به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: به گزارش خبرگزاری BBC، هکرها حساب رسمی توییتر جین گاروی (Jane Garvey)، مجری رادیویی انگلیسی زبان BBC را به سرقت بردند و 27 هزار دنبال کننده حساب کاربری وی را به یک وب سایت مشکوک و تقلبی رژیم غذایی ارجاع دادند!

هکرها با ارسال تبلیغات برنامه کاهش وزن بر روی این وب سایت، توصیه‌های پزشکی را به کاربران ارائه دادند. این وب سایت به سلامت زنان و نمایش مقالاتی در مورد رژیم‌های غذایی می‌پردازد.

با وجود این اتفاق، جین گاروی هنوز هم این اسپم را از توییت خود حذف نکرده است و در...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۲۶/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک در صفحه شخصی خود اعلام داشته است که با رئیس جمهور ایالت متحده، باراک اوباما، به صورت تلفنی در مورد برنامه‌های جاسوسی اخیر NSA در ارتباط با شرکت‌های فن‌آوری صحبت کرده ‌است.

به گزارش فاکس نیوز، زاکربرگ در فیس‌بوک خود با اعلام این خبر می‌نویسد " تلاش مهندسان ما برای افزایش امنیت سیستم‌ها برای محافظت کاربران از مجرمان سایبری است، نه دولت خودمان. دولت آمریکا باید در فضای اینترنت یک الگو باشد نه یک تهدید. دولت باید شفاف ‌تر برخورد کند وگرنه مردم...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۲۶/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: کارشناسان فناوری اطلاعات روش جدیدی را برای انتقال داده‌های رایانه در ظرفیت‌های محدود کشف کرده اند که جایگزین مناسبی برای درایوهای USB و سایر ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات می‌باشند.
در واقع، آنها یادداشت‌های چسبنده ای با نام Datastickies هستند که به خوبی به یک رایانه چسبیده و داده‌ها را در سیستم بارگذاری می‌کند.
Datastickies همانند دیسک‌های کاغذی نازک و کوچکی هستند که بر روی هم چیده شده و داده‌ها را از طریق چسب مخصوصی که در صفحه پشتی آن پوشش داده شده اند، انتقال می‌دهند...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۲۶/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: دو هکر پاکستانی به نام ‌های Kai-h4xOrR  و Trojan موفق شده اند بعضی از صفحات وب زیر دامنه BSNL را محو کنند. آنها این اقدام خود را در اعتراض به ایالت کشمیر و به تصرف درآوردن آن توسط هندوستان در سال‌های گذشته بیان کردند.

BSNL که شرکت مخابراتی دولت هند است و مقر آن نیز در شهر دهلی نو واقع شده است، سابقه خوبی در برقراری امنیت خود ندارد و چندین بار در طول چند سال گذشته مورد حملات هکرها قرار گرفته و مخدوش شده است. عمده حملات صورت پذیرفته به این شرکت توسط هکرهای پاکستانی رخ داده...

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۲۶/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: پس از شکایت‌های متعدد والدین از گوگل، به دلیل قراردادن 30 دقیقه زمان پس از ورود رمز عبور و خرید در این مدت بدون نیاز به ثبت دوباره آن، گوگل از حذف این زمان در زمان خرید مجدد از گوگل پلی خبر داد.
از این رو گوگل پلی با تغییر نحوه فروش نرم افزار و اعتبار بازی‌ها برای هر بار خرید از کاربران رمز عبور دریافت خواهد کرد.
گوگل پلی که پایگاهی برای فروش نرم افزار، بازی و اعتبار درون بازی‌ها محسوب می‌شود، در گذشته این امکان را برای کاربران فراهم می‌کرد که آنها با وارد کردن نام...

۱۴:۰۸ - ۱۳۹۲/۲۶/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: شرکت IBM در بیانیه ای اعلام داشته است که داده‌های مشتریان خود را به آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و یا هر سازمان جاسوسی دیگری که تحت برنامه های  جمع آوری و نظارت داده‌ها یا ابرداده‌ها فعالیت می‌کند، ارائه نکرده است.

این شرکت سازمانی متمرکز، در میان آخرین شرکت‌های فن آوری آمریکایی قرار گرفته است که ارتباط با برنامه‌های نظارتی NSA را انکار می‌کنند، اما نگرانی‌های فراوانی از سوی مشتریان این شرکت در سراسر جهان در مورد امنیت اطلاعات خود و جاسوسی دولت آمریکا مطرح شده است.

...
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۲۶/اسفند