به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: سازمان آژانس امنیت ملی آمریکا موسوم به NSA برنامه ای جاسوسی را بر روی بیش از صد هزار رایانه در جهان نصب کرده که در مواقع لازم در جنگ سایبری به ایالات متحده کمک می‌کند تا کامپیوتر مذکور از طریق امواج رادیویی هک شود.در گزارشی از نیویورک تایمز بیان شده است که این برنامه مخصوص کشورهایی ساخته شده که با قطع کردن اینترنت خیال می‌کنند که می‌توانند مانع از جاسوسی و حملات سایبری علیه خود شوند.این تکنولوژی که سالهاست از آن استفاده می‌شود،...

۲۰:۰۶ - ۱۳۹۲/۲۶/دى
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: کارشناسان امنیتی از به فروش رسیدن یک نسخه جعلی برنامه Android در برخی از فروشگاه‌های آنلاین که حاوی کد مخرب و ویروسی می‌باشند خبر می‌دهند. به گزارش مجله PC محققان امنیتی F-Secure، نسخه مخربی از برنامه جعلی اندرویدی را با قیمت 2.5 یورو به جای قیمت اصلی آن یعنی 5.49 یورو کشف کرده اند.این نوع نسخه‌های جعلی و مخرب از برنامه‌ها معمولا به صورت رایگان در دسترس قرار می‌گیرند. با این حال، مجرمان اینترنتی اینگونه برنامه‌ها را با نیمی از قیمت واقعی از نرم افزار...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۲۶/دى
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: یکی از کارشناسان و تحلیلگران مرکز Asymco با نام هوراس ددیو اعلام کرد که در سال 2014 میلادی تعداد دستگاه‌های اپل فروخته شده در جهان از تعداد رایانه‌های فروخته شده مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز بیشتر خواهد شد.
این مسئله بدان معنی است که محصولات مختلف اپل از جمله رایانه‌های Mac، مدل‌های مختلف گوشی هوشمند آیفون و دستگاه‌های iPad در مجموع فروش بیشتری را نسبت به رایانه‌های شخصی تولید شده مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز خواهند داشت.
البته باید توجه داشت که مقایسه فروش همه محصولات...

۱۶:۳۶ - ۱۳۹۲/۲۶/دى
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: گوگل یک شرکت امنیت سایبری دیگر را نیز به لیست خرید خود اضافه کرد و این بار شرکت امنیت سایبری Impermium را با خود ادغام کرد.  این شرکت تیمی از کارشناسان امنیت سایبری است که بیش از  300 هزار سایت را از بدافزارها و محتویات مخرب ایمن نگه می‌دارد.


Impermium،...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۲۶/دى