برداران به روش جدید و دارای فناوری بالایی دست پیداکرده‌اند که می‌توانند موجودی خودپرداز را مستقیماً با واردکردن یک شی خاص به داخل خودپرداز به دست آورند.

بر اساس مطالب درج‌شده در مطبوعات چینی، اخیراً...

۱۹:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

اخیرا مقاله ای در نیویورک تایمز توسط James Risen و Laura Poitras منتشر شده که در طی آن گلن گرینوالد روزنامه نگار، اسنادی را بر اساس افشاگرهای جدید اسنودن طبقه بندی کرده است که گسترش فن آوری تشخیص چهره برای بهره برداری از تصاویر موجود در ارتباطات مختلف دیجیتال را نشان می دهد.

NSA  دارای فن آوری های پیشرفته ای برای تشخیص چهره است. در میان فن آوری های مختلف و برنامه های استفاده شده...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

این آسیب پذیری که از نوع سرریز بافر می باشد با نام CVE 2014-0515 شناخته می شود. این آسیب پذیری در حملاتی علیه سازمان های دولتی و صنایع مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، ادوبی وصله ای ار برای آن منتشر کرده است.

بر اساس گزارش های امنیتی، 90 درصد حملات علیه کاربران وب ژاپنی مورد رخ داده است. همچنین مهاجمان از وب سایت هایی که در معرض خطر قرار داشتند، سوء استفاده کرده و کاربران را...

۱۶:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام آمریکایی بیان می کند که واشنگتن با محدودکردن مقررات صدور ویزا در صدد آنست تا هکرهای چینی‌ را از حضور در کنفرانس های DefCon و هکرهای کلاه سیاه که در ماه آگوست برگزار می شود، منع کند.

محدودیت صدور ویزا اولین بار توسط  ژورنال وال‌استریت اعلام شد. این نشریه در ادامه اقدامات آمریکا برای تحت فشار قرار دادن چینی‌ها،‌ گزینه انتشار مدارک جدید درباره عملیات هکرهای چینی را مطرح کرده‌است.

...
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

در سال گذشته، اخباری پیرامون دستگیری نفوذگران گروه LulzSec که گفته می شود بخشی از گروه بزرگAnonymous  هستند، منتشر شد.

گروه LulzSec، مخفف عبارت Lulz Security، در سال ۲۰۱۱ شکل گرفت و حملات سایبری مختلفی را به شرکت و سازمان های بزرگ همچون شرکت سونی، فاکس‌نیوز و CIA را در پرونده‌ی خود دارد. این گروه همچنین به رایانه‌های پنتاگون نفوذ کرده و...

۱۳:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش خبرگزاری های امنیتی، هک شدن وب سایت رسمی بخش صنعت ترکیه به آدرس www.aso.org.tr، به دلیل برگزاری اجلاس انرژی هسته ای در روز گذشته صورت پذیرفته است. هکتیویست های RedHack  با زبان ترکی پیامی را در صفحه اصلی aso از خود بر جای گذاشتند و اعتراض خود را در پی برگزاری این اجلاس عنوان کردند.

این اولین باری نیست که RedHack  وب سایت های دولتی ترکیه را هدف...

۱۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

مسئولیت این مقام سابق آژانس امنیت ملی ایالت متحده، بازبینی الگوریتم‌های بلک‌ بری و نوشتن و مهندسی دیاگرام‌هایی برای این گوشی بوده است.

در پاسخ به درخواست اوباما برای داشتن یک تلفن هوشمند، NSA آزمایشگاهی را برپا کرد و از ده‌ها متخصص درخواست کرد تا بر روی ساخت بلک‌ بری آینده رئیس‌جمهور برنامه ریزی کنند. هدف از این موشکافی‌ها تغییر بخش‌های داخلی این گوشی بود تا کوچکترین تهدیدات احتمالی برای تامین امنیت ارتباطات کشف شوند.

در پایان...

۱۱:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

براساس گزارش NBC، وزیر امور خارجه چین اعلام داشت که دولت آمریکا قوانین بین‌المللی را زیر پا می گذارد و با اتهامات ساختگی خود باعث شده تا روابط چین و آمریکا در معرض خطر قرار گیرند.

وی در ادمه اذعان داشت که فعالیت‌های سایبری چین با آمریکا  پس از محکوم شدن پنج هکر ارتش این کشور به جرم جاسوسی سایبری به حالت تعلیق در خواهند آمد. این در حالیست که گروه های دیپلماتیک رده بالای هر دو کشور، در ماه آوریل تصمیم گرفتند تا به جنگ‌های لفظی...

۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/خرداد