به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: چگونه یک تروجان می‌تواند داده‌ها را از یک سیستم آلوده که اتصال به اینترنت ندارد سرقت کند؟ شاید بگویید که غیر ممکن است اما محققان کامپیوتر می‌گویند که این امر امکان پذیر است!محققان آلمانی در موسسه ارتباطات، پردازش اطلاعات و ارگونومی فرانهوفر می‌گویند که یک تروجان می‌تواند داده‌ها را با استفاده از صداهای نامفهوم انتقال دهد و همچنین می‌تواند اطلاعات محرمانه را توسط یک بلندگو یا میکروفون معمولی و بدون هیچ گونه اتصال به اینترنت سرقت کند.

محققان...

۲۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: نسخه‌های خاصی از ایستگاه کاری ESX ، Fusion ، VMware و محصولات ESXi توسط یک آسیب پذیری در درایور Lgtosync.sys  تحت تاثیر قرار گرفته اند که می‌تواند سطح دسترسی بر روی ویندوز‌های قدیمی‌تر مبتنی بر سیستم عامل‌های میهمان را افزایش دهد.این شرکت پچ هایی را برای رسیدگی به این مسئله منتشر کرده است. با توجه به مشاوره‌های امنیتی، ایستگاه کاری 9x قبل از نسخه 9.0.3، پلیر 5x قبل از نسخه 5.0.3، و فیوژن 5x  قبل از نسخه  5.0.4 تحت تاثیر قرار گرفته اند.

هم...

۱۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: کارشناسان امنیتی سیمانتک از کلاهبرداری جدیدی در توییتر در سراسر جهان خبر دادند. کلاه برداران در حال ایجاد اینگونه حساب ها، در تلاش برای به دست آوردن کاربران بی گناهی هستند که به دنبال آنها می‌گردند.کلاهبرداران اینترنتی به احتمال زیاد از خدمات قانونی مانند Event Parrot  و Magic Recs که به کاربران آخرین اخبار و توصیه‌های شخصی را ارسال می‌کنند، الهام گرفته اند.

کارشناسان جفتی از حساب‌های جعلی با نام هایVerifiedReport@ و MagicReports@، دست یافته...

۱۶:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: با توجه به اخطار صادر شده توسط  تیم تحقیقات امنیتی Curesec، هکرها می‌توانند برنامه هایی را برای غیر فعال کردن کلمات عبور به کار ببرند و دستگاه دیگری را نیز بر روی سیستم عامل آندروید تلفن همراه قفل کنند.این مسئله، به عنوان یک خطای طراحی بای پس دستوری، کاملا بدان معنی است که برنامه‌های سرکش آندروید می‌توانند برای غیر فعال کردن همه قفل‌های امنیتی به کار گرفته شوند و دستگاه را در برابر حملات بیشتر آسیب پذیرتر کنند.

دستگاه‌های آندروید می‌توانند...

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان: هفته گذشته در کنفرانس امنیتی DefCamp، محققی با نام بوگدان آلسیو مشکلی را برای ریبوت شدن دستگاه‌های گوگل نکسوس با ارسال پیام‌های کلاس 0 و یا فلش SMS  ارائه کرد. این نرم افزار پس از ارائه اطلاعات آسیب پذیری فلش SMS توسط گوگل حذف گردید.این برنامه در Google Play از فوریه 2012 قرار گرفته بود اما در حال حاضر، پس از اینکه آلسیو یافته‌های خود را در مورد این نض امنیتی ارائه کرد،حذف گردید.

توسعه دهنده نرم افزار، مایکل مولر، می‌گوید که این برنامه از هر...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۳/آذر