به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: شرکت vBulletin در بیانیه ای اعلام داشته است که آسیب‌ پذیری امنیتی در تمام نسخه‌های این محصول را وصله کرده و به تمامی کاربرانش توصیه کرده است که این وصله‌ها را هرچه‌ سریع ‌تر دریافت و اعمال نمایند.

vBulletin، نرم‌افزار بسیار محبوب مدیریت انجمن‌های آنلاین می‌باشد که توسط غالب انجمن‌های رایج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 تیم vBulletin در این بیانیه اشاره‌ای به جزییات این آسیب‌پذیری نکرده است، اما از محتوای به ‌روز‌رسانی‌های اعمال‌شده، به نظر می‌رسد مشکل مربوط به تزریق...

۲۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: به نقل از خبرگزاری CNN گروهی از هکرهای اوکراینی ملقب به سایبر پیرکوت، موفق شدند پایگاه‌های الکترونیکی وابسته به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو را هک کنند.
 
اونا لونگسکو سخنگوی پیمان آتلانتیک شمالی درباره این حمله اعلام داشت که حملات هکرهای اوکراینی به چندین پایگاه اینترنتی وابسته به ناتو، باعث مختل شدن وب سایت‌های مختلفی برای چندین ساعت شده است.

دقایقی از اظهار بیانیه سخنگوی ناتو نگذشته بود که مجددا هکرها موفق شدند به مدت 3 ساعت وب سایت سخنگوی ناتو...

۲۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: شرکت گوگل شروع به رمزنگاری سرویس جستجو وب خود در کشور چین به عنوان بخشی از حفظ حریم خصوصی کاربرانش در این کشور و سراسر جهان کرده است.

سخنگوی گوگل، نیکی کریستوف، در بیانیه ای به واشنگتن پست اعلام داشت که مشخصا تاکید ما تقویت شبکه هایمان در سراسر جهان می‌باشد. در میان بسیاری از پیشرفت‌های ما در ماه‌های اخیر، به رمز در آوردن جستجو در گوگل به طور پیش فرض در سراسر جهان صورت پذیرفته است.

وی در ادامه افزود که این رویکرد بر اساس کار ما در طول چند سال گذشته برای افزایش...

۲۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: آژانس اتحادیه اروپا برای شبکه و امنیت اطلاعات موسوم به ENISA، جشن 10 سال فعالیت خود را در این زمینه برگزار کرد. در 14 مارس 2004، اولین مقررات آژانس از سوی اتحادیه اروپا به تصویب رسید.

در طی این ده سال، این آژانس به تامین امنیت فضای مجازی در اروپا کمک زیادی کرده است. از اینرو ENISA  یادداشت هایی را بصورت فلش در ارتباط با حملات سایبری بزرگ فراهم کرده و همچنین گزارش هایی را از چشم انداز سالانه  درباره تهدیدات و امنیت سایبری اتحادیه اروپا را منتشر کرده است.

در طول این...

۱۹:۱۷ - ۱۳۹۲/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: بالاخره کشور ایالت متحده آمریکا به دنبال گسترش اعتراضات به جاسوسی‌های سایبری علیه این کشور، پذیرفت تا دست از کنترل نام دامنه‌های اصلی بر دارد.

مدیریت ارتباطات و اطلاعات ملی این کشور موسوم به NTIA، تحت نظارت وزارت بازرگانی آمریکا، از سال ۱۹۹۷ کنترل کامل این نام‌های دامنه را در انتقال پروژه‌های دولتی به خصوصی در دست داشته و با نظارت همین سازمان، ICANN وظیفه‌ اصلی اختصاص نام دامنه و آی‌پی را در سطح بین‌المللی برعهده دارد.

این تغییرات تا پیش از نشست آتیِ ICANN که در...

۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: شرکت گوگل، در پی رسیدگی به آسیب پذیری‌های ارائه شده توسط شرکت کنندگان در رقابت    Pwn2Own  سال 2014،  مرورگر کروم  33.0.1750.152 را برای مک و لینوکس و 33.0.1750.154  را  برای ویندوز به روزرسانی کرد.

درست قبل از آغاز رقابت، گوگل در به روز رسانی کروم مجموع  7 حفره امنیتی را برطرف کرد. پس از روز اول Pwn2Own، به نظر می‌رسید که رفع این حفره‌های امنیتی توسط گوگل، و اثبات آنها توسط محققان جلوگیری شود.

با این حال، در روز دوم، کارشناسان شرکت امنیتی Vupen  توانستند بهره...

۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۲۵/اسفند