به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان:واژه اسپم یا هرزنامه عموماً برای توصیف حجم زیادی از رایانامه‌های ناخواسته‌ای به کار می‌رود که صندوق‌های پست الکترونیک کاربران اینترنتی را مورد آزار قرار می‌دهد. آمارهای ارائه‌شده به مرور زمان تغییر می‌کند، اما در حال حاضر بیش از ٪۷۰ از ترافیک رایانامه‌ها مربوط به این دسته است. فرستادن هرزنامه همچنان به دلیل صرفه اقتصادی پایدار مانده است زیرا تبلیغ‌کنندگان هیچ هزینه‌ای صرف مدیریت فهرست رایانامه‌هایشان نمی‌کنند و این، کار را برای مسئول دانستن فرستندگان رایانامه سخت می‌کند.

...
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/آبان
به گزارش سایبربان
موسسه خبری سایبربان:اپل نسخه‌ی 7.0.3 از بستر محبوب خود را برای اصلاح آسیب‌پذیری‌ها و اضافه‌کردن پشتیبانی از  iCloud Keychain منتشر نموده است. این به‌روزرسانی همچنین مشکل کالیبراسیون حس‌گر iMessage و آی‌فون 5S را نیز برطرف نموده است.این شرکت صاحب‌نام در عرصه‌ی فن‌آوری نسخه‌ی 7.0.3 را برای دستگاه‌هایی در نظر گرفته که iOS 7 از آن‌ها پشتیبانی می‌کند. به‌روزرسانی صورت‌گرفته علاوه بر پشتیبانی از آی‌پدهای جدید، شامل فهرست بلندبالایی از آسیب‌پذیری‌های اصلاح‌شده نیز می‌باشد.در میان تغییرات اِعمال‌شده حائز...
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/آبان
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان:بنیاد نرم‌افزاری آپاچی نسخه‌ی جدید Shindig را منتشر کرد؛ Shindig که چارچوبی برای برنامه‌های کاربردی تحت وب است، روز گذشته به اصلاح یک آسیب‌پذیری پرداخت که بنا به ادعای محققان نوعی شکاف بحرانی افشای اطلاعات بوده است.


ظاهراً این مشکل نسخه‌ی PHP از Shindig 2.5.0 را تحت تأثیر قرار داده و با ابزار رندر نرم‌افزار سروکار دارد. این ابزار در معرض آسیب‌پذیری تزریق مدخل XML بی‌پایان1 قرار دارد. بنا به اظهارات بنیاد OWASP، این آسیب‌پذیری  مربوط به یک مدخل خارجی است...
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/آبان
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان:رمزنگاری مثل هر علم دیگری واژه‌ها و اصطلاح‌های تخصصی خود را دارد: هش، کلید، سایفِر و ... که برای کسانی که با آنها آشنایی ندارند گیج کننده می‌شود. اما متخصصانی هستند که  با آگاهی از امور امنیت، بی اطلاعی سایرین را جبران می‌کنند. یکی از همین متخصصان اخیراً متوجه مسئله ای شده که باعث ایجاد سوالاتی درباره این که چرا سیستم عامل اندروید از سطوح پیش فرض ضعیف رمزگذاری  در امن سازی ارتباطات استفاده می‌کند.


رمزگذاری برای همه امور تحت وب ضروری است؛ از فعالیت‌های...
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/آبان
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان:یکی از محصولات ذخیره‌سازی تحت شبکه‌ی NETGEAR که عمدتا در سازمان‌هایی با اندازه‌ی متوسط استفاده می‌شود، دچار یک آسیب‌پذیری جدی است که تمامی داده‌های در حال عبور از شبکه را در معرض خطر قرار می‌دهد.


نقص موجود در ReadyNAS، خصوصا در قسمت Frontview، سه ماه پیش به وسیله‌ی یک وصله ترمیم شده بود. اما به گفته‌ی کریگ یانگ، محقق شرکت Tripwire که متوجه این آسیب‌پذیری شده و آن را به NETGEAR گزارش داده بود، تنها درصد اندکی از این تجهیزات، که متصل به اینترنت نیز هستند...
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/آبان
به گزارش سایبربان

موسسه خبری سایبربان:به گزارش رویترز نرم‌افزار مخربی برخی از رایانامه‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  را در ماه‌های اخیر آلوده کرده اما طبق یادداشت محرمانه‌ی این آژانس به کشورهای عضو، هیچ اطلاعاتی در این شبکه در معرض خطر قرار نگرفته است.


IAEA بیان کرد که طی یک بررسی داخلی به این نتیجه رسیده که در چند ماه گذشته برخی از رایانه‌های مورد استفاده‌ی این آژانس دچار آلودگی بدافزاری شده است. این رایانه‌ها در مقر اصلی این سازمان یعنی مرکز بین‌المللی وین1 واقع شده‌اند.
...
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/آبان
به گزارش سایبربان
موسسه خبری سایبربان:حجم زیادی از اطلاعات خصوصی جمع‌آوری شده از طریق شبکه‌های WiFi هتل‌ها در چین به فروش گذاشته شد؛ این اطلاعات شامل شماره‌تلفن، تاریخ تولد و آدرس‌های مهمانان هتل است که به شبکه‌ی هتل متصل شده‌اند.این نشت اطلاعاتی احتمالاً بر میلیون‌ها نفری که از طریق یکی از ۴۵۰۰۰۰ اتاق هتل وارد شبکه شده‌اند، تأثیرگذار است.

به گفته‌ی پاتریک بالر، روزنامه‌نگار South China Morning Post، اکثر افراد به سرعت سعی کردند رزرو هتل توسط افراد مشهور و اعضای خانواده‌ی آن‌ها را بررسی...
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/آبان